12.3.2017 - Hradisko

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tentoraz Hradisko nesklamalo. A zislo sa nam tam hojne.
Ked sme prisli tak s ana start uz chystal MartinNR na svoj let. Odstartoval pekne a zazil rovno i svoju prvu svahovacku.
Za nim sa do vzduchu dostal BranoTO a po chvili sa mu podarilo so svojim Magicom vykrachovat. Je pravda, ze tam chodili intervaly, kedy zacali krachovat i padaky. Kym sme skladali Talona na zalet, si to do vzduchu odpalil Netopier3
Po drobnych technickych upravach sa na start postavil i Pluco v ulohe testovacieho pilota. Vyzeralo to,ze si let celkom uziva. Par naletov na obecenstvo je toho dokazom. Mame i videjko, tak je sa na co tesit.
ked Pluco spolu s Netopier3 pristal a vybrali sme sa na pristavacku po neho, dorazil i MarianM s Tamarkou, ktory si chel prvy raz skocit na Falconovi, ktoreho ma pripraveneho primarne k motoru.
Vsetci sa mi nasackovali do auta a tak Mila si zavzdychala a vyrazili sme na kopec.
A teraz ide moj pribeh :)
Na kopci som druhy krat kridlo postavil uz rychlejsie ako prvy raz. Zacinam chytat grif :) S bliziacim startom silnie vietor na nejakych 7-8ms a i predstartova nervozita. Padackari spiluju strom, ktory obalili padakom.
Posledna kontrola a stojim na starte. Vietor je nestaly a kridlom trosku kmase. Je to ine ako na XtraLite, kde hrazda sa volne pohybovala. Tu je vsetko pevne.
Prichadza spravny okamih, kricim a vyrazam vpred. nepokoj kridla je prec a s lahkostou vyrazam ku svahu. Riadenie je krasne makke, odpoved na moje povely rychle. Cista euforia. Kridlo vobec netahama krasne sa prebija vetrom. O chvilu za mnou vyraza Majo na Falcone. Start vyzeral zaujimavo aj zhora. Skusam si esicka, zrychlovat kridlo, 360ku ktora ma ale zanesie za hranu a musim sa prebijat vetrom vpred. Narychlujem a kridko si krasne drzi stopu. Obzeram pobehujuce srnky podomnou a fuci mi za krk.
Tak krasne polietanie a pokojne, ze mi to pripomenulo lietanie na Medune. Svoje samozrejme spravilo ze tam i termika veli nebola. Len trosku na konci svahu.
Kridlo si krasne drzi vysku, som 50-80m nad Marianom. Az som potom musel hladat miesta, kde to trosku zacne klesat. Klze to ako blazon. Klesat zacinam na zaciatku pola, ktore sa trosku zvazuje a konci stromami tak radsej nech mam dost miesta. Vietor pri zemi sa mi toci od S-SV tak s tym trosku zapasim az to skonci nabozenskym polozenim sa na kolena. :)
Juj, keby som sa neponahlal na RadioHeadAward tak sa tam vozim dlhsie. To bola cista krasa. To kridlo lieta uzasne, pokojne, citatelne. Ale jasne, to bol len prvy let, len som z toho taky excituvany :)
Idem potriedit videjka a nieco sem potom zakvacim.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa jaro »

bingo :!: :D

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa Rebro »

Rychlo som uploadol videjko z mobila.
https://www.youtube.com/watch?v=fojDiYbG99U
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa jaro »

To je aký Thalon?

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa Rebro »

To je prirastok no slovenskej letky Talonov 150 :) Som zvedavy ked sa stretnu naraz na kopci aky to bude razantny rozdiel v tom, kto ho ovlada.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa jaro »

T1 alebo T2 alebo T2C full ...

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ale kdeze, to je starucky T1. To je to iste co mal Majo Dragosek
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este zaznam letu. Suterenne som v ten den prelietal i Pluca i Netopiera3 :) To sa musi zapisat :)))

http://www.xcontest.org/slovakia/prelet ... 2017/14:20
Monotrike

MartinNR
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ne Máj 17, 2015 8:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa MartinNR »

Tak v nedelu som absolvoval svoju prvu svahovacku, sice som nemal namotovane vario, ale letel som nieco cez pol hodinku. Uz sa tesim na stranik a na termiku :D
Atlas

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este slubene videjko. Snad to YT zas nezaseka pre mobily.
https://www.youtube.com/watch?v=B_4SqkiEvto&t=3s
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 12.3.2017 - Hradisko

Príspevok od užívateľa MilanNR »

MartinNR napísal:Tak v nedelu som absolvoval svoju prvu svahovacku, sice som nemal namotovane vario, ale letel som nieco cez pol hodinku. Uz sa tesim na stranik a na termiku :D
Foto video ništ?
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď