23.3.2017 - Stranik

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

23.3.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Poviem vam, to bolo UZASNEEEE a moze lutovat kazdy kto nesiel.
Ale ako to vsetko zacalo. No zacalo to predpovedou pocasia, ktora sa postupne scvrkla na J 2ms. To bolo v Aladinovi. Ale za to v "profile vetra" to ukazovalo v 500m 8ms a v 1000m vyse 12ms. Normalne som ostal z toho zaskoceny.
Ale nastastie ostal na lietanie nadrzany aj Jarko a tak sme vyrazili. Ja som sa utesoval este tym, ze ked to bude fakt slabe, tak si aspon prescvicim starty a pristatia. Ved to potrebujem ako sol.
Na zaveretnej strane Stranika je bezvetrie. Na starte fuka 5-7ms
Prvy ide Jarko. Ja kym vyriesim predstartovu nervozitu, chvilku to trva. :oops: Cakam na starte na zoslabnutie vetra a vyrazam. BETTY sa chova s kludom urodzenej damy. Krasa. Svah pekne drzi a miestami udiera termika. Niekedy je vietor naozaj silny a voci zemi stojim. Pritahujem hrazdu a vyrazam pred kopec. Ucim sa chytat termiku ale tato je pre mna malo polapitelna. Prektickejsie mi prislo proti nej len ist rovno a nastupat.
Vyrazam na Duben, do pr emna dovtedy nepreskumanych oblasti. Prvy raz napinam kridlo a to sa pekne rozbieha vpred. Vsetko ide krasne lahucko. Dusane, ta snurka je vyborna. Este si musim spravit znacky aby som vedel kolko tej snurky som vytiahol. Nad Dubnom torim termicku. Taku ozajstnu a podomnou prelieta nejaka Cessna. Poobzeram si Teplicku a idem na pristatie. Sledujem ako Jaro sa snazi vyklesat a ked pristane idem na to i ja.
To kridlo klze ako blazon! Rozpocet mi trosku nevysiel, obaval som sa aby som nebol dlhy a tak som na finale nasadil uz od modelarskeho letiska. Pristal som nejakych 20m od pristavacky. Ale pekne na nohy :P Kamera vsak bola uz mrtva, takze o tomto budu hovoril uz len legendy.

Este sa musim podakovat za super pozemnu podporu buducemu rogalistovi Stanovi ;)

PS: co ma tak behom letu potesilo, tak sa ku mne pri hladani stupaku pridal nejaky dravec, mozno jazstrab, neviem, nevyznam sa, a chvilku sme takto spolu leteli.

https://airtribune.com/9325/tracks__102818

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/12:39
Naposledy upravil/-a Rebro v Pi Mar 24, 2017 9:36 am, upravené celkom 3 krát.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 23.3.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

Schádzame sa o 11:30, úplný nával 3 rogalistov s dvoma krídlami. Cesta na absolútne frekventovaný kopec a vyhľadávaný a používaný a . . je otrasná. Osobákom tam asi už nevyjdeme. Čo už Vrabec príde o kšeft.
Vietor stabilne JV 3-7 m. 1x PG zdalo sa mu veľa. Odštartoval a krásne stúpal a vial.
My sme postavili, rýchlejšie ako som si p ochystal prístroje a kamery po zime. Obliekam a staviam sa, krásne nafukuje tak ulapím rurky a ...
nič. Vlaňajšie zodraté rukavice sa šmýkajú a šmýkajú ... a slín je už málo, na sucho pregĺgam, niet sa na čo vyhovárať a štartujem. Už sa nebojím už vejem a vejem. Mraky v podstate nosili, kus bolo aj slniečka, bola aj turbulencia. Od 1000 m hore to zosilovalo. Po hodinke sa vzduch akosi vyčistil a vietor stúpol na 40 km. PG som registroval na hrane Straníka s tendenciou -2 dopredu. Potom som ich stratil. Filmujem Thalona a Rebra, Fatru, ZA. Čo najviac aby mi došla baterka a nemusel som filmovať pristátie. Aj tak som zabudol. Hore som si ešte testoval ako to urobím, letí to naozaj pomaly a na veľkom uhle nábehu. Tak aj pri zemi, aj keď som bol kus krátky. Fotíme sa s Rebrom a radujeme sa jak puberťáci. Nemal som šál na krku a po chvíli som krivý jak veľký šéf. Cestujem s bolesťami ale Edmond v PP mi za výkon daruje jablko tak som zaraz vyzdravel.
Ej bisťu, dobre bolo.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 23.3.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

V robote som pozeral tribúnu a krčilo mi šetky prsty od závisti.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 23.3.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Hahaha, ...jablko za výkon!? Za 2-hodinový let - to je fakticky len 1/2 jabĺčka za hodinu letu! Takže, Martin, aj Ty máš u mňa jedno jablko! :lol:
Takúto odmenu môžem dávať pilotom kedykoľvek, len si ho musia vyzdvihnúť.
Mimochodom, to nie je zlý nápad. Ako nepísaný hostiteľ na Dubine budem mať pre pilotov po lietaní prichystanú celú debničku jabĺk. Len pochybujem, či by sa minuli skôr, než sa pokazia! :)

Ja som mal aj včera (ako dôchodca) voľno, ale vstávať o 05:00 ráno sa mi nechcelo; a naviac, tá predpoveď sa mi veľmi nezdala - Aladin dával slabý vietor, ale vyšlo to ináč.
Nuž, rozhodným pilotom šťastie praje. :wink:

Teším sa z vášho úspešného dňa. Pekne ste polietali.
:wink: :wink: :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 23.3.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

Začína sa to na východe rysovať.
koštovka jabĺ, koštovka kalvadosu a iného, ochutnávka piva ... ajajáááj
Jesenný termín s prístupom na Sľubicu :-)
Aj Robo príde :-)

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 23.3.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este rychle video.
https://youtu.be/p8PtKoz4coY
Monotrike

Napísať odpoveď