1-2.4.2017 - Stranik

Letové dni 2017
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa juraj »

Mišo, to dokáže aj naša biela vrana :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

Nech sú úchopy akékoľvek, trebalo by dačo s tým urobiť. Aj to že v takom neistom vetre by som neriešil prechod na uplne iné krídlo. Aj skorá jar nie je úplne dobrá, trebalo by dačo polietať a mať istotu. Chlapci netlačte na pílu keď to nie je treba. Chystáte sa do Wolfsberbu, videli ste aká je tam perfektné štartovačka. To mal byť ten cieľ na tekéto pokusy. Alebo je aj veľa iných miest. Zvážte teda možnosti budúceho vývoja.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

S Jarom úplne súhlasím. V tomto našom krásnom športe je lepšie mať permanentný rešpekt a zmysel pre zdravý úsudok.
Aj ja som si vravel, že z Talhofera prejdem na výkonnejšie krídlo až vtedy, keď budem mať istotu, že dostatočne zvládam pristátia.
Štarty mi v zásade nikdy nerobili problém, skôr som mal mindráky, ako pristanem. Darmo je na internete celá fúra videí, pilot si sám musí odlietať ten svoj potrebný počet štartov a pristátí, aby sa jednotlivé fázy letu naučil robiť podvedome. Myslím si, že v štádiu, keď pilot ešte dostatočne nezvláda štarty a pristátia, je najlepšie dať si v danom letovom dni 2-3 lety za sebou. Jedine tak môže pilot začerstva napraviť predchádzajúcu chybu, resp. pretrénovať to, čo mu veľmi nejde.
Je zlé, že (aj z objektívnych príčin) lietame v zásade málo. Potom máme "absťák" a chceme za každých okolností dohnať zmeškané. :wink:

Osobne si tiež myslím, že po dlhej zimnej prestávke je lepšie rozlietať sa na pôvodnom krídle a na nové prejsť až následne. Ak sa nechceme dotĺcť už na štarte a predčasne poškodiť, či zničiť krídlo, prípadne odradiť potencionálnych záujemcov o lietanie, potom nič rozumnejšie neexistuje!!! :idea:

Nech mi inštruktori prepáčia rady uvedené vyššie. Som (zatiaľ! :lol: :lol: :lol: ) len rekreačný pilot, ktorému na dôchodku lietanie zachutilo podobne ako iné radosti života... :D
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Apr 18, 2017 9:25 pm, upravené celkom 3 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond si už dosť preskákal, teda naskákal aby si si nemusel dovoľovať od inštruktorov. Máš odskákané, máš nalietané, máš comeback, máš názor aj skúsenosti. Takže rozprávaj, rozdávaj a nedovoľuj si. Tu sa to nenosí.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »


Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ty si tam toho nacapal. celkom nebezpecne ti dat techniku do ruky :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

pačik pre Ivana, Rebro neprovokuj.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1-2.4.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Hlavne pacik pre Hena, ktory to nacvakal ;)
Monotrike

Napísať odpoveď