Dubina 11.5.2017

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Dubina 11.5.2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Ešte poloslepý po očnej doktorke vyrážam o pol 11tej na PP. Pod kopcom čaká Edmond so šoferkou. Na kopci mi chýba mobil, frčím dole a leží pri aute :shock: Po ceste sme našli nakufri v aute edmondove uši, a nožík čo chýbal a iné ... tak som nešiel späť peškom. Zase sa potvrdzuje pravidlo prípravy a sústredenie sa na štart. Iné ako obvyklé úkony nie sú vhodné. Alebo za to môže tá šoférka?
Na štarte postavené krídla, duní do 10 m. Otáčam sa, zapínam a krepčím na hranu štartu, všetko sám. Nie je to veľmi radostné.
Po štarte stúpam rovným letom do 4500 ft. Fúka 39 km. Letím na Z, na Visovú, tam len 11 :shock: padám a vraciam sa. Edmond už letí tak sme si to užívali a bojovali s vetrom a bublinkami. Jeden dobrý stúpak do chmarky to nenapravil.
Pristávame na modelárskej pokosenej trávičke. Dofrčí aj miestny modelár a vyzvedá koľko a ako by sme mohli prispieť na kosenie a chovnú stanicu krtkov :wink: Neprispeli sme len sme sa porehotali. S vežou OK ved sme boli my dvaja a 3 lietadlá za hodiny. Povolenie automaticky do 5tisicok a potom do 7, no paráda.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 11.5.2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ja len, že ideálny zvozár a šofér je ten, ktorý počká do odletu, predtým poasistuje pri štarte (podržať predné lanká, keď treba) a až potom sadne do auta a odíde. Tak je to najlepšie - bez chvatu, čo z auta vziať, prípadne odložiť jedlo a pitie. Ani mobil som nemal dostatočne nabitý, a auto bolo preč. Napokon predsa len vydržal až do pristátia. Ešte aj zvyšnú žemľu som musel nechať pre medvede vo vrecku na konári strumu a skoro plnú fľašu minerálky na zemi pri kmeni - ak by bol po zjedení žemle smädný. :lol:
Aj tak som svojmu šoférovi vďačný za ochotu "odbehnúť" z práce a napokon nám venovať viac ako dve hodiny času.

Ináč, to lietanie vo dvojke bolo naozaj fajn. Takto cielene spolu a blízko s druhým ZK som ešte nikdy nelietal. Na západnom okraji Kozích chrbtov to nemalo chybu. Brúsili sme to tam spolu dosť dlho čakajúc, že nastúpame viac a poletíme na Liptov, ale nič výživné neprišlo. :( Tak sme to otočili späť ku kameňolomu a dohodli sa, že tam trochu nastúpame a poletíme na pristátie pri Sp. Teplici. Aj tam bola lúka miestami ako špongia, ale bolo to lepšie než pod Dubinou. Napokon - auto nás čakalo v meste, tak takto bolo logickejšie.

Schudol som o jedno celé kilo a dnes som uťahaný ako kôň! :wink:
...a dnes zase prší! :(
Ešteže sme ten včerajšok využili. :D
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď