14.5. Nitra Aero Towing Camp

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

14.5. Nitra Aero Towing Camp

Príspevok od užívateľa jaro »

Po zrušení súťaže a vykrištalizovaní počasia odchádzam v sobotu podvečer v daždi z PO smer NR. Pekný večer s vínkom, čínou a špeci pivom v centre mesta. Teda aj s bývalou frajekou samozrejme. :wink:
Ráno o 9:05 sme na letisku, Miro, Stano, Miloš, ja, čakáme na Mariana. Briefing, koordinácia s letiskom. Staviame ftáky, Erika nás rozptyľuje kávou a párkami :o Miláň, Milako a Janka, na death choručký Martin a veľa iných známych aj divákov nás tiež prišli pozrieť. Niektorí teda s kočíkmi a niektorý na lietajúcich aparátoch. Na vlastné uši som počul ako návštevník a dieťatkom hovoril do telefonu, asi nedočkavej mamine, "... sú tu rogalá, ... lietadlá a ..."
Až som narástol. To aby Juro kus zmiernil svoj večný pesimizmus :-) To poradie bolo jednoznačné a malý synátor vysmiaty jak lečo. Tak si zveľaďuj a udržuj ten výcvik.
Stando to napálil prvý a kus sa povozil, potom aj ja, v 300 m nad zemou to už začinalo žiť, potm aj Miro. Prišiel Marian a stavia krídlo. PO obede to zase niekoľkokrát riešime, preberáme, ťaháme.
Ja som sa na Mirovej 85 kg šnúre trikrát trhol, termika je už veľmi živá po 13tej. Pred treťou zapíname Mariana a tiež sa mu to podarilo a pekne sa po okolí povozil.
Resumé:
Pred rokom sme len tak vo sne dúfali že raz budeme mať odvahu do termiky. Vlastne vtedy sme o tomto ani nemali názor len sny.
Dnes sme v pohode bez zbytočných stresov zapínali a ťahali. Vieme čo kontrolovať, všímať si, kde nezavadzať, čo signalizovať. Rýchly let ponad zem po odlepení z vozíka je už tá krajšia časť vleku. Peklo začína až potom.
A pristátia? Pristátia fantastické, presne tam kam pilot zamýšľal a chcel :wink:
Takže máme na papieroch niekoľko žiakov a pokračujeme ďalej.
Možno sa vyberieme do Nemecka na skusy, uvidíme.
Mirkovi a Milošovi ďakujem za prípravu podarenej akcie. Teším sa na ďalší ATWC.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.5. Nitra Aero Towing Camp

Príspevok od užívateľa jaro »

Kto ste fotili a filmovali?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 14.5. Nitra Aero Towing Camp

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Mám Marianov prvý štart. Ked bude čas uploadnem...
Wills Wing T2C 144

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 14.5. Nitra Aero Towing Camp

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Kedy dáme repete?
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 14.5. Nitra Aero Towing Camp

Príspevok od užívateľa jaro »

Ak nebude počasie na Sľubicu tak prídem. Kúp si gaťky, pôjdeš do toho. Papiere ti už píšem.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 14.5. Nitra Aero Towing Camp

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Už zbrojím :shock:
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď