Straník 19.5.17

Letové dni 2017
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Straník 19.5.17

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Už v nedelu na Nitrianskom aerotowing campe som premýšlal nad dvojdnovkou na straníku. Bohužial dušanova vytaženosť a moja stavba nám nedávajú inú možnosť a tak nám ostal iba piatok Na pristávačku prichádzame po desiatej kde nás už čaká Rebro a Stando z vývozovím autom. Na štarte o pol jedenastej luxusný čas na prípravu a na sledovanie vývoja počasia. Na štarte väčšinou J/V občaas J. Pg do toho naskákali no žadna sláva. Nosilo to max 150 nad štart a tam hoblovali. Tak sme zvolili stratégiu štrnástej hodiny ktorú zvolili tiež PL piloti. Bolo nás tam dokopy asi 9 rogál. Do radu za PL pilotov sa stavia Martin a po minútke odpálil. Dlhšia prestávka poznačila štart ale o tom už nech si chlapčisko vypisuje sám :D Po ňom odletel Stando no a mne podržal laná Rebro /díky bro/ Po štarte klasika dolava a už to šlo hore. Klučkovanie medzi PG a únik. Snažil som sa donemoty niekam dostať ale dnes to skrátka už nebolo ako dni pred tým. V okolí straníka to začalo fungovať až ked do toho skočil dušan ....to bolo tuším už aj 16:00 .. Po dvoch hodinkách vravím Dušanovy že idem londovať ale po ceste som napichoval krásne stúpania takže som si pristávanie predlžil hádam aj o hodku. Pristátie NO COMENT.
Unavení opúštame pristávačku a trielime do Antona na pivo. Prespali sme v autách a ráno vyrazili do Turčianskeho Jasena na výcvik žiakov.
Relax oddych pohoda. Načerpal som energiu a teraz môžem makať 8)

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/12:14

Video ASAP
Wills Wing T2C 144

MartinNR
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ne Máj 17, 2015 8:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 19.5.17

Príspevok od užívateľa MartinNR »

Caute. Tak som konecne okusil co je termika. Co sa tyka startu - vdaka videu si uvedomujem svoju velku chybu ktoru som v piatok spravil a to ze som sa zacal hned tesne po starte preklapat a nevenoval som sa riadeniu, co malo za nasledok stocenie kridla takmer proti svahu.... nastastie som sa uvedomil konecne som kridlo zacal riadit. Na videu som si vsimol moment kedy som mal ruky este na trapezach a nohy uz strcene v postroji, co asi tiez nieje dobre - prosim o vyjadrenie. Po nevydarenom starte sa snazim svahovat, spravil som nejake 3 - 4 otocky ale svah ma nedrzal a uz som bol dost nizko tak vyrazam na pristavacku. Cestou mi Milan do vysielacky hovori, ze ked natrafim na stupak tak mam tocit. Zrazu na rozhrani lesa a luky zacne pipat vario tak zacinam tocit. Bolo to az neuveritelne, zrazu som bol nad startom. Uzil som si doteraz nedosiahnutu vysku 1700 m.n.m, neskutocne krasny pohlad na okolite pohoria a dedinky. Lietal som nad stranikom, ale chcel som ist pozret aj inde tak vyrazam nad nededzu a davam si dalsi ciel, preletiet na druhu stranu hlavnej cesty smerom na kiu co sa mi tiez podarilo a vdaka comu som ziskal modry trojuholnik na XC. pristatie trochu akcne :D ale na nohy. Polietal som som si hodinku, pristal som sice viac unaveny ako ked sme u Milana tvarnice vykladali na prve poschodie, ale neskutocne stastny. Uz sa tesim na dalsi letovy den.

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/11:51
Atlas

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Strník 19.5.17

Príspevok od užívateľa miro »

Gratulujem,

riadenie krídla má samozrejme prioritu okrem špecifických prípadov, keď má prednosť hádzanie záložky, alebo vypínanie vlečného lana.
Ak to nie je na úkor riadenia krídla je dobré čo najskôr prerúčkovať, preklopiť a zasunúť.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 19.5.17

Príspevok od užívateľa Rebro »

Na Straniku bolo SUPER. Predpoved naznacovala, ze tam bude mraky padackarov, co ich aj bolo ale volako ich do obedne honcuvanie pred kopcom s obcasnym vystrelom za/nad kopec asi prestalo bavit, lebo ked sme naskakali do toho my, bolo ich vo vzducho vcelku poskromne. Bolo pravda vidiet i ako davaju usi a snazia sa ist vpred, ale nemal som pocit ze by to bolo silne.
Najskor sme pustili do luftu MartinNR, chvilku sme hikali ale po chvili sa ukludnil a uz len pekne lietal. Za nim uz bol netrpezlivy Stano s novou prilbou a predviedol svoj start. Skoda ze sa mu nepodarilo uchytit ako Matovi, ze by som stihol si s nim polietat.
Potom isiel na start Milanko, ktory si to krasne uzival.
Kym som sa navliekol do postroja, stihol prist i prezident a pomohol mi na starte kym som sa vydychaval.
Start bol prijemny, fukal VJV ale stacilo trosku pockat na JJV. Popravde, taky klud hned po starte som davno nezazil.
Skor ako sa spoliehat na svah sa dalo na prijemnu termiku co tam viala. A potom uz len tocit a tocit.
Aj s MIlankom sa mi podarilo par krat kruzit a bolo to uzasne.
Kedze som sa trosku ponahlal do BA a cestou som mal vyzdvihnut sesterky, zacal som si to supat k zemi. Len tak neochotne to kridlo islo k zemi. Nie a nie klesat. Dokonca, ked uz som bol v urovni strokov, ze idem pristat, som zacal celkom fajne stupat, tak som si to zamieril k modelarskej pristavacke. Na tomto budem musiet zapracovat, lebo to klze ako blazon.

A este tracklog, nech nas tie zvysne krajiny nepohltia.
https://www.xcontest.org/slovakia/prele ... 2017/12:42

PS: koncert DM bol super, ale i paradne lialo :)
Naposledy upravil/-a Rebro v Po Máj 22, 2017 3:23 pm, upravené celkom 1 krát.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 19.5.17

Príspevok od užívateľa Rebro »

Video od Zaboja. Je tam vidiet i diverzantsku akciu na rukav.
https://www.youtube.com/watch?v=KBrOpeyiFSk
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 19.5.17

Príspevok od užívateľa eduardo »

Rebro ajTy si bol na DM? Aj moja drahá (doslova) polovička. A mne zatiaľ Ivan pomáhal opatrovať deti.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 19.5.17

Príspevok od užívateľa Rebro »

Hej hej, utekal som koli tomu skorej, kedze som v piatok vyzdvihol sesternice a s nimi som potom siel na koncert DM.
Monotrike

Napísať odpoveď