2.jún 2017

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

2.jún 2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Skoro ráno stíham autorervis za 16 E. S Rasťom o 9:15 vyrážame smer Slubica. Na Galoper montujeme rebríky a nakladáme rogala. Vývoz za 5E je pre nás aj ftákov komfort. Hore už asi 15 PG, na zemi. Prišiel aj Emil Dz z MI tak som ho rád ako bývalého HG pozdravil.
O 12tej sme nachystaní letieť ale aj keď fúka na komoru je to studené, bez mrakov a ... chcel som PG vo vzduchu na zastrelenie ale oni sedia a vysedávajú. Nechápem situáciu aj keď pekne pofukuje do 3 m Z. PO 13:15 Pišt zavelil a vštko naskakuje. Všetko sa chytá potom klesá potom chytá potom klesá. NIet ale za čím čakať o 14tej sa to má meniť. Skačem a pod štartom sa v 2 m bubline na uchu vyvážam do úrovne štartu. Chalani stoja a neštartujú neviem prečo. Dostúpavam s PG asi 1800 m a idem skúsiť Smrekovicu. Dost to padá a pri veži som zase len na kopci, bubiny a bubliny neviem to nájsť. Vraciam sa pod štart. Vo výške hodnej odchodu na pristávačku nachádzam metrík-dva-tri. Chalani na štarte čakajú, asi už majú problém s bezvetrím. Dotáčam 2100 m, posúvam sa na V, stretam bratov a dotáčame 2400 m.
Smerujem na V, zapínam vyslielačku, dvakrát vyzliekam rukavicu, v nej sa to nedá. Bubliny ma točia jak paragraf. Takto sa to proste nedá. Aspoň v mojom postroji nie.Nad Rohačkou je mračik ale neviem to na Margecianskej strane nájsť, šmírujem kade sa dá, mrak je už vťahu, vlastne zmizol. Hore vietor S, nižšie V, dole SZ, no všade inak. Stále padám nič sa mi nedarí, ani spojenie s KE ani s Demondom na kopci. pristávam pri Ovčiom na pokocenú lúku, Pri zemi som zistil že vpredu nepokosená je vlastne kopček, takže kus do závetria. Na pole s hlinou sa mi vonkoncom nechcelo aj keď bolo bližšie ku pizi vo Víťazi.
Pristávam tak že to krídlu nekazím, oplatilo sa, paráda a do bezvetria. Volám na kopec kde ešte čakajú chalani. Balím a pešo idem do Víťaza, celú dedinu s batohom prejdem a nakoniec zisťujem že u Armstronga nerobia pizu. To v strede dediny je pizeria. Tak si doprajem iné a dočkám Rasťa ktorí zbalil na kopci.
Nedarilo sa ale inak krásny deň. Čo ale zajtra pri tom slabom a premenlivom vetre?

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 2.jún 2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Neviem, čo dodať! Ty si medzi PG zabojoval čestne, ale po Tvojom štarte to už bolo na štartovačke len horšie (slabšie), až napokon to začalo pofukovať z východu! :(
Po 16:00 tam došiel ešte jeden PG, ale ani on neodletel. Čakali sme na zázrak do 17:30, ale bolo to beznádejné, tak sme si zavolali pre zvoz a o 18:15 sme sa už viezli dole do Dúbravy k autám. Nuž, aj také veci sa stávajú, aj keď boli predpoklady celkom vzletné. :)

Po nás išiel hore vývoz ešte raz, nie však s pilotmi, ale s mladomanželmi na svadobné fotenie so západom slnka. Kto by povedal, že aj na to je Sľubica dobrá! :)

Zajtra asi Lendak?!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2.jún 2017

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro dobre sa to čítalo a závidím. Taksi sa rozlietal, že pri každom reporte slintám a rozmýšľam, ako by som polietal ja. Mrzí ma ale, že chlapci ani nezleteli a museli sa zviesť. Nechápem. Vôbec. Ako píše Edmond, aj také veci sa stávajú... ale prečo. Keď fúka na komoru a niekto stúpa načo čakať. Načo? Aj nad tým som rozmýšľlal v nedeľu, asi pol hodinu nad Straníkom, kým som zbadal prvé rogalo vo vzduchu.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 2.jún 2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

To som si už s Jarom predebatoval. Ale boli tam aj objektívne prekážky - paraglidisti, ktorí si na štartovačku posadajú so svojím vercajchom a neletia, aj keď by mohli, a ani potom, keď to chvíľu bolo dobré aj pre nás.
Jednoducho, asi na nich treba byť aj trochu drzí a trochu to aj vedieť a mať viac odvahy. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2.jún 2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Objektívne sme mali ísť letieť aj v sobotu. Bolo to dosť jasne predikované že bude lepší deň. Mňa Straník veľmi nenapadol lebo všade bol slabý vietor a večer som organizovaniu výletu už nevenoval pozornosť vzhľadom na moje iné zámery. Ktoré sa ale dali zmeniť ...
Aj Peter Polach lamentoval že sa nedalo v sobotu skôr štartovať. Ivan by to mohol nejako popísať ako bolo na štarte a potom vo vzduchu.

Napísať odpoveď