Dubina, 04. jún 2017

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 04. jún 2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes som si vynahradil tú neúspešnú Sľubicu. :D
Ráno už o 09:30 sme sa s Rasťom stretli pri garáži v PP. Keďže nebol zvozár, prehovoril som na vývoz manželku. Tá mala iný program, ale potrebovala auto, tak to vlastne urobila zo zištných dôvodov. Trochu ju to zdržalo, ale kým sa poobede viac zamračilo, prišla si v Aquaspa Gánovce na svoje aj tak. :)
Na štarte fučalo poctivo, takže bolo treba počkať skôr na zmiernenie vetra! Po odlepení to ale išlo hore ako vo výťahu. Lepšia termika prišla až neskôr, ale nosilo to celkom pekne napodiv až do 2 tis. m.n.m. :D Vyššie fúkal dosť silný západný vietor, takže prebiť sa proti nemu až na západný okraj Kozích chrbtov trvalo trochu dlhšie. Tam to nebolo nič extra, ale cestou na východ som opäť nastúpal cez 1900 m.n.m. Rozhodol som sa opustiť hrebeň smerom k mestu a na východ. Asi som mal po vyklesaní radšej letieť na sever, ale rozhodol som sa pozrieť si Gánovce zo vzduchu, urobiť fotečku a potom hľadať miesto na pristátie.
V podvečer sa nad Popradom prehnala búrka s poriadnym vetriskom. Ešteže som to pekne stihol. Zdá sa, že aj najbližšie dni budú daždivé a z lietania nebude nič. :(

https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2017/10:24
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď