15.6.2017 - Stranik

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Dnesne lietanie bolo hodne rychle. :)
Na pristavacke sa stretavame o desiatej v zlozeni Tarek, Stano, ja a prehadzujeme kridla na Stanovho brata auto. Okolo obeda startuju prve tandemy a jeden testovaci padackar, ktoremu sa po chvili podarilo zachytit a dostat vysoko nad start.
termika pretlaca prudenie na J a startuje Stano a za nim Tarek. Pred startom chytaju bublinky a skusaju tocit. Ja sa tiez otacam a obliekam sa. Ako odchadzam na start tak prichadzaju Poliaci s rogalama. Vyzera to slubne.
Na starte fuka JZ-JJZ. Trosku to polavuje a ked citim ze kridlo sa nadlahcilo vyrazam. Trosku prepadavam a idem hned na zapadnu hranu nieco hladat. Snorim skusam, presuvam sa pred Maly Stranik a tam kazdu chvilku nejaka bublinka, akonahle ju vsak tocim, ci plocho ci ostro, vyklesavam a stupam. naskrabal som sa na uroven startu a skusam to tocit znova. Zaujimave, ze stovanie je nevyrazne, tak do 0.5-1ms ale klesaky okolo -2 -3ms su takmer vsade.
Skusam hranu dediny potom nieco nachadzam nad modelarskym letiskom ale nastupat sa velmi nedari.
Idem na pristavacku a pristavam ako pan :) Ale kamera nenahravala tak sa informujte u tych co tam boli :)
Cela zabava trvala 14min. Vyrazame na druhe kolo.
Hore uz stoja Poliaci ale vietor je na SZ-S. Obcas fukne na Z. Nejaky padackar to skusa a prepada a tesne pred stromami stupa.
Po dlllhom case sa spustil Z-SZ a ked to bolo na start sa konedne rozhodol jeden odtartovat. Joj, ten start vytrasil vsetkych troch rogalistov zo Slovenska. Poliaci to mali ako standardny start. Totiz chlapec spravil tri kroky, potom to prudko odtlacil a hodil sa do hrazdy. Dalsi zacal bezat, hodil ruky na hrazdu, este bezal, potom spat na trapezky, odtlacil, lahol. A potom lietali na minimalke nad stromami aby nieco nadojili. Nenadojili a sli pristat. Ani nerozbalujeme a ideme dole. I napriek tomu vladne spokojnost, ja som vyskusal novy zaves a lietalo sa mi prijemne. Stando sa uci kazdym startom nieco nove a Tarek mozno prejde na novsi postroj.
Monotrike

tarek
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 26, 2010 10:26 pm

Re: 15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa tarek »

Ahojte :-) oblačnosť bola hodne nízko a skoro bezvetrie. Termika veľmi slabá a úzka ani padáčkarom sa moc nedarilo. Boli to veľmi malé intervaly.
Môj cieľ bol vyskúšať nový postroj - pri maximálnom napnutí nôh som sa aj zapol, no pri pristávaní a preklopení ma nožné popruhy pustili nižšie a ja som sa do toho postroja zasunul ako svišť do ponožky ... No buď podrastiem, alebo ho budem musieť upraviť.
Druhé kolo sa nekonalo nakoľko nás piloti z PL dostatočne vystrašili. Už som starší pán lietam od 17 a už tiež neštartujem ako za mlada - ale to čo predvádzala tá partia PL bezstožiarov - to bolo docela desné. Nielen štart, ale aj to ich lietanie :-o
Jednoducho sme to vzdali a zniesli krídla

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa sidewinder »

mam pocit, ze ich skor prekvapil konvexny tvar "rampy" :roll: . Hlavne toho prveho.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

No skoda ze nemame vsetky ich starty. Tie posledne boli z tych lepsich.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.6.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Stano výborně. Vůbec nevadí, že nácvik středění stoupáků neskončil ve 3000... Brzy tomu tak bude. Palec hore :-) .
Karel

Napísať odpoveď