Dubina, 11. aug. 2017

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 11. aug. 2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Predvčerom mohlo byť na Dubine fantasticky, ale pre moje zaneprázdnenie nebolo z toho nič. Podľa Aladina však vyzeral dobre aj piatok, tak sme sa teda na ten piatok dohodli - Marek D., Rasťo a ja.

Na štarte bola horúčava na nevydržanie. Marek štartoval ako prvý do slabšieho prífuku, ale uchytil sa. Ja s Rasťom sme štartovali o čosi neskôr, keď už začalo fúkať lepšie. Prvá hodina bola dosť nudná a termika nemastná-neslaná; ale potom sa to zlepšilo a napokon prišiel stúpačik, ktorý stál za to. Nebolo čo rozmýšľať, na letisku fúkalo zo 120 stupňov, tak som sa vybral letieť smerom na Tesco a k letisku. Rasťa som presvedčil, aby sa vybral za mnou.
Nad prahom RWY 27 som to otočil na západ a ponad dráhou letel až nad Batizovce. Ten let nad dráhou som si dokonale a s nostalgiou vychutnal. Takto sa mi to ešte nepodarilo - letieť nad svojím bývalým pracoviskom a komunikovať s bývalými kolegami - to bol pre mňa naozaj pekný zážitok!
Nad Batizovcami som to otočil a letel severne dráhy smerom na Novú Lesnú. Rasťo pristál západne od V. Slavkova; ja trochu severnejšie.

Keď som si dnes prezeral svoj záznam letu a fotky, prišiel som na to, že od Batizoviec som pri JV vetre mohol letieť rovno na Gerlach, resp. pod prvý mrak, ktorý bol bližšie. Vôbec som však o takejto alternatíve neuvažoval, aj napriek tomu, že by som pri tomto vetre na úpätie Gerlachu od Batizoviec hravo doletel.
Čo dodať?! Na takéto uvažovanie treba dozrieť! Nabudúce budem múdrejší!

https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2017/12:00
DSC02066a.jpg
Prílohy
DSC02055a.jpg
DSC02060a.jpg
Thalhofer GT
Bautek Fizz

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 11. aug. 2017

Príspevok od užívateľa pegas »

Gratulujem. Tiež som o tom kedysi sníval. Nabudúce to snáď vyjde. Stačí si vyhliadnuť núdzové pristávačky pod Gerlachom.

Napísať odpoveď