9.9.2017 - Stranik

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

No a my sme boli na Straniku v zlozeni: Stando, Pali H, Milaaanko, Brano-TO, Dusan, Ruzomberock crew, 2ks PL, Maros, Majo, Tarek, ja.

Na klube sa dohodneme na lietani na Sobotu/Nedelu. Ma to byt sviznejsie, trosku sa obavam bombovacky od Martiniek (gratulujem Martinkam).
Chceme byt na konci trosku skorej, tak davam stretnutie na osmu rano pred skladom. Prichadzam o daco skorej, vynasam veci pred auto. Prichadzaju lietaci a zacinaju sa skrabat, ze to bude na jednopotah silne. Maros s Tarekom do toho velmi nechcu ist, ze to radsej zrusia. Zacinaju presvedcovacky, ze s jednopotahom sa da lietat i v silnejsom vetre a ked nebudu zdrzovat, stihame este fajny vetrik. Nakoniec ich presvedcim, ze ked sa nebudu na to citit, tak budu mat aspon vylet. Za sofera terenaku urcili mna. Mrchy.
Cestou sa zastavujeme na ranajky, bo chlapci netihali doma. Pod kopec prichadzame nieco po jedenactej. Stando sa rozumne nechal vyviezt Dusanom hore a zbytocne necakal bym sa dovalime. Ved ked prichadzame na start, tak uz si vsetky kridla postavene a o chvilku na to startuje Brano a Stando.
Ja sa pustam do stavby a startujem okolo jednej. Nasa crew zas posledna. Pred Stranikom je to uz celkom plnka. Na starte to fuka krasne, akurat cakam kym to nebude taky narazovy JV ale stiahne to na JJV. Vyrazam vpred a uz v polke kopca som nad startom. A tu uz zacina rodeo. Skusam zatocit stupanie, ale znos je tak velky ze sa dostavam na V stranu Stranika a tam mam trosku problem sa pretlacit dopredu. Funguje na vozenie len polovica kopca, takze je tam vcelku slusna tlacenica. Skusame vyrazat do predpolia, Maly Stranik, no nik sa nechyta. Po polhodinke uz mam toho celkom dost. Hlavne to, ze musim kridlo neustale kontrolovat aby si nezatocilo kam ho poryv/termika otoci, pretoze lieta sa celkom na husto. Cestou na pristavacku kridlo voci zemi vyrazne spomalilo. Chcelo to vybrat inu stopu. Na konci Teplicky este svahujem nad hradbou stromov a cakam kym Stando pristane, kedze bol nizsie. Fuci sviznejsie, nez ked som startoval. Trosku prelietam pristavacku a krasne sadam do mladej datelinky. Po mne sa na pristavacku prirutil Maros s Majom a o daco neskor maju ludia problem vyklesat. Milankovi sa rovnym letom dari nastupat a spravi si vylet nad Kiu. Nad Stranikom ostava sa honcuvat nejake 4 rogalka.
Vsetci pekne popristavali, len Milanko to prilis odtlacil a vyrobil si elasticku trapezku.
Nebolo to zle polietanie, len zas sa mi potvrdilo, ze Stranik na svahovanie nieje velmi dobry. Na tak maly kopec, privela lietajucich zariadeni. Aspon ze tam neboli padaky. Mozno i skoda tej nedele, bo i napriek JZ predpovedi, to vyzeralo byt fajne na JJV.

PS: Dusan uspesne predal kridlo. :(
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Napísal si všetko jak si mal (: až na to odtlačenie moje. žiadne sa nekonalo haha. Nembol čas. Skrátka fúkalo a ja som postál v lufte a jak herier som sadol na nohe a vietor sa postaral o ostatnú parádu (: už nech sme tam zas....

https://www.youtube.com/watch?v=7yDU7GQ ... e=youtu.be
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pekne Stando, vyzera to celkom kludne. Mohli sme dat este i tu nedelu...
Joj, skoda ze som nemal i ja kamerku, vela peknych stretnuti a priblizeni tam bolo.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Veru škoda,ale vedieť ako bude tak podám športku a dám výpoveď.Hlavne pri úspešnosti predpovdí počasia. :lol:
Aeros Discus BC 14

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa juraj »

Video by nebolo? Niektorí tu majú radi horory :)

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Juraji, myslím, že už slovo Relief by mohlo být pro některé dobráky zárukou dobrého hororu ne?? :-)))) Doufám teda, že se tam nic špatného nestalo, jinak bych si z toho nedělal srandu.. Blahopřeji k pěknému polétání. Tak snad už tam příště nebudu chybět.. :-)
Karel

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Samozrejme že všetko bolo v poriadku. Nedela bola slabšia a chalani polietali do sýtosti ;-)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 9.9.2017 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

A par videi z pristati.

https://youtu.be/GreNrlVl6Vw
Monotrike

Napísať odpoveď