18.10.2017 - Oresany

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Krasne bolo. Tak nadseny som uz dlho nebol :)
No ale ako to bolo. Od posledneho lietania na Straniku som mal potrebu si zalietat tak.. pokojne a trosku som dufal v krasnu jesennu svahovacku pocas babieho leta. Tyzdne sa minali, teplo nebolo... az tento tyzden. Dlhsie poskulujem po predpovedi na stredu a zacala stabilne svietit ako majak.
Ze budu pekne letove Oresany som roztrubil do sveta ale akosi sa nikomu do toho nechcelo/nemohli. Nastastie Stando nesklamal a pridal sa ku mne.
Vyberam si posledny den dovolenky na tento rok a vyrazam na Oresany. Stretavame sa na pumpe pod kopcom so Standom a neho bratom, ktory nam robi sofera (diki diki). Obzerame este alternativnu pristavacku na vedlajsie pole, kedze to nad dedinou vie pekne nastupat a rozpocet je potom v tahu. Hlavne je na moj vkus v jednom smere kratka :)
Na starte fuka krasnych 5ms ako slubovali i na SHMU. Treba pockat kym sa zruvnaju flerky koli rotorom a odstartovat. Stando dal pekny, pokojny start a potom som siel do toho i ja. Vo vzduchu zistujem, ze je to viac juzne a tak hoblujeme kopec a obzerame strukturu listov na stromoch. Obcas prichadza i termicky zavan a vytiahne nas hore a radost, ze sa mozeme pozriet po okoli je velka. Slnko sa schovava za silnejsie cirry a vtedy vypukne paradna vozenica. Ozajstna svahovacka. Vietor sa otaca na JV a je to presne to, co mame radi :)
Po nejakom case ani neviem akom ma boli brusko, asik od hladu a isiel by som i dole, Stando sa tesi, ze nie je ten prvy, ktory pomysla na navrat na zem :) Pristava prvy, zhora vidim ze bol celkom dlhy. Spomina, ze to nad dedinou nechce pustit dole.
A skutocne. nasiel som malu plochu kde kruzenim vyklesavam a potom esickami skracujem ale tiez prelietam moj povodne zamyslany bod pristatia. 10m nad zemou mi pipa vario. Nakoniec 5m nad zemou to povoli a pristavam. Ako pan. :) Je to i na videu.
Spokojni po viac ako hodine a pol letu si pobalime kridla a ficime kazdy svojou cestou domov.
Prekrasny jesenny den a este krajsie lietanie po akom mi uz dlhu dobu pistalo srdce. :)

Rebro:
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/10:58

Stando:
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2017/10:44
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Fantasticke Stando. Kazda sekunda.
Ako tak pozeram, este som sa mohol lepsie skratit, nech to tak zdaleka nenosim :) Zhora sa mi to zdalo tak akurat :P
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Príšte budeme moudrejśí sterouśi. :lol:
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Krásné létání i video. Palec hore :) .
Zdravím.
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este kratky zostrih z mojho pohladu ;)
https://youtu.be/0J6vNP9R6k4
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Nemalo to chybu,chcelo by to viac takých dní ,minimálne!!!! v tejto zostave.Zábery sú fantastické.Talónik ma kĺzavosť jak blázon,minimálne na pristátí :lol: .Super jak si "zadymil" dotykom podvozku 8) Nejdeme skúsiť brzdiace padáky? :lol: :lol: :-)(aj mne bolo to pole skoro malé) :oops:
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa jaro »

CHalani, máte už dobré rogalá, treba to už kerovať ku zemi a až potom nasadiť na finále. Potom nebudete taký dlhý.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja som ti pri tom znizovani vysky nad domami volaky priposraty. Kedze to tam fantasticky bombuje tak namiesto klesanie naopak stupam. Rozhodne nabuduce ale pritvrdim ako ked som pristaval pri Sumiaci.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa jaro »

viac esíčiek, možno viac vzadu a tadeto už len priamo preletíš vo výške 1/4 stromu. Trenuj na Revine, bližšie info od minulej výpravy.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.10.2017 - Oresany

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Jaro, nechci se s Tebou přít, ale esíčka s moderníma érama, které mají velkou štíhlost a tím i dost velkou točivou setrvačnost, nejsou tím nejlepším přistávacím manévrem. S tím Unem ještě docela ano, ale stejně bych doporučoval se učit klasickou "plachtařskou krabici". S tou je rozpočet fakt lepší.
Nechci Vám do toho moc kecat ale tím spíš, že je tu Stano, kterého jsem učil, musím..
Zdravím.
Karel

Napísať odpoveď