4.11.2017 Háj

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

4.11.2017 Háj

Príspevok od užívateľa jaro »

5 rogalistov sa nakladá na svetoznáme Dejvo v KE a vyrážame. Som kukal kmitanie Jura a Mariana na nakládke štrku v Drienovci. ešte som nechápal. Cesta hore po vysekanej ceste v krásnom počasí, hore J do 2 m. Juro už prišiel s posledným štrkom tak sme ho našlapali do nevej cestičky.
Skladáme ale vietor je do 6 m zo Z. Nem dobre. Po troch hodinách náznak J. Marian skáče a prelieta turbulenciu +3m, vracia sa ale mu to nevydáva. Ani sa nečudujem. Po 20 minútach idem ja, závan neuveriteľný 2 m J na komoru, potom padám a hore a dole a ... vidím PG na Z svahu pri Drienovci tak tam frčím a dvíham sa z pol kopca. Potom striedavo svah a termika, cestujeme s Lacom hore dole. Pekné a po hodinke sadáme.
Som rád že toto počasie zvládol aj Tomáš na vrane, síce málo času ale bezpečne.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 4.11.2017 Háj

Príspevok od užívateľa Laco »

Celkom dostojna rozlucka so sezonou. Predpoved celkom vobec nevysla, sila vetra bola dobra, ale ten smer...
Ani som nechcel celkom koli robote ist, ale Jaro ma presvedcil. Cele lietanie mi pripominalo skor skoru jar, ako neskoru jesen. A poletovy rozbor v orgovane bol uz iba ceresnickou...
Ivan by sa mal nad sebou zamysliet, lebo mu vyrasta konkurencia. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4.11.2017 Háj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Za mna klasika, start a pristatie super. vsetko ostatne medzi tym, cista tragedia..Ale dufam, ze poucne do buducna. :lol:
aspon par fotiek som nacvakal
http://www.pikula.sk/dragosek/04.11.2017_Haj.zip [58MB]

Tomáš H.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št Feb 18, 2016 1:12 pm

Re: 4.11.2017 Háj

Príspevok od užívateľa Tomáš H. »

Ahojte , tak konečne som sa aj ja k tomu dostal aby som sem dal moje video , let bol trochu viac turbolentny ale aj tak som rád že som do toho išiel :) https://www.youtube.com/watch?v=aQIZmuMLD2M

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 4.11.2017 Háj

Príspevok od užívateľa Rebro »

Fuu, paradna vozenica. Slubujem, ze buduci rok ma tam budete hostiti :)
Tomas, neviem ci do toho mozem vstupovat, ale neruckuj na hrazde a tie ruky sa mi zdaju prilis nasiroko a potom nevies rychlo davat kontry a musis sa prechytavat.
Monotrike

Tomáš H.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št Feb 18, 2016 1:12 pm

Re: 4.11.2017 Háj

Príspevok od užívateľa Tomáš H. »

V pohode, učím sa a potrebujem vedieť čo robím zle aby som to mohol zmeniť :) keď som si pozeral to video tak mi tiež došlo že tie ruky mám nejak naširoko. Nabudúce si na to dám pozor

Napísať odpoveď