Z Nitry do Prievidze a spat

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Z Nitry do Prievidze a spat

Príspevok od užívateľa Rebro »

Po dazdivom maji sa konecne ukazalo pocasie i nalietanie. Volam Majovi Tinkovi ze by som dosiel do NR a pozrel sa po okoli. Ten prichadza s ideou zaletiet na letisko do Prievidze a pozdravit miestnych lietacov. Hned sa toho chytam a Majo dohaduje moznosti dotankovania pre navrat do NR. Jeho nadrz je len 10L a ja mam 18L.
V piatok sa stretavame v Janikovciach na letisku a poletime ako spevacke trio. Majo, Heno a ja.
Pripravu rogal nam ozvlastni start motoroveho lietajuceho auta od Kleina. Bolo take skarede, ze ho sama zem po dlhom hucani musela sama odpudit. Nuz ale kde sa hrabe Heathrow ked v Nitre lietaju auta nad letiskom :)
Startujeme pre nas novacikov dost skoro. Je nieco po 16:40 a uz si to valime vzduchom. Skusam miestami si pomahat dotacanim termiky nech setrim palivo. Stretam sa tu i so sokolikom, ale ked vidi ako mi to nejde odlieta prec :) Majo stupa ako drak. Hore v 3000ft je prijemnych 19 stupnikov a valime dalej. Vyhybame sa ATZ Partizanske. Nad Novakmi Majovy sa vypne motor no podari sa mu ho nahodit a pokracuje dalej na letisko. Prilietame medzi Bojnicami a letiskom tak si obzeram zamok. Uspesne sme pristali a vita nas Kmet. Kto potreboval dotankoval, podebatili sme. Ale smatni sme odisli. Vycap uz bol zatvoreny :(
Odlietame naspat do Nitry nech to stihame este pred zapadom slnka. Pri zemi sa tvari, ze budeme letiet protivetru. A tak i bolo. Nasa pozemna rychlost bola okolo 50kmh. V Novakoch zatacame smerom k Cihocu pozriet,ci Netopier3 nelieta :) a uzivame si let. Vzduch krasne skludnil a je to balada s krasnymi vyhladmi do okolia. Prvy krat som tam vo vzduchu a spoznavam dediny a cesty, kade som chodil autom do Trencina. Zvlastny pocit :)
Pred Zoborom to Majo osolil a stupa kolmo hore. Zrejme chce preskocit kopec a neoblietat ho. Neda sa mi komunikovat, bo mam uz len polovicu baterky vo vysielacke a iba pocujem ale neda sa mi vysielat. Takze ho nasledujem kolko hore i ja. Majo po chvili ked sme nastupali cez 3300ft oznamuje , ze sa mu zadrel motor a ide nudzovo pristat. Sklesavam a nasledujem ho aby som videl si pristal bezpecne. Vybral si krasnu pristavacku pri Drazovciach s nizkou kukuricou. Mava, ze je OK a my letime na letisko. Po Maja prisla zena a ked sme pobalili isli sme i my za nim.
Skoda toho nudzaku, ale je to len technika. Odhliadnuc od toho bolo tento prelet krasnym dobrodruzstvom s vela novymi skusenostami a uz sa tesim na dalsie.

Do statistiky: celkova doba letu 2:45, 155km, 10L phm
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Z Nitry do Prievidze a spat

Príspevok od užívateľa Rebro »

A uz som k tomu zostrihal i video.

https://youtu.be/UDKa6_dMEiE
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Z Nitry do Prievidze a spat

Príspevok od užívateľa jaro »

Krásne, poznal som niekoľko otočákov.

Napísať odpoveď