Lanzarote 2018

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Nooo tak chlapci su tam tyzden a cusia ako vsi po chrastou :D
Tak Ideme to skontrolovat. So zabinou sedime na letisku v pesti a cakame na lietadlo na Lanzarote.
Drzte palce

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa juraj »

Zdá sa, že včera prvý raz leteli, možno preto čušali :( Minimálne na Xconteste nič nebolo.
Aj preto som Ti chcel volať, aby si nás nezabudol priebežne a pravdivo informovať o tom, čo sa tam deje :) . Zdá sa, že zatiaľ vyhrával kultúrny program

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa jaro »

Podľa mňa niesli nejaké udice a asi ešte trávia po tej uspešnej rybačke lebo tam fučalo jak besné.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Prve kilometre uz maju za sebou. Drzime nasim reprezantantom prsty, nech sa podari prestat toho, ktoreho meno nevyslovujeme

A tu su prve logy:
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/16:11

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/16:36
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Sme tu. je to uprsane. Zajtra rano ideme este prenajat pre mna kridlo. a podla vsetke sa bude lietat Mala.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

01.02.2018
Majo:
DNes El Cuchillo a moj prvy let na lanzarote. Na starte mi anemometer ukazal vietor 50 km/h. Blaazni. Ale chlapci mi pomohli a siel som prvy. Zmokol som vo zvduchu po starte a potom este dalsi dazd nas vyhnal na pristatie. Letel som ja, Laco a Miro.
tracklogy su na xconteste. Moj este aj na xcglobe.com (skusam livetracking)
A este start: https://www.youtube.com/watch?v=4_UorfM ... e=youtu.be

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

dnes turistika..
https://airtribune.com/9189/tracks__166017
a zajtra asik tiez. prve najblizsie lietanie mozno nedela

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa juraj »

Tak ste si prešli Famaru? Aj to je dobré.
Ale zdá sa, že letovo také chudobné to ešte nebolo :(

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa juraj »

Konečne (včera) predvčerom polietali na Famare. Azda aspoň na záver pobytu nazbierajú pár hodín. Koniec dobrý, všetko dobré :)
Naposledy upravil/-a juraj v Ut Feb 06, 2018 2:28 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

vcera nic, a dnes na 90% tiez nic z toho nebude..

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa miro »


Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa Laco »

miro napísal:
So Feb 10, 2018 3:15 pm
Mala Willy 79
https://youtu.be/tm8hJgg6bqs
Ja len na dekodovanie popisu k videu:
Mala ... nazov dedinky nad ktorou sa startuje, resp nazov startoviska
Willy ... krstne meno startujuceho mladika na videu
79 ... aktualny vek (v rokoch) startujuceho mladika v case startu.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Lanzarote 2018 z môjho pohľadu v kocke:
Cesta: wizzair lieta priamu linku budapest - lanzarote. 5h v lietadle. autom 2,5h do pesti, parkovanie v pesti na strazenom parkovisku odvoz na letisko a z letiska - podla mna uplna parada. To parkovisko sice vyzeral 50/50 ze za tyzden bude moja honda na ND :D ,ale nebal som sa.
Ja som siel na lahko. cize len batozina + postroj ako sportovy vystroj. Kridlo som si rezervoval uz v decembri u Joniho na ostrove. za 180e na tyzden, depozit 500e. Chcel som U2 lebo to mam doma, ale U2 bola obsadena takze mi ponukol Litesport 4.
V stredu vecer sme prileteli. Vo stvrtok doobedu sme prebrali kridlo. Preberanie vyzeralo tak, ze sme ho nalozili na auto a hotovo. Jony povedal par slov co je tam inac ako na U2. Vyplatil som depozit a prenajom a sli sme. Vo stvrtok sme sli na El Cuchillo
Na starte vietor 50km/h. Postavili sme rogala. Ako novacik som siel prvy, aby mi pomohli. V takom fucaku som este nestartoval. Laco hovoril, ze bolo na mne vidno ze som nervozny, no vnutorne som bol uplne v pohode. Na starte ked sa napol popruh a citil som, ze to nehadze, je to kludne a riadim to (groundhandling)
necakal som ani sekundu dlhsie a pod ho do vzduchu. Ja som bol hore 1,45h sadali sme v lejaku, normalnom regulernom lejaku. Ked zostriham video z kamerky na rogale bude vidno. Pristatie, nato ako zvyknem pristavat, tak zle, ale nevymyka sa zo standardu, bude na videu.
Dalsie dni turistika. Chlapci sa snazili nam ukazat co naviac sa dalo. Zato velka vdaka Miro, Robo a Laco :wink: .
Dalsi letovy den bola az nedela. Doobedu start nad dedinkou Mala.Do obedu bol dobry smer vetra a malo sa to postupne stacat z SV na SZ. Startoval som druhy po Mirovy. 500m vpravo vlavo, skrabem metriky potom v jednej zakrute zase dole..Tak ma tie podmienky vytocili.. doslova nasrali, ze som po 20 minutach siel sadnut, nahnevany ze mozem kaslat cely sprosty ostrov.. Neskutocna zlost, to sa mi este nestalo, ze ma podmienky tak nahnevali. :evil: :evil: . Vydrzalo mi to este dalsi den.. A potom uz by som zase skocil do vsetkeho a hocikde, aj na tej Male.. asik to, ze som nespal celu noc pred tym.. neviem. Chlapcom sa zaroven musim ospravedlnit za "cudne spravanie". Potom sme sa presunuli pod famaru a Tam uz sa lietalo. Prvy siel Miro potom Laco a Robo. Aj sa kus svrbelo ci to nerozbalit.. ale nahnevany a hlavne zataty truc-majko vo mne vyhral :shock: :shock: . Po robovom starte sme zbalili a sli na pristavacku. Zo severu zacali chodit burky.. A som sa len modlil, aby to chlapci vo vzduchu zvladli, lebo ja by som nechcel byt v tej chvíli vo vzduchu. Takze nakoniec som bol aj kludny, ze som nesiel do vzduchu.
V Utorok sme sa vybrali znova na El Cuchillo. Strasne som chcel ist do vzduchu, strasne.. keby tam bolo 50 km/h alebo aspon keby lietali ostatni, tak idem za kazdu cenu. Na starte sme namerali cez 60 km/h. Vo vzduchu len jeden nestastnik. A myslim, ze aj ten trebal hlavu o trapezky preco tam liezol :-D. Bol tam Jony, takze som mu vratil kridlo. Len sa opytal ci OK, a vybavene. To Robo tam vacsie lapalie. Chlapik dobre, ze na tom starom merlinovy nepozeral sitie plachty a zabili sme tam viac ako polhodinku. Ostatni piloti postavali alebo balili rogala.. Tak bolo jasne, ze lietanie konci. A slo sa balit.
Ubytko: Mali sme taky domcek. Par izieb, kuchyna s takou "obyvackou", aj pracka bola, samozrejme wifi. Poloha pri oceane, jednym smerom vyhlad na vodu, druhym smerom na sopky. Kazdy vecer chalani hrali karty :mrgreen: :mrgreen: , jeden vecer nam Marko spravil placky. Dalsie 3 vecery Sabina palacinky. Ten ostrov je nadherny a vsade je iny.. niekde vyzera ako pust.. inde ako sopka.. niektore miesta ako u nas.
Pre tych co niesu na FB tak fotky aj na google-foto
(gramaticky zatazeny clenovia fora - mozte mi dat gramaticke komentare do SS a ja to poupravujem.)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A este jedna hadanka pre nezucastnenych
Kto je kto na tejto fotke

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2018

Príspevok od užívateľa jaro »

Ufff, krásne. Krásne na našom lietaní je lietať na novom a nepoznanom. To je adrenalín. :D :D :D

Napísať odpoveď