11.3.2018 - Stranik

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Sezona zahajena i na Zapadnom Slovensku :)

Dohadujem lietanie s Plucom, MajomM, Stano77, PalimH, a pridavaju sa k nam MatoG, MatoK, Heno a Tamuska. Rozhodujeme, ze co za auto potrebujeme, kedze predpokladame hore este sneh. Aspon teda na ceste hore.
Dozvedam sa info, ze cesta z Teplicky na Zastranie je uzavreta. Vrabciak rokuje silno so starostom na jej otvoreni. Ale aspon to ukazuje na to, aka sme bohata krajina, ked sa postavi nova cesta a potom sa zatvori aby sa nedala pouzivat. Takze trebalo ist cez Duben okolo. Cesta na Stranik bola relativne dobra, plna blatka a kde tu snehove mapy.
Dochadzame klasicky posledni a baletnym krokom medzi krtincami a stekajucou vodou sa snazime rozbalit kridla. Dosli i Cesi a Poliaci. Na starte to fuka celkom svizne, okolo 6-7ms ale su i intervaly kedy je to kludnejsie. Nenecham si ujst Plucov start s "novym" Moyes RX 4.0 a idem sa obliect. MajoM ma poprosi, aby som siel posledny, ze on nechce. Pre jeho lepsiu pohodu sa podvolujem a cakam. Kvari ma unava, hlad a smad.
Startujem s trosku mensim uhlom aby som sa lahsie predral vetrom a trosku pritahujem hrazdu az kym ma ostre stupanie nevynesie nad start a tam sa uz prudenie ukludnuje. V tejto chvili je vo vzduchu 12 rogal a 0 padakov.
Svah krasne drzi a obcas termika zalomcuje s kridlom. Nosi to na svahu, pred kopcom. Lietat sa da po okoli. Pluco oskusal Duben, Vah a spat.
Ja zistujem, ze moje rucicky su ako Pigi caj po tretom luhovani. Po polhodinke pocitujem mierny diskonfort a letim si na Duben i ja. Skusam i napinak i bez neho a kym mam dostatocnu vysku sa vraciam nad pristavacku. Celkom mam problem vyklesat. Zacina to byt nekludne, svahujem nad hradbou stromov. Nasadzujem na finale, 10m nad zemou dostavam kopanec co ma posiela do zeme a do strany, ktoru ani nechcem. Kontrujem a pritahujem vyberam to nad zemou ale k pristavacke sa nedolkzem. Jo som zabudol, pristavacka je zorana hlbokou orbou. Ostal len ten pokoseny stvorek na balenie kridiel.
Pristatie mali vsetci pekne. Aspon usudzujem z toho, ze nik nemal tvar od blata :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Ej veru dobre bolo,presne ako píšeš.Každý si prišiel na svoje,všetkého bolo hojno aj slniečka,vetra a hlavne blata.Podaktorí sme si v ramci rehabilitácie kolien precvičili v tom blate a lade výnos náradia zo sedla na kopec 😀,vrelo odporúčam.Po roku poriadame "ironmana".A to som trepal jednopoťah.Oproboval som si nový postroj a je čo zlepšovať, hlavne štarty a trochu poštelovať záves.Let som si užil.Čo sa týka cesty Teplička_Zástranie, podaktorí“ mocný"dokážu položiť latku absudnosťi fakt vysoko.Buď cesty neebudovať vôbec,alebo postaviť a zatvoriť.Verím však že sa to má opdstatnený dôvod a že sa situácia vyrieši k všeobecnej spokojnosti. Letu zdar.
Aeros Discus BC 14

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Laco »

Super. Gratulujem a tesim sa s vami. :D

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Aaa este som narychlo zbuchal videjko. Ako vzdy, i toto je poucne.
http://youtu.be/AmF0amGIhwM
Naposledy upravil/-a Rebro v Ut Mar 13, 2018 10:42 pm, upravené celkom 1 krát.
Monotrike

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: 11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa eatngo »

Nezostáva nám nič iné, len závidieť :) Aj keď ten svieži vetrík to asi trošku komplikoval.

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

No a takto pekne som to poondial ja. :?
https://www.youtube.com/watch?v=-4NtoTiYWE4
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 11.3.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Stando, takze nabuduce vies co mas robit :)
Jo a co ti zemrela baterka v lufte?
Monotrike

Napísať odpoveď