7.4. Lendak

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

7.4. Lendak

Príspevok od užívateľa jaro »

Po 12tej som pod štartom kde ma čekuje strážca prírody že akože je dole zákaz vjazdu. Moja vina, moja vina a Andyho meno ma bez straty desiatky púšťa ďalej. Na štarte platím šarmantnej ... Janke?, permanentku, S Andym sa zdravím po vysielačke. Rozkladám a obúvam nový postroj, prvýkrát naplno nadupaný obalmi. Pivo nie je kam dať, ešte že ho nemám. Darmo je to len pre top...ov. Nechápem ako sa do toho zmestím. Na lajne 29 pG vo vzduchu, ja som 30ty. Na videu od 10 minúty, kedy evidentne prifúkol ale nebolo prečo čakať. Postroj zipsujem jak víno, prichádzam na to kde dám to cieľové pivo.
Vo vzduchu rozbité, aj termika, aj silný vietor, zisťujem že mám rýchlomer skazený, až nanič. Vario pípa. PG pristávajú, ostali len dvaja.
Ja sa asi trikrát zberám na pristátie pri dedine, ale stále sa vraciam, baví ma to, aj s jastrabom, ktorého som filmoval ale nenafilmoval.
Pristátie "tradične" fantastické, lebo mi už nešla kamera.
Teda postroj Matrix Race sa inak ovláda. Je to iné má to inde ťažisko pri pristáti. Stačí sa odtlačiť, pomoc hrazdy je asi nevyhnutná. Skúšal som to aj vo vzduchu.
Krídlo nechávam len tak plávať, ani neviem ako vysoko mám ruky, nie je to vlastne podstatné, korigujem smer, ale naťahám ani neodtláčam, netreba to krídlu kaziť. Proti 3 m vertíku je to slasť.
Alebo je to RX?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.4. Lendak

Príspevok od užívateľa jaro »

https://youtu.be/dnd_WpqmIhw

zajtra nikam nejdem, je to všade ufučané. MOžno brigadovať na Dubinu. Kto sa pridá?

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 7.4. Lendak

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dobrý nápad, Jaro! Pracovité ruky sú vždy vítané. Mobil na mňa poznáte, stačí zavolať. :)

Škoda, že včera sa nenašiel nikto, kto by na Dubinu myslel, aby sa tam pred letovou sezónou urobila potrebná jarná brigáda. :(
Chápem chuť každého pilota využiť po zime vhodné letové podmienky na lietanie, chápem aj agrotechnické termíny záhradkárov, aj záväzky voči rodine. Mrzí ma len, že na Dubinu sa myslí len vtedy, keď sú dobré letové podmienky a piloti majú lietací absťák. Ale pri dobrej vôli sa dá skĺbiť čas aj na nejakú brigádu aj na lietanie. :idea:

Včera som teda na tú brigádu na Dubinu išiel sám, aj keď som dva predchádzajúce dni strávil pracovne na východe vo V. Kamenci!
O 09:30 hod. som pri garáži nakladal do auta potrebné náradie, o 10:00 hod. na pumpe Slovnaftu požičal príves a vyrazil som na Dubinu. Na ceste do sedla som strihal konáre, zbieral a nakladal kamene na príves, a kde bolo treba zasypával výmole. Posledné kamene som vysypal do vyjazdených koľají v sedle. Tam, by bolo treba naviezť určite ešte tak za jeden príves kamenia. Toho je však popri výjazdovej ceste nad záhradkami neúrekom. Treba ho len naložiť a vysypať, kde treba. Ešte by bolo treba prejsť celú hrebeňovú cestu na štartovisko, čo to vysekať a povyrezávať, prípadne tiež zasypať diery.
Príves som na pumpe vracal o 15:00 hod.
Suma sumárum - včera som na brigáde na Dubine strávil 5 hodín a za pôžičku prívesu som zaplatil 12 eur; palivo a amortizáciu nerátam.
Mimochodom, tyčky stabilizátora na tej ceste zakaždým dostanú poriadne zabrať! Už som ich raz musel meniť, a nie je to lacná záležitosť!
Píšem to pre tých, ktorí si myslia, že vývoz rogál na kopec je len o spotrebe paliva :(

Potenciálni záujemcovia o dodatočnú brigádu na Dubine však nemusia byť smutní - pre pár ľudí na cca 2-3 hodinky tam práca určite ešte zostala.
:) :) :)

Ináč, pekné video, Jaro. Zdá sa, že tam na hrane štartu ubudlo stromov, resp. vyčistili zónu štartu.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď