11.4.2018 - Stranik

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

11.4.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Vybrali sme sa na Stranik v zostave: Tarek, Pali, MatoK (sofer) a ja. Sledoval som pondelokove lietanie Milaanka a Netopiera3, ktore bolo celkom ufucane. Predpoved na stredu hlasila prijatelnych 6-7ms.
Teraz, ako mame problem so skladovanim rogal sa mi cesta na kopec trosku pretiahla a to sme sa nezastavili ani ja pumparsku polievocku. Takze je obed a na Straniku dvaja padackari smutne cakaju kym to zoslabne.Na starte to fuka 6-7ms a obcasny prifuk 8-9ms. My frisko skladame. Hovorim, ze chcem ist prvy, ze nechcem byt zas startovac a ist posledny. Tarek pripraveny s "novym" ExtraLite kridlom a uz sa trepe na start. Pomaham mu a po par krokoch je v lufte a nabera pekne vysku.
Kym sa stihnem odlahcit pred startom sa Pali tiez nachystal na start. Sakra. Vidim, ze ho prevracia a pomahame mu nech ho neodfukne. Startuje, trosku skoro prechytava hrazdu a mieri si to do luftu. Ja narychlo sa obliekam, skusam vysielacku a idem do toho. Trosku sa zrovna vietor a vrati sa na tych 6ms a utekam vpred. Kym sa dostanem do polovici kopca uz mam peknu vysku.
cele lietanie bolo o bruseni svahu a snazil smo sa i tocit co tam prislo ale s nevalnym uspechom. Maximalne som sa dostal do vysky 1300mnm a Tarek okolo 1550mnm s tym, ze netocil ale esickoval okolo stupaku a lietal na minimalke.
Vybral som sa i na Maly Stranik. Cestou tam to stupalo a ked som to zacal tocit tak som klesal. Ked som siel rovno tak stupal alebo aspon siel v nejakej "nulke" Zvysok letu sme sa vsetci honcuvali nad kopcom. Na chvilku to vypli zacal som vychytavat i ja co prislo.
Pali sa vybral na pristavacku a chvilku na to som ho nasledoval. Na zaciatku Teplicky n/V to mierne stupalo a tak som si poobzeral domceky. Rozpocet celkom fajn i samotne vyvrcholenie. Mozno som mohol viac mierit k ceste... len tie kable....
Kym presuvam kridlo Tarek sa snazi tiez vytracat vysku a ako napoky, v takych 100m to ho drzi a nechce pustit. Nakoniec dava dobeh a od radosti bozkava zem. Vsetko v jednom kroku.
Na pomery Stranika to bolo celkom fajn, zazil som i vacsi bordel vo vzduchu. Rozhodne vsak oddych na hrazde nehrozil. Skoda toho necitatelneho vzduchu, uz som taketo zazil i minuly rok a dodnes neviem ako to riesit a ako z toho vyuzit maximum.
Videjko skusim postrihat aspon na kratko.

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... fd=takeoff
Naposledy upravil/-a Rebro v Št Apr 12, 2018 10:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 11.4.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

?
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 11.4.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Uz som to tam doplnil. Citat mate co, teraz ten obrazovy matros.
Monotrike

Napísať odpoveď