Dubina, 1. máj 2018

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...pomaly naberám dych:
https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2018/12:27

Pravda, pred rokom som na konci apríla mal už iný počet letov a hodín, ale treba byť vďačný a za to málo.
Za socializmu sme sa na 1. mája prezentovali za Zväzarm s rogalami v prvomájovom sprievode v Poprade; dnes som skoro 2 hodiny brúsil vzduch nad Dubinou. :D

Myslel som, že dnes bude z lietania viac bodov, ale nebolo! :? Vo výške cirrusy a po pekných kumuloch ani chýru! :( Podľa predpovede to malo byť menej veterné ako včera, ale fučalo ako besné. Stano sa zrejme práve preto z východnej časti hrebeňa nedokázal prebojovať späť na úroveň pristávačky a sadol pri Sp. Štiavniku. Verím, že niečo k dnešnej Dubine napíše aj on. Ten "výťah" hneď po štarte ho zrejme aj trochu vydesil - zostal totiž s rukami na trapézkach priam v pristávacej konfigurácií až nebezpečne dlho. :!:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa Stanik »

"Na 1.mája, tesil som sa z mála". V takom fucaku som pravdupovediac nikdy nestartoval. Uz som prezrel video. Mal som to hned prechytit. Nabuduce si na to dam velky pozor.
Taky "vytah do neba" som necakal a riadne ma vydesil. Potom to boli kopance na zapadnej strane hrebena a nekonecne vytahy do neba. Tak som zistil "odkial vietor fuka", preto som odletel od kopca nad zahradky, ale i tam cuduj sa svete to riadne trmacalo. Potom som siel preskumat hreben na vychod a kratko na to sa ozval moj "kamos" zaludok, ze vraj nieje trenovany. Skusal som sa postavit, na chvilku pomohlo a potom zasa nist. Odletel som do priestoru, kde to bolo kludnejsie, az sa zrazu otocil na chvilu vietor a kopcek na východe za Spis. Stiavnikom "narastol".

Reku nic to, pole a pasienok podo mnou, parada, blizko farma , tak pristanem.
Ale ake pristatie to bolo... Po preklopeni sa to odobalo vytahu smerom dolu, pekne jemne ako vo filmoch z pláží pri oceanoch.
No toto by sa mi nesnivalo. Ako do bavlnky.

Ozval som sa Edmundovi a na TWR PP o pristati.

Akurat kridlo som musel oproti vetru "preletiet" do zavetria haly kde ma privítal riadny salasnicky dunco nastastiee na retazi. Ked videl ze nechcem zle, prestal stekat a uz sa o mna nestaral. Setko som zbalil, ukryl a podho na prechadzku nazad do Hranovnice.


Tam uz Marek, opravoval kosacku miestnemu "susedovi"-chlapciskovi, oproti pristavacke, co pokosil kosackove kolieska-ked sa rozsypali, dohodol servis.

Potom sme skladali kridlo, kecali, sledovali "otca" jak si poletuje. Stihol som Marekovi priskripnut prst do trapezky....auuuu. Marek soryyy. Mas u mna vela chladenych piiv na ten palec. :) Osetrili sme a medzitym pocujeme ze reku uz "otec" pristava na druhej strane kopca pekne niekde pri PP.

A hajde vyfucani a ja aj unaveny po treningu vo vetre domov.

Fajnovo bolo. Aj napriek silnejsiemu vetru sme polietali. Snad nabuduce trosku neskor odstartujeme, nech sa aj moj zaludok potesi vyhladom.

Kamera...tentokrat som nemal nastavenu 10min slucku ako posledne na Hostovciach,... jednoducho sa po 20 min vybila.

Tak pristanicko ostava len v mojich spomienkach na "odmakany" 1.máj. :)

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa Stanik »

...a samozrejme zabudol som zapnut XC Track :)

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa Stanik »

Vdaka za paradny letovy den! Pozdravujem aj "sofera" dolu z kopca a maleho" zavoznika" :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

No, a ja som Marekovi zabudol na štarte pripomenúť, že
podľa nového sa už namiesto slovenskej hláskovacej abecedy používa v komunikácii len anglická. Marek dostal vo vzduchu pri nadviazaní spojenia od TWR láskavé pokarhanie a už to nabudúce bude vedieť.

Na túto zmenu upozorňujem aj ostatných, ktorí občas na Dubine "hosťujú".
Stačí si pamätať tie naše písmenká - namiesto "OTO MÁRIA HELENA..." je teraz "OSKAR MIKE (majk) HOTEL..."
😊😊😊
Thalhofer GT
Bautek Fizz

hufi
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St Apr 23, 2014 12:25 pm

Re: Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa hufi »

.......kde ma ten Oskar a Majk Hotel?😂🤣🤣

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 1. máj 2018

Príspevok od užívateľa eduardo »

hufi napísal:
St Máj 02, 2018 3:58 pm
.......kde ma ten Oskar a Majk Hotel?😂🤣🤣
Oskar má hotel Majk v Heľpe. Ale nie je to hotel, iba penzión, takže tie písmenká trošku zavádzajú... :lol:

Napísať odpoveď