Dubina, 3. máj 2018

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 3. máj 2018

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Doobeda som slúbil synovi pomoc v jeho práci a vyzelalo to tak na celé doobedie. Keď som však už od skorého predpoludnia videl nádherne sa vyvíjajúce cumuly s vrcholmi naklonenými od JV na SZ, vedel som, že bolo treba byť na Dubine. Tam totiž cez deň i pri takejto JV situácii vanie pekne na komoru. Naviac, vietor nebol silný, Gánovce dávali 3m/s z JV - fakt ideálne podmienky na termické lietanie a prelety.
Nuž, trhalo to so mnou, psychicky deptalo, že nemôžem na kopec skôr. Až o 13:30 som bol doma, nabíjal všetko, čo nebolo dobité (poučenie, že to treba robiť hneď po návrate z lietania!) a bežal som do garáže nakladať krídlo.
Na štarte som bol pred 15:00.
Vietor 2 - 3 m z J fúkal stále, ale už bolo vidieť čiastočný rozpad oblačnosti a dolina bola skoro celkom zatienená.
Čo už?! Počkal som chvíľu, kým sa slnko opäť ukázalo a znova osvetlilo dolinu, ale už to nebo to, čo predkým.
V chabých bublinkách som sa dostal max. do necelých 100 m nad štart, chvíľu som nasledoval dravca v stúpaní, ale potom mi uletel a po cca 30 min. letu som sa už udržať nedokázal a musel som to nasmerovať na pristátie.
Ešte ma čakalo auto na štarte, takže v priebehu 3 dní druhý kondičný výšľap.
Teda, žiadna sláva, ale ďalšie body ma na Xconteste posunuli o čosi vyššie. 8) :D 8)
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Dubina, 3. máj 2018

Príspevok od užívateľa Stanik »

:) jeden pokus z tych niekolko, bude urcite ten naj :) drzim palce

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 3. máj 2018

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Kedy prídeš opäť dať si repete a polietať viac?!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď