29.5.2018 - Stranik

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tentoraz predpoved ukazovala nenormalne cisla. Beriem si posledny den dovolenky.
Vyrazame Pluco, MatoK, Fajo a ja na Stranik. Uplne napresno prichadza i Netopier3 a Stando. Z pristavacky vidime ako sa nad Malou Fatrou robi fajnovucky Cumulonimbus.
Na Straniku je veeela padackarov. Dve alebo tri skoly. Ked uz mame konecne poskladane, presuva sa burka zlava i sprava do doliny a spusta sa dazd a slahaju blesky.
Poobede sa to cele rozpadlo a nakoniec sa rozhodujeme to aspon zletiet ked uz mame vsetko nachystane. Netopier3 sa chvilku drzi vo vyske startu. Stando skusa Moyes Lepros, teda jeho prvy start na dvojpotahu a start je to teda pekny. Potom idem ja, nahodil som si nove bice, trosku prepadavam, vietor slabne, uz sa ani mi nedari udrzat pri svahu. Vzduch je pokojny, obcas bublinka, ktora ale nepodrzi. Lieta sa mi krasne, zial kratko. Pokracuje MatoK, ktory ide dole jak kabela a na zaver to zakoncuje Pluco. vsetci pekne pristavaju, takze mozeme prehlasit den za uspesny :)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Nálada bola výborná, počko hrozné a ja som veľmi chcel konečne prevetrať Moyes xtralite"Lepros".Bol to vlastne môj prechod na výkonnejší dvojpoťah.
Mal som veľké obavy zo štartu a pristátia ,hlavne kôli hmotnosti a štartovacej rýchlosti krídla ,ktoré má oproti Unu dvojnásobnú hmotnosť. Nakoniec všetko aj s podporov skúsených pilotov dopadlo dobre a k mojej spokojnosti. Už len lietať a ladiť. Chalani vďaka.
https://www.youtube.com/watch?v=9hlzZNnlWBQ
Aeros Discus BC 14

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Stano fajnovooooooo držim palec a pekne pokracuj a topless bude zachvilec. Zdalo sami že to trošku odtlačaš počas letu ale nvm možno nie. Ja som Bauteka tahal ked bolo počko a ked ho taháš tak je to funn :D :D

P. S.. Pekný postroj 8)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Veľa vecî bolo pre mna úplne nových,rýchlosť ,sily na hrazde,vplyv mojej hmotnosti na riadenie,zotrvačné hmotnosti krídla atď. No a hlavne pre mna ųplne nova vec napinák. Pravdepodobne som bol rýchlejší ako bolo napnuté krídlo a tak mi to neustále kráčalo,a to bola makačka presviedčať ho k priamemu letu .Tých 8 minút ma doslova odrovnalo,no bolo to super.Už sa teším na další let a vylepšovanie techniky riadenia Leprosa. :D
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa jaro »

"Lepros" je čo?

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

jaro napísal:
Št Máj 31, 2018 6:41 am
"Lepros" je čo?
"Lepros" je prezyvka kridla Moyes Xtralite, pretoze sa mu supe povrch plachty. Akoby mal lepru. Moyes zvolil nestastny material s foliou, ktora rychlo degradovala.
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Neni tu ten smajlík čo si bucha rukou po čele :lol:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Dnes Byl ten Straník trochu lepší. Napíšu aktualitu, teď aspoň foto. Stano palec hore :-) .
http://www.hanggliding.cz/wp-content/up ... edited.jpg
http://www.hanggliding.cz/wp-content/up ... edited.jpg
Všechny zdravím
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 29.5.2018 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Monotrike

Napísať odpoveď