6.6.2018 Kohút

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

6.6.2018 Kohút

Príspevok od užívateľa jaro »

Pred jednou sme pod kopcom, je to dobré aj keď na pristávačku fuka kolmý vietor, Vysvetľujem taktiku priblíženia a trafenia sa, respektíve netrafenia sa do vŕb a topoľov. Po ceste stretávame Daster s SB značkou a českým PG ktorý to mal dobré a ako začínajúci už nevládze. 4x4 až na štart, rozkladáme a pred druhou to Mišo má na komoru, aj vľavo aj vpredu aj vpravo. Štartuje cez riedku spasenú trávu, Hneď ide hore a pomaly sa prebíja cez dolinku na pravý svah. Posvahuje a keď sa mi už stratil ... v stromoch? ... vyklzáva dole ponad medzu a stromíky smerom na pristávačku. Akosi si to vymodlil a doletel.
Ja sa obliekam a pozorujem klasický kohútovský priebeh. Ja som už taký dobrý interval nemal. Asi sa ten 1 m vetrík aj točí na S. Prišiel náfuk tak rozbieham. Krídlo ma nenecháva na pochybách, netreba mu to kaziť, vzlieta to aj "samo". Vpravo naozaj nič nebolo len mínusy :cry: . Nad pristávačkou ma oplieskavajú bubliny, esíčkujem okolo vŕb pri Toryse a pri svahu. Ako sa trafím ne tento malý pľac? :shock: V 5 m otáčam kolmo na rieku a pristávam, respektíve krídlo pristáva so mnou. Skoro som mu to pokazil.
Mišo má zase super štart, ja tiež. Trebalo isť o dve hodinky skôr alebo na veľký kopec.
Večer sa mi v telocvični neušla malá ketka tak som si vzal veľkú a dobojoval som tento deň so cťou.
Víkend idem na Straník, kedy ale ešte neviem. Veziem krídlo na predaj.

dirigent
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Aug 04, 2015 9:23 pm

Re: 6.6.2018 Kohút

Príspevok od užívateľa dirigent »

Potvrdzujem to vymodlenie pristátia na vopred pripravenom políčku :)
Škoda že ten vietor nebol dnes aspoň o hodinku dlhší, by sme posvahovali. Ináč som si znova pocvičil "na hrazde", sa mi hneď vynorili Jarové slová pred štartom..."nemíňať zbytočne sily".

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 6.6.2018 Kohút

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapi, teším sa, že ste sa konečne našli :)
Jaro, môžeš opätovne založiť Deltaklub Prešov. Pridá sa Peter, Tomáš a Stano a hneď budete v prvej trojke na Slovensku.

Napísať odpoveď