16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Rebro »

Bratislavske farby sme isli hajit len dvaja. Pluco a ja. Rano o siedmej vyrazame, rychlo nakladame kridla v Aerocentre Vishtuk a trielime na kopec. Asik moc nemeskame, bo hlavny leader sutaze Jaro este ma kridlo v obale. Zatial vetrik fuka pekne na start. Kym vsak dobalime a chlapci si navrhnu trat, otoci sa na sever. Zvysok dna stravime spekulaciami, kto za to moze. Ako utechu sa fajnovo nafutrujeme v byvalom Harleyi vo Vrutkach.
Nedela:
Nad kopcom visi stredna oblacnost. Vyrazame na kopec a po nekonecnej ceste sme na starte. Na nic necakam a skaldam kridlo. Prisli i padackari. Smer vetra ich az tak moc netrapi ale interval tam bol a co odletelo, to sa i chytilo. Postupne sa nad hrebenom kopca spravila mohutna oblacnost a zatienila start. Vietor znova zo severu. Okolo 11tej to zacina presvitat a rukav s radostou ukazuje svoju malu dierku pilotovi do tvare. Netreba na nic cakat a startujeme ako na lietadlovej lodi. Niektori sa chytaju nalavo, ale ja vidim ze tam vpredu to zije istejsie.
Moj prvy start na MH. KONECNE je to tu. Start je krasny a jednoduchy, kridlo vztlakuje este ho len nesiem na start. Prelietam nejake dva neiste stupaky s vidinou niecoho lepsieho. Tesim sa ze nemusim ist dole autom :) Radost ale vyprcha hned pri najblizsom stupaku. To boli take fajne sajby ze mam pocit ze kridlo sa chce hodit do spiraly. Chvilku tosim s MirkomP a ked vidi ze mam plne ruky roboty, ide radsej prec. To su tie skusenosti. Podomnou na vedlajsom rebre vidim tocit Milanka, Jara pridava sa k nim Mirko. ja v zaujem hladania niecoho pokojnejsieho idem het a hladam. Nenachadzam, vyklesam a vratim sa na miesta kde som naposledy videl rogala kym ma neprestupali. Skrabem sa hore, som vo vyske startu a pokracujem v stupani. Dostavam sa pod mrasik! Vidim Bohusa, ako si to mieri ku mne a vydava sa na trat. Este sa trosku potocim a idem za nim. Nejdem vsak nad kopce ale na ich zaciatok. Zacina to byt cele zatiahnute. Kusok pre Klastorom pod Znievom vidim luc slnka. Je to tam! Dotacam nieco cez 2100 a idem dalej. A neviem ako preskocit dolinku. Tusim, kade, ale tie tmave kopce mi radosti nepridavaju. Aj pristavacky v tom rohu su volake zvlnene. Otacam to teda na roviny, tam slnko svieti, mozno nieco daju. Nedali. Obzeram vhodne pristavacky v dialke. vsade vidim repku alebo obilie. Nad jednou dedinou som nasiel pekne pole, kde vidim ze presvita kus zeme. Tam bude maly porost. Teraz zistit ako fuka. Robim 360ky a zistujem ze je to zo severu. Na finale zistujem, ze moje pole je obohnane el. ohradnikom. Supnem to teda na vedlajsie pole do obilia. Odtlacam nad klaskami, stojim na mieste a prepadam sa k zemi. Krasa. Potom presuniem kridlo o 10m do strany a je tam kus volnej cistej plochy akurat na pobalenie kridla :P
Pobalim a sup sup za Plucom.
Fantazia, konecne som si zletel i MH. Termika mi dala za vyucenou, zo zaciatku to bolo hodne neprijemne no motivovalo to dostat sa vyssie aby som si let mohol i uzit. A potom to klzanie pod mrasikami toho paradne. Rozhodne je to skusenost, co sa pocita. Skoda akurat kamery, ktoru som nechtiac otocil do zeme a tak vidno len stromceky. Pocita sa vsak to, ze totok bol moj prvy velky SK prelet.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/09:33
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

Martin, viac píš o lete, pristávačky až v 300 metroch.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Rebro »

O lete napisem az leto skonci. Pristavacky riesim odkedy vzlietnem. Jak mozem ist niekam, kde nepristanem?
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

Ved kade sme leteli sa dalo. Ale rozumiem čo myslíš. Skoda tej soboty. Treba nejaké lety po sebe aby sa človek oťukal.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja ta chapem Jarko ;) Len moje skusenosti a vase skusensoti, to je 30 rokov rozdiel :) ... no mozno 25 :P Pre mna to bol uplne novy teren. Kazdy ma svoje specifika, na ktore prichadzas postupne ako v nom lietas.
Skutocne tu chyba nejaky odhodlany jedinec, ktory by mal so sebou mladeho pilota a viedol ho na trati pokial sa da.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

Martin, ber nás niktorých aj tak že Vás kus podpichujeme, baví nás to :D :D :D
Ale keď som pod Čihocom videl toľko repky tiež som bol pos ... Ešte že Plučo bol "predo" mnou.
Preto treba lietať a lietať.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este video. U niektorych je to zjavne skory prechod na bezstoziar.

https://youtu.be/MJ0xJ4YUDjk
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Bodovaci program odmieta zobrat jarov a martinov tracklog, ze zly format datumu casu .. ci co.. pozriem to zajtra.. dnes mam dost

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

Stiahnem ho z karty a pošlem. Ale ťahal som to cez GPSDump tak nerozumiem čo sa mu robí. Pošli mi prosím screen chyby pošlem to do fabriky.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vysledky z Martiniek
jaro neviem ci to je problem GPSdump alebo compea,
Ale popisa den, mesiac, rok ma byt (alebo by mal byt): HFDTE170618
A tvoj tracklog mal: HFDTEDATE:170618,01
takze som len zobral od mira.. prepisal v tvojom tracklogu a bavi..

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Rebro »

Milanko sa s nami nehra?
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa sidewinder »

milanko sa s LAA nehra :-D

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Rebro napísal:
Po Jún 18, 2018 7:54 pm
Ja ta chapem Jarko ;) Len moje skusenosti a vase skusensoti, to je 30 rokov rozdiel :) ... no mozno 25 :P Pre mna to bol uplne novy teren. Kazdy ma svoje specifika, na ktore prichadzas postupne ako v nom lietas.
Skutocne tu chyba nejaky odhodlany jedinec, ktory by mal so sebou mladeho pilota a viedol ho na trati pokial sa da.
To by bolo super , keby to tak bolo. :cry:
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

ja by som tiež nejakého bral..

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 16-17.6.2018 - Martinske Hole - MSR

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Takže nabudúce každý kto má gule zoberie na prelet niekoho bez gu.. . Uvidíme kto nieje komplet, alebo málo vyvinutý. :lol:
Aeros Discus BC 14

Napísať odpoveď