Straník 21.6.2018

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Píšem málo ,lebo ma ešte dnes bolia ruky.
https://www.youtube.com/watch?v=UgC_97vmOFw :?
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja som vas pozeral cez webku. Zial, nevedel som kto tam presne je a start som zachytil az Netopiera3. Ked som ho vsak videl...povedal som si ze totok kludne ozeliem :) ten start na JZ vyzeral hrozivo.
Ake to bolo vo vzduchu? Pri tom silnom vetre to cez Martinky mohlo byt fajne rozbite. Ale pristatie si mal lepsie ako ja.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Lepros štartuje ,aj pristáva sám. Podmienky neboli najlepšie no zažil som aj horšie, ale čo ma hnevá je že nemôžem krídlo donútiť ani na chvíľu k priamemu letu. Stále sa krúti z prava doľava a ja tam lietam jak metronóm a nemyslím si že je to len podmienkami. Skrátka čosi je zle a zatiaľ neviem čo. Dúfam že na to prídem skôr ako ma to prestane baviť. :lol: Ak niekto vie poradiť,som samé oko.
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Bude to chciet si spravit zletak na vecer aby si vedel ci je to kridlom alebo podmienkami.
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Laco »

Stano77 napísal:
St Jún 27, 2018 9:44 am
Lepros štartuje ,aj pristáva sám. Podmienky neboli najlepšie no zažil som aj horšie, ale čo ma hnevá je že nemôžem krídlo donútiť ani na chvíľu k priamemu letu. Stále sa krúti z prava doľava a ja tam lietam jak metronóm a nemyslím si že je to len podmienkami. Skrátka čosi je zle a zatiaľ neviem čo. Dúfam že na to prídem skôr ako ma to prestane baviť. :lol: Ak niekto vie poradiť,som samé oko.
Mozno ani nevies, ale sam si si odpovedal.
... nemozem kridlo donutit...
Ked ho prestanes nutit, tak to pojde :lol:
Teraz vazne, pravdepodobne ho prilis pritahujes. Je to v podstate akoze dobre, lebo rychlost=bezpecnost, ale. Ked sa ti kridlo rozkraca, (a ty svojimi zasahmi posobis ako zosilivac kmitov namiesto tlmica) vo chvili ked zacitis ze vzduch je aspon trochu pokojny, (a nie si prave v naklone) povol hrazdu. Zistis, ze ju nemusis odtlacat , len si uvedomis, ako silno si pritahoval. A potom casom sa naucis lietat aj na vyssich rychlostiach...

Len tak na okraj, nedavno sme rozoberali podobnu temu, ked chces zvladnut kridlo, tak sa musis naucit lietat na nom na "viacerych kridlach" Inak lietas na povolenom kridle, inak na napnutom, inak pomaly, inak rychlo...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa jaro »

Stano, ak krídlo už niekto lietal a nemal tento problém tak to bude tou rýchlosťou.
Prístroj máš s rýchlomerom?
Aké sily máš v hrazde?

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa miro »

Najčastejšie býva problém na konci závesu.

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Stano77 »

miro napísal:
St Jún 27, 2018 2:44 pm
Najčastejšie býva problém na konci závesu.
Nemám doma závesy ,len žalúzie. :?
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Chlapi nečakal som že prechod na dvoj poťah bude 'med lýzať" ,ale je to fakt HARD.Rýchlomer mám,no pravdupovediac ani nebol čas ho sledovať nabudúce si to postrãžim a budem múdrejší.No a sily na hrazde-cítim to asi takto,pri pramom lete(vínimočná situácia)niesú na hrazde žiadne sily,alebo len veľmi malé napr. v porovnanï s Unom,dostať ho do náklonu je ľahké no horšie až ťažkè je to späť,ale ono sa do náklonov berie aj samo ,len keby tam kde a kedy ja chcem. Nabudúce põjdem fakt niekedy većer keď nebude termika a budem bádať. Teraz treba viacej jesť halušiek aź som pevnejší a šup do posilky ručičky posilúvať,alebo asi radšej idem trãvu kosiť kozenke. :cry:
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Neviem aky mas nalet, alebo ako citis kridlo, ani historiu toho kridla. Ale nemusi byt vsetko prolem pilotaze.
Letel alebo zaletel ten extralite niekto kto exralite lietal? Ma v poriadku celu geometriu? Lebo tieto stare kridla , x-krat opravovane, menene lanka atd atd... moze to byt kludne aj zle nastavene rogalo. Nezda sa mi to lebo ja som raz pozial extralite od edmonda a to sme boli kamarati od prvej sekundy vo vzduchu.. Super sa to ovladalo. A bolo to hned citit, ze to nepotrebuje velke zasahy a ovlada sa lahko.. Potom postroj.. vyska uvazu atd atd..
chcem tym povedat ze do rovnice treba zobrat vsetky faktory.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Laco »

Aj tak mi neda ... k tomu rychlomeru. Pomozem si skusenostou od Kaja H.
Rychlomer je velmi dolezity pristroj. Nemusis vediet, ake rychlosti su idealne na tocenie v termike, na doklz po vetre... Staci ak vies precitat rychlost na rychlomeri. Ak na tie cisielka na pristroji nedovidis, tak letis prilis rychlo.., :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

:-) Bylo to trochu jinak.. Rada zní takto: Když se podíváš na rychloměr a není na něj vidět, protože je hodně vzadu, letíš příliš rychle. Zajímavé je to, že i takto se dá používat rychloměr. :-)
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 21.6.2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

:-)
Karel

Napísať odpoveď