Mecedonia 2018

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Zakladam tutok temu, budem sem prispievat ja asnad nieco pridaju i dalsi ucastnici zajazdu.

Z Bratislavy vyrazeme v silnej zostave: Heno, Netopier3 a ja. Podarilo sa nam vyrazit zavcasu nieco po piatej rano. Trosku zdrzanie pri Budapesti a trielime dalej. Prichadzame na Madarsko-Srbsku hranicu a tu zabijeme 2 hodinky. Tolko nemeckych aut a v nich rodinky kebabarov mieria domov do Turecka. Do Kruseva prichadzame nieco po deviatej vecer, ubytujeme sa u Spasiky a ideme spat.
Rano nas vita modra obloha a mierime na Meckin kamen. Na starte je plno padackarov, maju nejaku sutaz a vedla sa tiesni nemecka repre. Robime si fotku s Reginou Glas a skladame kridla. Zakladam prvy bic a ako nasuvam na koniec bica napinak a nez ho dostanem na koniec mi bic praska a ostava v ruke! Zlomil sa uplne lahko. Mal za sebou mozno 4 lety. Bol uhlikovy a ako som pozeral na tom druhom i ten bol nacaty. Takze kym nepride vyprava zo Slovenska a nezachrani ma,ostava pozemna podpora. Je mi do placu.
Ostava Netopier3 na starte spolu s miestnym borcom Vladimirom Barakovskim. Oblacnost je okolo 2400 a nemecka repre startla pred 12tou. Potom sa vietor meni a obcas start bicuje i maly vzdusny vir. Nieco po druhej sa podarilo Manovi i Vladimirovi odstartovat ale lietanie bolo len o zachranovani. Miesta, ktore som odporucil vyskusat a ktore mi minuly rok fungovali toho moc uz nevedeli dat.
Na pristavacke si robime kamaratov Hansa Kiefinger (?) a Vladimira Barakovskeho. Jemu nakoniec i veziem auto dole a pozyva na pivo celu nasu vypravu. Dokonca ma pozval i na uvodny ceremonial, zial dovolenka nepusti :(
Zajtra sa chystame na Treskavec, ma to tu byt zapadne, tak pojdeme tam. Snad aspon Mano nieco polieta. Ja s amusim napatlat aspon kremom, bo ma strasne osmahlo.
Bru noc.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa jaro »

Martin a u inýchvýprav nenájdeš nejaký náhradný diel?
Čo si to mal za biče?
Ako vieš že to bol uhlík?

tarek
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 26, 2010 10:26 pm

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa tarek »

Tak Vám držím palce !!!

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Jarko, urcite su uhlikove, potom ked dojdes, ti to ukazem. Ked som ich porovnaval s originalom, tak original ma v inkriminovanom mieste zosilenie takou kovovou vlozkou.
No a dnesku. Pondelok 2.7
Predpoved slubuje zapadne vetry takze volime Treskavec. Po informaciach od Vladimira, ze to tam funguje poobede sa necjak nenahlime ale i tak sme na kopci pred obedom.
Nechavame netopiera nech si v klude sklada kridlo a ja sa vyberam na obhliadku blizkeho klastora. Cely cas fuka 2-3ms z juhu-juhozapadu. Okolo jednej picham rukav na starte a prichadzaju intrvaly na start. Hovorim Manovi, ze prichadza oblacnost ze by mal ist, pomaly sa dostava na start, este cik sem a cik tam, potom obliect a oblacnost zatienila udolie. Prichadza Hans, Marko a Joachim. Intrval premeskany a cakame, kym sa oblacnost odfelha prec. O pol tretej startuje Mano, skusa nieco chytat nalavo ale po chvili sa vracia pod startom a ide doprava ako som mu spominal. Na prvom SZ rebre sa dviha nad start. Maximalna vyska 1700mnm. S tym, ze Treskavec ma 1400 a start je na 1150. Joachim mi dava svoje auto, aby som mu zobrat na letisko, kam planuje pristat. Oznamujem Manovi, ze ideme na letisko. Joachim mi dokonca chce pozicat svoje nahradne kridlo Litespeed RX4 ale kedze nema kolieska, tak radsej neriskujem :) Ono... sice ho predava ale 6000 Eur v pripade problemu nemam. Ja si pockam az pride zajazd zo Slovenska a polietam si na Viole.
Mano nakoniec pristava 2km od letiska. Ostal v strese bo si myslel ze sme mu nakazali letiet na letisko i ked nemal vysku. Chyba v komunikacii, nejde mu telefon a nevie odcitat gps suradnice aby sme ho vedeli vyzdvihnut na lubovolnom mieste.
na zajtra to vyzera na rovnaky kopec, tak snad to teraz uz Mano nepremeska a podari sa mu preletiet na Krusevo.
Tak sa uz len napapat, zbavit mravcov, pozriet futbal, osetrit spaleniny a ist do hajan.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Utorok: 3.7.2018
Japonci to vcera nezvladli, a tak to chceme natret japoncikom i na xconteste.
Predpoved ukazuje zas SZ, Z vetry a tak sa znova rozhodujeme pre Treskavec. Prichadzame pekne zavcasu okolo 11tej. Netopier uz rozklada kridlo a okolo obeda prichadzaju zavany na start. Kumulky sa tvoria na opacnej strane udolia a trosku neisto i za nasim kopcom. Prichadza Hans a hovori, ze bude startovat az okolo tretej bo vtedy ma fungovat dolina. Tak viac Manovi netrebalo a zacali sme vyckavat. Okolo tretej intervaly skoncily a na starte sme preckali nekonecne vela casu, bo chodilo to zo vsetkych stran, len napriamo nie a nie. Potom sa to zvrtlo od chrbta. Cakali sme teda dalej.
Az okolo stvrtej sa podarilo Manovi a Hansovi s Markusom odstartovat. Mano nakoniec nic nechyta, ani vlavo od startu ani napravo a zlieta na nudzovu pristavacku. Hans rovnym letom smeruje na blizky hreben. Tam napichava stupanie a odtial leti na letisko.
Nebol to tutovy den na tento kopec, fungovat to fungovalo, otazne je, ze keby sa startlo skorej ci tie podmienky na polietanie by tam boli. Oblacnosti v doline i na kopcoch bolo pomenej nez den predtym. Niektori sa rozhodli ostat na Meckinom kameni a zda sa ze fungoval pri slabom zapadnom vetre i tento start. Vyskusame ho zajtra.
Dnes do Kruseva prisla prva varka rogalistov zo Slovenska. Majo, Edu a Sabrinka. A s nimi i moje nahradne bice :P joj, vzrusenim asi nezaspim. No ale dam tri piva Krali Marko a budem hajat ako babo.
A odtialto vsetko sledujeme a gratulujeme Mirkovi k odvaznemu letu.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Majo: streda 04.08.2018.
Rano ideme na Meckin Kamen. Lebo tam idu vsetci. Ale vietor sa otocil a fukalo zozadu. Padaky do ocpalili nic nepredviedli, a pretek sa presunul na Z start. Balime a ideme na Treskavec. Po nas pobalili aj ostatny rogailsti.
Na treskavci na komoru, uz nebolo ocom :-).
Postavit. Edo prvy, ja za nim. potom Martin a Marian. Po starte pod eda na lavo a rovno ma to kopalo hore. Dost to zanasalo dozadu tak som to nechal tak.. cize stratil. pomotkal som sa a rozhodol a ist smerom na vychod na taky hrbok pod mraky. Ale plus minus som uz iba stracal a sadol po 38 minutach.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Streda 4.7.2018
Dnes to konecne prislo. Nahradne bice.
Rano davame ranajky v miestnej putike a trosku to casnikovi nevychadza :) Utekame na Meckin Kamen. Prichadzaju i nemcuri, takze sme v presvedceni, ze sme dobre. Okolo desiatej fuka pekne na start, rozbalujeme kridla a chystame sa nevahat a ist do toho. Celkom sa ponahlame ale uz pocas skladania sa vietor zvrta na zapad. I padackari vyckavaju na starte ale po polhodke to vzdavaju a presuvaju na na svoj zapadny start.
My sa okolo obeda rozhodujeme to zbalit a vyrazi tna Treskavec za zapadnym startom. Tu rychlo zas skladame kridla, fuci krasne na start, celkom i svizne a ani nevahame a skace do toho prvy Edo, Majo, ja a Mano. Edo s Majom zrejme chytili fajny interval, mne to uz tak veselo hore nejde, trosku sa bijem s s termikou aby som to nepraskol do skal. Stupaky su riadne zafukavane za kopec a tak so stupakom idem len na hranu kopca, potom sa ich pustim, Za kopcom sa totiz obavam rotorov a nechcem sa nechat zafuknut. Idem po hrebeni, obcas pritacam a prilietam nad Prilep a obzeram si hradisko a zensky klastor :PTu este naberam par metrov vysky ale ni ej eto nic trvale. Vytipoval som si pristavacku a idem za tym. Od striech domov dostavam par hodne zaujimavych kopancov a skracujem co to da, dotahujem smer vetra narychlujem a supem to do nejakeho polmetroveho porastu. Ako pan! Skoda ze som nemal kameru, bolo by to krasne, hlavne nad tym hradom. Dufam, ze sa podari polietat i na Meckinom Kameni, je to tu krasne a lietat na dedinkou stoji za to.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/12:29
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Stvrtok 05.07.2018 - Majo
Dneska Meckin Kamen. slabo fukalo na komoru tak sme ostali. Ale nemasne neslane, ani padakom to velmi neslo. takze aj my sletaky dlhsie alebo kratsie.. ja prvy let 12 minut. ideme s edom na druhe kolo.. prisli sme hore postavili a odpalili. dve ruske rogalistky na nas kukali ci to myslime vazne ked nefuka.. edo jej odpoveda rezolutne ano :mrgreen: tak sme sa tam postavili a do slabeho vanku s pradu sup ho tam.. a zase zletaky.. potom sme asik polhodku hladali azero co sme videli zo vsduchu a sli sa kupat..
PS; chodi tu niekto na forum? cia to vobec niekto?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Laco »

Neboj, hltam kazde pismeno a uz by som aj rad zacal zavidiet... :D

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa miro »

Laco to napísal za všetkých.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Stvrtok 5.7.2018
Dockal som sa a dnes poletime z Meckinho kamena. Najskor novopriselcom ukazzujem zapadny padackarsky start a potom sa kulturne povznesieme pri Edovych recnickych vykonoch pod sochou turkobijca.
Vidime, ze teda smer vetra sa drzi na start tak skladame a medzitym startuju nemcuri. A start sa uzatvara, po Bialsko-Biala ma tu svoje preteky tak cakame az vsetci sa stratia. Stupaju pomlay, neisto, niektori dokonca sa nechytaju. Sledujeme huf padakov viac ako 50ks ako sa o nieco snazia.
Ked uz odstartuje Edo, Majo a Mano nasieraju sa mi zvysni padaskari asik 4ks tak dnes ako sa odlepia od zeme a startuje kym este fuka ten metrik ci dva. Idem lavym hrebenom ale absolutne tam nic nebolo, predbieham padaky a este sa dozadu obzeram ci nieco nepochytali ale tiez bieda. Natahujem VG naplno a mierim ku kopcu oproti. tam vysoko vidim, ze nejake rogalko sa toci. Uz vidim jedno kridlo nalavo do doliny sa supat, predomnou na nieco naraza Mano a tak letim tam. Chvilku smejdim a tocim, skrabem, sucham a pomaly to ide do 1500mnm. Prichadza tien a je po zabave, Skusam ist na nasvietene svahy ale nic z toho. Uz som rozopnuty na pristatie, ale nad lukou chytam slabucke stupanie, tak tocim este to, no dalo nejakych 100 vyskovych metrov a slabne a uz ho stracam. Idem na pristavacku no rozpocet mi komplikuju obcasne bublinky. medzitym s ami do stredu pristavacky nahrnulo stado krav. Davam divacky efektny fly-by, rogalisti strachom nedychaju a nestiham s aporiadne postavit tak to supem na kolieska.
Kym chlapci zletia druhy krat, si stiham aspon vykefovat postroj a pobalit sa. Pekne v klude. poobedne kupanie a hor sa na veceru.
Vecer prichadza Jaro i s Palom ako soferom a hned sa druzime s ceskou repre. Skusime ich zajtra kopirovat :)
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/10:49
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Čítam aj já.... Ale len tie kratšie príspevky :-)
Wills Wing T2C 144

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa miro »


Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Piatok 6.7.2018
Znova Meckin Kamen, tentoraz i s ceskou repre. Musime startovat este pred otvorenim padackarskeho okna a tak 10min pre 12tou sa pustame do vzduchu.Pekne na striedacku.
Zachytenie vsetci zucastneni hodnotili ako narocne. Ja osm pod kopcom nasiel drobucky stupak a podarilo sa mi z neho vyhrabat tusim az na uroven startu. Podomnou kruzil i Jaro a pridal som sa k nemu bo to moje stupanie sa vytratilo. Potom som videl rogalo ist smerom k pristavacke. Myslel som ze je to Jaro. ja som sa vsak vratil nspat kde som mal to moje stupanie ale uz tam nic nebolo a len mi to padalo a padalo. Edo s Jarom sa vyskrabali spolu s padakmi nad start a obleteli si udolie severom.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/10:00
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecedonia 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Sobota 7.7.2018

dnesna predpoved hovorila o dazdi okolo obeda. Na starte sme pred desiatou, trosku vahame, bo mraky sa nasuvaju ale skusime aspon zletiet.
Startujeme o 11tej, par padakov sa pomaly zbiera, rogala na pravom rebre sa drzia v urovni startu. Zo zapadu sa blizi burka. Startujem, drzim sa laveho rebra a pri prvej moznosti tocim a tocim. Naberam vysku, Edo oznamuje, ze mu na pristavacke uz zacalo prsat a pohynam sa na juh za svetlom. Vidim Jara nieco tocit kusok odomna, ja si pritacam vlastne stupaky a ked vidim slahat blesky kaslem na vsetko a utekam dalej. Uz som si vyhliadol peknu pristavacku ale chytam stupak, tak neochodne pritacam spolu so sokolikom ale on narozdiel odomna nemusi balit :)
Utekam teda dalej a sadam za dalsou dedinou. O chvilu pri mne pristava i Mano. Posielam suradnice zvozarovi Henovi a mokneme ako mysi.
Ale i tak to bolo krasn epolietanie, podarilo s ami zachytit, keby nesla da burka, tka stupak tocim efektnejsie a dlhsie akurat som nemal nervy ked sa spustili tie blesky.
Edo pristal dole pod kopcom a Jaro sa pobral n ajuh po hrebeni, ale to uz je iny pribeh. Ideme susit kridla.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... fd=takeoff
Monotrike

Napísať odpoveď