20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa Rebro »

Som za dat prasulke rovno Jarovi.
Monotrike

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa miro »

Vzhľadom na to, že za uplynulé obdobie nebol vyriešený spôsob financovania reprezentácie je tu pokus o nájdenie spôsobu ako aj v budúcnosti uhradiť minimálne štartovné na súťaže FAI 1 pre slovenskú reprezentáciu. Tento rok bude zväz refundovať štartovné z prostriedkov zväzu a zo sponzorských darov. Vďaka tomu sa nám možno podarí vyslať početnejšiu výpravu na MS 2019 a možno aj zvýšiť rozsah podpory a aj podiel podpory zväzu.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa jaro »

Piatok 20.7.
Posledný deň. Ranný TL briefing bol dosť pesimistcký, predpoved nízke dostupy, slabý vývoj, ...
Na kopci to ale vypadá lepšie a po prvom pokuse 69 km na začiatku briefingu 11:30 prepisujú task na cca 103 km s pristátim konečne po vetre pod Bitolou.
Mrakov je hodne, opar, taký obesenecký deň. Slnka ale pribúda a rigidy raz dva nastupajú a odlieajú na sever pred gejt. My letíme gejt smerom na juh, neďaleko od štartu.
Vcelku sa rýchlo dvíham v skupine nad Kruševom, bubliny lížu kopec ale z bublín sa robí stúpak a ide to. Veľa rogál okolo, aj zelený sliz Fasingera. Síse to svieti ale nepáči sa mi to.
Naokolo je niekoľko grup a jeden obrovský gagel asi 50 rogál nad hrebienkom od Malokonjari. Prilietam tiež a užívam si točenie v tom počte so stúpaním do 1 m. Nuda. Preskakujemdalej na V vidím tam tuláka ... jasné Johny. Kývame si a dotáčame pod mrak kus okolo 2000.
Chvalabohu je tu gate, chcel som rýchlejšie reagovať, veĎ točíme na samotnej čiare gateu ale ale práve bublina mi natiahla štart až po 20 sekunde. Konečne sa mi to podarilo, škoda že na konci súťaže. Frčím za JD má náskok 20 sekund. Kupodivu ide mojím smerom. Vpravo cca 1,5 km, gagel letí tiež smerom rovno. Dobre nezídeme sa.
Vpredu mraky a dávajú, občas už rogalo tu je alebo priletí. Ale som sám, aj polohou aj výškou. Pokračujem v kurze, treba sa udržať hore, bliži sa baňa uhlia a elektráreň, niet kam sadať. Kopčeky kus držia ale nič neprichádza. Ba hej, Laminár s Plonerom, keď to nedalo otočil to na V a pa, pá do kopcov. Aj som kus chcel ale nakoniec zdravý rozum povedal že riskovať posledný deň netreba. Tak som čakal a zbieral nuličky. Nakoniec som sa pridviho a posunul na baňu kde to riedne zabralo. Zase ako predchádzajúce dni do 4 m. Pod mrakom stretám JD, len sa za ním zaprášilo a frčal na severný 2.WP, potom vzápätí hlavný gagel, je tu husto, majú na mňa zase 15 km.
1.WM je v doline hrebeňa a rovno so stúpakom. Sme asi 3-5 vraciame sa a hľadáme proti vetru čo sa dá. Ja odbočujem na pôvodne miesto viac v kopcoch za baňou. Je to tu, ostatní dolietavajú a stúpajú. Vpredu na hrebienku niekto sedí pri ceste, my prilietavame ponad a niečo nachádzame. Je dosť veľký znos. Ale stúpame. Ja si robím rezervu a púšťam ich dopredu. Tak cestujeme na 2.WP. Veľa mrakov a veľa tieňa. Dosť to sype dole, čo s tým? Tí dvaja sa mi stratili, jeden do hrebeňa kopcov, druhý ???
Vľavo vidím rogalo a točí otáčam o 90 st, je mi na doklz. Pod ním krásne 2-3 m. Z WP dolietava gagel, zase berie náš stúpak. Vidím aj Mikolaja v mojej výške. Ani len pritočia a frčia ďalej. Ja si to nemôžem dovoliť. Letím proti vetru a nič.
Padám, otáčam WP a snažím sa kalkulovať kde bol pôodný stupak, znos, rýchlosť a tak. Vpredu vidím rogalo ale ani som ho nemusel doletieť, nachádzam pekné stúpanie, potom zase a zase. Odrazu Mikolaj prilietava s inými ku mne, kde sa tu berú? Dotáčam mrak a vidím že už bude doklz. Mohol som aj skôr, veď poletím s vetrom. Predo mnou je ale deka bez aktivity. Letím ale ani to veľmi nepadá, rezerva sa zväčšuje z 300 na 400 m. Pred posledným ťukom 3.WP dole, dole točí Laminár, nalietam stúpanie a raz otáčam kvôli vetru. Hneď vedľa mna ale Mikolaj, potmehúd, sleduje ma. Priťahujeme, letíme rýchlo, pípame posledný WP s výškou v cieli 400 m. Veľká rezerva, to je tým vetrom. Predbieha ma kúsok pred cieľom. Dole sedí veľa veľa rogál ale sme šťastní v cieli.
Tatra team to pekne dotiahol, krásny výsledok posledného dňa.
Dole skáčeme od radosti a fotíme sa o dušu. Už vieme že Ploner doletel a Peter nie. Samozrejme JD s veľkým náskokom. Dievčatá nás fotia pomáhajú čo vedia. Ideme domov.

V sobotu ceremonial v hodne teplom počasí. Všetci sú v euforii, Ploner to v záverečnom príhovore potvrdil a zožal aplauz. „Rogalá sú najlepší šport na svete“. Prečo, to si sami preberte.

cca Kruševo pre mňa:
752 km, 11 štartov, 8 táskov súťaže, tri tásky som nemal podľa mojich predstáv, cieľ nemusel byť ale aspoň polka trate
29 hodín vo vzduchu
61. miesto
2500 km cesta tam
1600 km na mieste počas súťaže, s výletom do Ohridu
17 dní
Naposledy upravil/-a jaro v Po Júl 23, 2018 2:23 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa Rebro »

Krasne Jarko. Bolo to napinave sledovat aj online.
Myslim, ze tie hodiny vo fitku sa ti pocas sutaze zurocili :).
Monotrike

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa miro »

Fasingerov doklz.
Prílohy
39814B45-0FFE-448A-8A92-447FE2BE0B1C.png

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa miro »

Poradie teamov

Moyes 19487
Icaro laminar 18877
Aeros Combat 17488
Wills Wing 16756

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa eduardo »

A kto je ten Fasinger????

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa miro »

Ten, čo sa jeho meno nehovorí.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa jaro »

MIro a čo je v sume bodov? to sú všetky krídla na súťaži? Chcelo by to doplniť aj počet a priemer na krídlo.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20th FAI European Hang Gliding Championship 2018, Krushevo

Príspevok od užívateľa miro »

Súčet bodov troch najlepších v celkovom poradí z každej stajne.

Napísať odpoveď