12.8.2018 - Kralova Hola

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

12.8.2018 - Kralova Hola

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Marian:
Prvy letovy den - nedela sme sli na kralovu holu. Prvy krat som bol na akcii kde lieta tolko rogal a vlastne skoro pokope. Stat s kridlom v ulicke medzi "svetovou spickou" A startovat jeden za druhym ma svoje caro. Nic takze "idzem, nejdem, idzem, nejdzem", jeden za druhym, som na rade tak sup ho tam. Vo vzduchu tiez lepsie. Lebo netreba pracne hadat bublinu. Staci sa niekam zaradit a uz to ide.. Prvy den som sa dvihol zo skupinkou v lavom kotli nieco malo nad stoziar. Viac neslo a po hrebeni hlboko podomnou sa uz posuvali na trat rogala. Tak som sa vybral za nimi a nad nimi, ked nieco najdem len sa zaradim a bude dobre. Nakoniec som si najsiela vsetky dalsie stupania sam a lepsie tak som ich nechal za sebou. Teda aspon si myslim. Vsetko slo super az nad polomkou bol velky tien a len kus hrebena bol v slnku.. pustil som sa dalej ale nic poriadne som nenasiel, zletel za polomku a sadol. Az ked som malil a dvihol sa vietor mi doslo, ze trebalo pockat.. alebo sa o jeden stupak vratit, pockat a ked bude slnko letiet dalej. Nevadi.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12.8.2018 - Kralova Hola

Príspevok od užívateľa Rebro »

Strategicky som si postavil kridlo vedla ulicky aby som mohol startovat skorej ako posledny. No fligri z CZ sa narvali do ulizky tak chvilu trvalo kym som sa dostal na start. Fukalo krasne, s kridlom som mal uz jeden start za sebou :) tak snad dam i tento. Trosku sa skrabem na lavom rebre, potom v strede pri skalach, stupam, klesam. dostavam sa len do polovice stoziara pripadne neskor i na jeho uroven, a zas klesam. Trosku mam problem nastupat. Bojim sa, ze to kridlo je na mna male a neviem sa z toho vyhrabat. Potom narazam do dalsieho stupaku a dostavam sa na nad hreben a nespekulujem a idem po nom dalej. N adruhom rebre dotacam vysku idem na tretie a postupne sa vytahujem az k zakladni. Kumulky su naskladane nad vrcholmi ale ja volim smer pred nimi a postupne ich dotacam. Pekne to tam funguje. Zacina ma boliet lave rameno a tak polovicku trate som polavil, ale i tak dotacam zakledne a pri Bacuchu uz chcem preskocit dolinu a letiet k mrakom na druhej strane. Vidim i mrak ku ktoremu sa vypravim, ale cestou k nemu sa rozpada a stacam to k Rybke. Tam este sa chvilu vozim po okoli v nejakej nulicke a vyklesavam na pristatie.
Krasny let, kridlo letelo fantasticky len napinak mi siel extremne tazko. Tento problem som vyriesil az v sobotu.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.8.2018 - Kralova Hola

Príspevok od užívateľa jaro »

Voľba južného štartu bola aj napriek predpovedi výborná. Naviac stabilný J vietor do 5 m bol skvelý na štarty kdekoľvek. Vo vzduchu to bolo hooodne živé. Našiel som si svoj termal na JV a davaj hore. Ked som bol v 2240 pod chmarou, čas na gate ešte dlhý. Potom mraky ťahali, vyhýbali sme sa jeden druhému. Našiel som si polohu na štart, prepla sa mi mapa na Compeu. Reku ju vrátim spať a ... už nič a po chvíli biela obrazovka a ani píp. Tak som letel za Danom a za ostatnými. Potom aj krútil bez "zvuku a obrazu". Ale nedá sa to, miestami je to až nebezpečné. Tak som zletel do rybky a užil som si doklzy svetovej a slovenskej špičky.
Dole som vybral baterky a všetko bolo ok. Ešte pár opatrení s failymi na karte a je to dobré. Konkrétny problem riešim s Joergom, výsledok dam vedieť.

Napísať odpoveď