17.8.2018 - Kralova Hola

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

17.8.2018 - Kralova Hola

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Marian:
Tradicky scenar ale slabe podmienky na starte. Rozkladame na JZ starte. Rogala vo vzduhu sa pomaly skrabu. Postavil som sa do prazdnej ulicky, za mna jaro. Ked to zacalo dychat skocil som do vzduchu. Esickovanim odlietam od svahu, v doline niekto toci. Tak napinam na full a letim tam. Napravo odomna edo :-) celkom pekna formacie. Na pravom rebre sa zaciname dviha. Ja sam pomaly s antenou medzi pretekarmi ale drzal som krok celkom slusne. Ale su rychlejsie bolo to vidiet ako ma obiehali po kruznici. Vydal som sa na trat na hranici slnka tiena.Bolo vidno predomnou tocit nejake rogala, tak som si nasiel vlastny stupak niekde blizko a skrabal sa hore.. v tom prisla info, ze koli burke nad breznom stupnuty task. Dumal som ci sadnut ci sa vozil.. alebo si dat streku rypka - kralovka - rybka. LEn som sa hral.. trochu do mraku trochu okolo. Stale viac ludi sadalo tak som si povedal, ze asi treba. Doklzal som nad rybku a motlak sa hore dole, ked nieco piplo tak skusal tocit, alebo ked som niekoho zbadal sa vrtiet tak som sa pridal. Potom som zbadal na rebre padak a vybral sa k nemu. Cestou som narazil na celkom vyzivne bubliny a keby som ich skrotil bol by z toho fajnovy vytah ale nepodarilo sa a doslova som si odrovnal ruky. Bol som jasny..nad rybku, nasiel som klesak.. stocil ho az po zem a sadol - V CIELI :mrgreen: :mrgreen:.
Juro sa ma pytal na vyhodnoteni ci som spokojny s letmi. Pravdu povediac, neviem. Bolo citit zlepsienie kazdym letom (velmi som sa tesil na posledny den na kralovke ktory nevysiel). Ale na zaklade dlhorocnych skusenosti sa uz radsej nenadchynam nejakym uspechom, lebo potom stale nasleduje riadna snura zletakov, ktora mi vezme zivot a chut :cry: :cry: .

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 17.8.2018 - Kralova Hola

Príspevok od užívateľa Rebro »

Predpoved slubovala zrazky na KH. Tie sem dorazili az nieco po 15tej ale zato sa tiahli od NT a severom hrebena nad dolinou.
Predtym, nez som odstartoval sa zrusil task. Nevadi, aspon si to zletim. Radar ukazoval, ze sa to uz zacalo rozpadat tak startujem hned po Netopier3 ked sa mi napravil smer vetra. Vsetci si to sinuli na prave rebro vo vyske hrebena. Ja som sa vybral na lave rebro. Nad chatou zacinam tocit stupak. Prilieta ku mne i MatoK a snazi sa nieco vychytat. Je to jeho prvy start na Kralovke. Dotacam skoro mracik a idem na druhe rebro. Tam sa prizivujem na stupaku a letim dalej smerom na Helpu. Cestou obzeram, kde by sa dalo pripadne pristavat. Nad Pohorelu prilietam s tym, ze asi tu sadnem. Cestou vidim padackara a nejak nic netoci. Tak na neho sa nemozem spolahnut. Na upati kopceka na pravo od dediny chytam fajny stupacik a padackar vyrazil toho vyuzit. Ha, nic nebolo :) Nedal to. ja som si co to dostupal a frcim dalej. Vidim podomnou dve kridla pri ceste a jedno na poli. Ja vidim peknu pristavacku pred Zavadkou pri ceste. Naberam dalsie metre vysky a hovorim si, ze ked som doeltel sem, mozem skusit i Rybku. Tak letim tam. Napinak mi ide hrozne tazko. Prilietam nad ciel a sledujem ako pristavaju borci. Aj Laco to pekne dal na pole pred rybnik. Ja sa este chvilku stacam a Edo mi oznamuje ze sa vietor stocil na JZ-Z a zacalo dut. Prilietam, smerujem to na JZ, odtlacam a v naklone trosku supnem o zem. Mal som ist na Z ako vsetci ostatni :) Nevadi. je to zvlastne, ze mi uletiet 20km prislo ako celkom jednoduche. Mozno to bolo podmienkami, ktore boli citatelne narozdiel od nejakych termickych dni na Straniku
Krasne lietanie, skoda toho prechladnutia mohol som dat i Martinky. V sobotu som nakoniec opravil i napinak a uz ide lahko. Dakujem Jarkovi a kolektivu autorov za zorganizovanie.
Monotrike

Napísať odpoveď