29.08.2018 Háj

Letové dni 2018
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

29.08.2018 Háj

Príspevok od užívateľa juraj »

Predpoveď počasia dnes bola k Háju dosť nemilosrdná a od rána som tušil, že uchytenie sa bude skôr vecou šťastia. Ale po príchode na štart nás vietor príjemne prekvapil a jeho sila a smer nám vliala do žíl viac optimizmu. Horšie bolo, keď ma Braňo po rozložení krídla upozornil na oblačnosť, ktorá sa nasúvala od severozápadu a hrozila, že na viac hodín zatieni svah aj údolie. Pre istotu som to dopálil čo najskôr (hoci aj do zatieneného) a po postupnom úteku na východ som sa konečne slušne vyškrabal pri Drienovci. Braňo ani Laco už toľko šťastia nemali (Laco to zvalil na Vlada Vronku, ktorý nám robil šoféra a ktorý s autom zdúchol ešte pred našimi štartami, takže keď tam Laco ostal sám s vetrom do chrbta, nemal morálku čakať na prechod oblačnosti) a pomerne rýchlo popristávali.
Ja som po preskoku cez Zádiel zažil jednu menšiu krízu za Hradiskom, ale potom už som držal slušnú výšku (aj keď to bol s tou dnešnou termikou neustály boj a až pri Soroške som dostúpal takmer základňu). Asi by to dnes bolo vydalo až na Kráľovku, ale vzhľadom na tú turbulentnú a nestálu termiku a na to, že sme sa dopredu nedohodli (vždy, keď niečo naplánujeme, skončíme pod kopcom :) ) som to neriskoval a vrátil som sa pod Háj.
Tesne po mne tam pristálo niečo, čo z diaľky pripomínalo vrtuľník, ale bol to Robo Bojkun, ktorý po návrate z dovolenku obletel všetkých kamarátov na východe.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/11:04
https://photos.app.goo.gl/EMnRLW6MctwCm4nBA

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.08.2018 Háj

Príspevok od užívateľa PetoR »

juraj napísal:
St Aug 29, 2018 7:41 pm
Tesne po mne tam pristálo niečo, čo z diaľky pripomínalo vrtuľník, ale bol to Robo Bojkun, ktorý po návrate z dovolenku obletel všetkých kamarátov na východe.
Ja si tak robím na dvore, zrazu mi niečo hučí nad hlavou, pozerám, šak to vyzerá skoro ako Robov vírnik, ale čo by ten tu robil... :lol:

Napísať odpoveď