29.8.2018 Kraľová Hoľa

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Rozhodnutie už dva dni, ale ráno ma kus predpoveď postrašila, veľa mrakov a vlhkosti. Ale ... nakladám Mariana v KE, v Čevenej Skale Netopiera a Jožka Sobotu. Na kopci veľa cyklistov a turistov, vetrík do 3 m. Rozkladáme na JZ. Kotol je nasvietený ale nemáme predletca tak sa nám za 10 minút zatienil a vietor zvedol. Za stožiarom hustne mrak. Tak som to odpálil, marian za mňou a skúšame svahotermiku. Nejaké bublinky a svah, slebé nič presvedčivé. Tak Letíme na JZ tak ako v piatok. Bol tam mračik a aj stúpania do 1,5, guľkalo sa to smerom od juhu rovno na kopec. Prekakujem na sedlo zaBartkovú do ždiarskeho sedla, všade tieň ale mal som pocit že je to aktivne odzadu, od SZ podľa mrakov. Aj bolo, dvíham sa a sledujem Netopúiera ako dole brúsi a nič nechytá. Nad Heľpou na hrebeni sa zase stretám s Marianom, aj ho kus čakáma ale ťahajú ma mraky do hmly. Letím ďalej, sú tu PG, stupaky mraky. Nad Beäuškou sa rozhodujem či ísť na Chopok, ale výška základne nie je presvedčivá 2150 m. Už dávno som chcel skúsiť Rohoznú a Rudohorie. Na druhej strane ako šibnutím prútika sú stúpaky kľudné a mierne. Asi som mal viac dotáčať mraky. Akosi to neviem prečítať kade to ide. Proste je slabí vietor. Tak to doklžem pred Pohorelú, kde je už na rádiu Jozef a Netopier. Keď balím Marian prelieta púnad Pohorelú. Pekne. No krásny nesúťažný deň.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/09:59

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa eduardo »

Marian GRATULUJEM ku krásnemu letu. Skoro si prelietal Jara.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj prelietal, prvý stupak našiel on skôr ako ja. Sa teším :D

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Rebro »

Majo je hrdina dna!
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Na starte zima, vietor sem tam. V komornej atmosfere sme s jarom postavili kridla na vychodnej ulicke z PNT. pred dvanastou sa jaro oblieka do postroja tak ho nasledujem a stojime napaskovany a cakame na prifuk.. Este kratka debatka s jarom, pytal sa co stoziar... hovorim este stale tam stoji :mrgreen: .. posmiali sme sa dvihli kridla a sup ho tam. Minutu po jarovi skacem za nim. trochu povozenia pri kopci a vybral som sa na prave rebro nejakymi nasvietenymi flakmi az nad rubanisko. Tam to zacalo byt zive , priletel jaro a dvihame sa.. ja sa trapim. JAro bol hore raz dva. Trochu som dobral ale neslo to tak som to trochu posunul na zapad , dotocil skoro zakladnu. Hreben dalej uz bol nasvieteny a naskakane mraky. Z predpoli som zaletel nad hreben. Po hrebeny to slo az velmi lahko. stupak klzanie stupak klzanie.. pod 1500 boli stupania bublikate, preto som chodil 1600 az 1900.. 2x som to zatiahol az do bieleho :roll: . Za polomnou znovu v zakladni som si dal ciel otocit benus a vratit sa nad kralovku, potom to natiahnut nad telgart a sadnut pod sumiacom. Cestou nazad po druhom stupaku ma dobehlo vycerpanie. fyzicke sily by aj boli. Ale hladny a smadny som bol uz v prvom stupake. S tazkym srdcom (kedze to slo zadara) som to uz pustil do doliny a len klzal klzak.. a sadol nad valkovnou na najvacsom poli. Ale to uz som sa citil velmi zle. rychlo som hodil do seba dve tycinky z postroja a balil.
A dakujem za pochvalu :D , Je to moj zatial najdlhsi prelet.
Obrázok
foto 1. - tu to vyzeralo este celkom dobre potom sa to deklo viacej
Obrázok
foto 2. - dolina nasvietena, ale kopec sa nam zatienil
Obrázok
foto 3. - a takto to vyzeralo nad antenou a za antenou

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa MilanNR »

:D gratulace všetkým
Wills Wing T2C 144

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Laco »

Super, gratulujem šerujem radosť...
sidewinder napísal:
Št Aug 30, 2018 9:53 am
... a smadny som bol uz v prvom stupake....
Na toto ma Miňko lahke riesenie. To potrebujes taku hadicku a 5 fľaše... On ti to vysvetlí... :lol:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 29.8.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa MilanNR »

https://www.google.sk/search?client=ms- ... vhr5MdnrhM:


Ano je to fakt super vec. Máš vždy čerstvú vodu..
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď