18.9.2018 - Oresany

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

18.9.2018 - Oresany

Príspevok od užívateľa Rebro »

V pondelok dohadujeme lietanie na Oresanoch. Maros chce ist pekne po praci okolo tretej. Ja namietam, ze to budem moc na hrane a radsej ist skorej. Vyrazame teda naobed v zlozeni Pluco, Maros, matoK (robi nam sofera za co dostal niekolkokrat pochvalu), Stando a ja.
Na starte fuka kapanek viac juhu nez by bolo dobre, ale su tam kratke fazy, ked sa tam rotor od stromov nerobi a dalo by sa startovat. Na dost malej ploche sa rozkladame a v tom poradi nakoniec i budeme startovat.
Ked sa postavil na start Pluco, vietor zosilil z juhu na 6-9ms Lomcuje s kridlom a navrhujem startovat neskor okolo stvrtej-piatej. V slabej chvili vyraza vpred a dostava riadnu bombovacku hned pred stromami a prudko stupa hore. Ked sa vytiahne nad start uz je to laminarne a pokojne. Vsetky starty boli take divoke. I moj sa standardu na Oresanoch vymykal. Je pravda ze ked som do toho siel, tak sa tam zacali robit take dlhsie okna slabsieho JJV vetra. Ked som bol este na zemi a pozoroval chlapcov na jednopotahoch tak hore to vialo jednoznacne z juhu a voci vetru sa hodne pomaly drali vpred.
Po starte som to zatocil dolava k rebierku, ktore hlavne pri tomto smere malo byt ofukovane a pekne dvihalo. Nakoniec nosilo to viac pred kopcom ako nad hrebenom. Do toho zafukavana termika. Po chvili som mal dostatocnu vysku a Pluco do vysielacky nabadal Marosa dostat sa nad vysielac napravo od startu. Isiel som to skusit i ja ale pred poslednou dolinkou pred vysielacom to hodne splachovalo tak som sa vratil nabrat stratenu vysku a skusit inu strategiu. Ta mi i vysla a Pluca som videl pod sebou ako sa snazi udrzat a vyskrabat z malej vysky. Ja som tukol vysielac a ostali sme sa vozit na kopci a blizkom okoli.
Ako jediny som tam mal bezstoziarika, takze to bol zasadny rozdiel. Nebol problem sa predrat dopredu, dobiehal som i Marosov stoziarikovy dvojpotah (Space) a dva zvysne jednopotahy boli vyrazne pomalsie. Tak isto udrzat si vysku nebol problem. Skor problem nastal na pristati tu vysku vytratit.
Oresany v tomto nemam moc rad, pretoze sa zvycajne pred pristatim musi preletet nad dedinou a ta cely rozpocet uplne rozbije. tak ako i vzduch nad dedinou je hodne nekludny. Tak i teraz mi to moc nevyslo a preletel som skoro cele pole a to mi prislo ze sa vpred nepustam az z takej vysky. Ale aspon som pristal pekne, ked som sa potom i pekne nanosil.
Lietanie vsak bola cista radost, totok kridielko je hotovy zazrak.
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/14:37
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.9.2018 - Oresany

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Aeros Discus BC 14

Napísať odpoveď