Straník 20. 9. 2018

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Zatím aspoň jedna fotka z dnešního krásného létání. Aktualita bude..
Všechny zdravím.
Prílohy
G0030949w.jpg
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Ještě krátké videjko: https://youtu.be/ffJWfxdNGss
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tak to bolo paradne zachytenie hned po starte. Oplatilo sa trosku pockat? Bo chalani pred tebou viacmenej pozlietali.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Díky... No, ale ten padáčkář co startoval půl minuty přede mnou se taky nechytl. Nebylo to o době startu, ale o tom, neudělat po startu několik chyb..
Konečně jsem napsal aktualitu: http://www.hanggliding.cz/aktuality/let ... -straniku/
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

To by bolo fajn, keby si tie chyby vedel spisat a rozpitvat. My novacikovia sa radi priucime.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Je mi to jasné... Chtějí to i moji žáci. Je to na velkou knihu. Vůbec nevím, jestli bych to dokázal, nejsem spisovatel. Jednu věc ale napsat můžu. Všichni vidíme kolem sebe ty co to umí. Všichni měli ve svém létacím životě období, kdy několik let nalétali víc než 50 hodin ročně.
Karel

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa juraj »

Karel Haman napísal:
Po Sep 24, 2018 12:50 pm
Všichni měli ve svém létacím životě období, kdy několik let nalétali víc než 50 hodin ročně.
Karle, tesat do kamene! :)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa sidewinder »

rebro: stale ked som drankal od najlepsich nejake info, stale to skoncilo vyhybavou odpovedou a nedozvedel som sa nic. Po tretom pokuse som sa nato vykaslal. Tu mam hľa č.4. takze si asik budes musiet pomoct sam :cry: .

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa eduardo »

sidewinder napísal:
Po Sep 24, 2018 9:08 pm
rebro: stale ked som drankal od najlepsich nejake info, stale to skoncilo vyhybavou odpovedou a nedozvedel som sa nic. Po tretom pokuse som sa nato vykaslal. Tu mam hľa č.4. takze si asik budes musiet pomoct sam :cry: .
Asi si sa nepýtal tých správnych.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Já myslel, že jsem to napsal docela srozumitelně.... Tak ještě jedna poznámka. Létat se nedá naučit v internetové diskusi :-) .
Karel

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa miro »

Rebro, veď Fasinger ti dal jasnú odpoved

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ako ono sa nezda, ale precitanie Goncarenka mi pomohlo chapat urcite veci pred a pocas letu lepsie ako lietanie a tapanie co sa to vlastne deje, ked si neviem vysvetlit preco sa tak deje a prisposobit sa tomu.
Takze stari fligri, sadnut za jeden stol a spisat poznatky z praxe. :)
Monotrike

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa miro »

Ty sa učíš lietaš makáš na sebe nalietal si 14 hodín. Taký Dan vie lietať ten sa až toľko učiť nemusí a tak mu stačilo tento rok nalietať iba 150 hodín.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Ta praxe je opravdu nejdůležitější. Gončarenka jsem četl v r. 84 a je fakt skvělý ale během létání teprve člověku některé věci docházejí a bez toho by mu to stejně nezabralo. Navíc celá problematika je širší.
Karel

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 20. 9. 2018

Príspevok od užívateľa jaro »

Knižky sú dobré, hlavne na motiváciu. Skúsenosť pilota je ale úplne niečo iné, nové, pekné, dobré.
1/ Na písanie musí byť človek trocha ušitý, nie každý vie vypovedať to čo ten druhý pochopí a chce vedieť. Preto sa na na našich forach píše stále o rovnakých tituloch.
2/ Pri lietaní zase stretáš veľa veľa pilotov, počuješ, vidíš, skúšaš. A to skúšanie, ja som bol v tom MAC a to čo som videl, počul a skúsil, to bola škola. Samozrejme keď sa už začínaš "chytať" tak to už aj končí.
Takže kombinácia akejkoľvek komunikácie a samotného lietania je najlepšia a najrýchlejšia cesta.

Ešte z iného súdka mojich názorov:
Ideme lietať len tak po okolici. Či je dobré alebo horšie počasie. Hlavne keď je dobré počko ostaneme na kopci, neodtrhneme sa. Lebo nie je s kým, nemáme zvozára, lebo neviem kam, lebo ... Toto by sme mali rapídne zmeniť a aj pri bežnom lietaní dať competition režim. Myslím ale to, že si treba dať cieľ. Pri dnešných možnostiach idealne čokoľvek s návratom. Ked sa to nepodarí, musí fungovať zvoz. A keď sa to podarí tak budeme všetci takí frajeri že až.
Súčasé predpovede sú dostatočne presné aby sme mali možnosť odštartovania aspoň 90%. Inak by som na kopec nešiel. A 75% na urobenie nejakých km a 50% na návrat. Inak sa na kopec neoplatí, je to naozaj drahé. Stále ale moje vyrazenie naráža na to že nemám partnera a optimálny zvoz, teda aspoň akýkoľvek. Sedíme v robote a hrešíme že sa dá lietať len mne nie kvôli robote. Keby sme aspoň jednu možnosť letenia z piatich využili nikomu ani doma ani v robote by sme naublížili. A relax od robory možno pomôže viac na výkon ako samotné šturmovanie pracovného času.
A potom by bolo kedy, kde a čo čítať, počúvať, zhŕňať skúsenosti.

Napísať odpoveď