11.10.2018 Kraľová Hoľa

Letové dni 2018
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

11.10.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Na stvrtok sa dohadujem s Jarom na lietani na Kralovke. Postupne mi vsetci kosicania davaju kosom. Na pristavacke Miro, Milan a Martin, ejjj bude veselo. Jaro doma zabudol FM-ku (tradicne :mrgreen: ),ale to nie je problem, ved mam vysielacku PMR+FM+Letecka. Samozrejme ja som zabudol prepojovaci kabel z vysielacky na icaro handsfree. Takze smola s Jarom na spojeni nebudem. Na start sa prvy postavil Jaro, ja tradicne zanho a necelu minutu po nom odpalujem do vzduchu. Napravo v kotli sa dvihame. Jaro leti opacit vychod. A ja skusam tocit. Take podmienky, ako boli v tento den nemam rad, neviem v nich lietat a neviem ich citat. Netusil som kde je stupanie. Napichol som bublinu, po otocke tam bol klesak. Tocim, tocim , vario bliaka a vyska bez zmeny. No neviem take podmiensky spracovat a nemam to rad. Trochu rozhodeny neviem co robit a chcem rychlo nieco spravit, aby som neskoncil v doline hned po prvom stupaku.
Pustil som sa po hrebeni na zapad sam. Preskocim prve rebro. Nad rebrom zase stupanie-nestupanie a stracam. Letim dalej na Bartkovu ku krizu. Znova tocim, tocim, vario aj bliaka a vysky ubuda. Pocity zo vzduchu zmetene. Vratit sa bojim kedze som pod hrebenom a vietor ma vychodnu zlozku. Odlietam trochu do doliny, ale je to mrtve. Letim viac a viac nad dolinu a sadam za Pohorelou. Skoro polhodina a 12 km do novej sezony.
Skoda toho spojenia, mozno by som drankal radu, alebo aspon pockal na Jara a letel za nim. No bol som cely cas v tom, ze leten na vychod. Ked som sadol na casti hrebena medzi Kralovkou a Helpou naskakali na nejaky cas kumulky.
Ale poucne, musim trenovat taketo podmienky. Este som zostrihal kratke videjo. Tak priemne pozeranie :roll: :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=UHt4hMBVcLI

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 11.10.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa raf3 »

Nuž, fešácky si pristál !!! :)

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 11.10.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Rebro »

Majo pristavat proste vie.

Pri supach o zem zvycajne zomrie predtym baterka :)
Naposledy upravil/-a Rebro v St Okt 17, 2018 3:08 pm, upravené celkom 1 krát.
Monotrike

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 11.10.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa raf3 »

Baterka odchádza pre vysoké "G" ? :)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 11.10.2018 Kraľová Hoľa

Príspevok od užívateľa Laco »

raf3 napísal:
St Okt 17, 2018 2:45 pm
Baterka odchádza pre vysoké "G" ? :)
Nie celkom. tesne pred tym vypusti pilot z hrdla vysoke "Cé".

Napísať odpoveď