1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Letové dni 2019
Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Príspevok od užívateľa Stanik »

Novorocne zlety na Lade za Apriloveho pocasia.
Prílohy
IMG_20190101_1314222151.jpg
IMG_20190101_1323383981.jpg
IMG_20190101_132340459.jpg

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: 1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Dosť neplánovane sme sa ráno so Stanom zhodli, že by to dnes mohlo vyjsť a dali sme zraz na Lade na obed s plánom začať rok 2019. Hneď ako sme sa dohodli, dal som to aj na fórum, len to už bolo asi neskoro.... Bolo fajn, nechýbalo ani exkluzívne šampanské značky BubleBum s nezameniteľnou jahodovou príchuťou. Potiahol som ho dcére :)
Dorazil som presne na obed, Stano trocha meškal. Hneď ako som vystúpil z auta fúkali krásne 2 metre z juhu. Presne na novoročné lietanie. Rozložil som vtáka pripravil sa a začalo jemno fúkať zo SV slabučký polmetrik, miestami bezvetrie, vravel som si, že to ubehnem. Už som sa chcel rozbehnúť, keď akurát dorazil Stano. Tak sme sa zvítali, nevidel som ho od jari. Zapol som sa znova a poď ho. Samozrejme dalo sa to ubehnúť a rok 2019 začal :D Kým som vtáka vyniesol späť, Stano bol pripravený, otvorili sme šampanské a pili s ružových pohárov mojej dcéry. Odštartoval som, pristal a zdvihol sa taký fučák z juhu, že Stano už neodštartoval. Ja som sa vrátil späť na štart pomerne jednoducho, technikou na šarkana. No a vyzeralo to, že sme skončili. Už sme to chceli zabaliť, ale povedali sme si, že ešte počkáme. Po necelej hodinke sa to začalo kľudniť a bolo nám dopriate :)
Ešte Stano stihol aj 4 skoky ja ďalšie 2 a boli sme spokojní :) Bola to zábava, škoda len, že sme sa dohodli na poslednú chvíľu. Keby nás bolo viac, bola by ešte väčšia sranda :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Príspevok od užívateľa juraj »

Peťo, ďakujem za report. Pri tej príležitosti som si spomenul na naše lietanie presne pred 5 rokmi
https://youtu.be/cGmxQMG6xcE

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Príspevok od užívateľa sidewinder »

juraj napísal:
Ut Jan 01, 2019 11:26 pm
Peťo, ďakujem za report. Pri tej príležitosti som si spomenul na naše lietanie presne pred 5 rokmi
https://youtu.be/cGmxQMG6xcE
Juraj vdaka za zverejnenie videa ;-) to bolo paradne lietanie. Ale aka mi bola zima, to si pamatam dodnes.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: 1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

No Juraj, tak to je iná paráda prvého januára takto lietať :) Pre mňa je najväčšia sranda v tom, že si to pamätám aj ja. Presnejšie môj brat. Cestoval vtedy naspäť domov do Čiech. Keď prechádzal cez Kapušany, hneď mi koktavo s nadšením volal, že lietajú rogalisti. Pamätám si, že ja som mu vtedy s kľudom Angličana povedal: "Samozrejme, veď to chalani majú novoročné lietanie :)

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: 1.1.2019 NOVOROCNE ZLETY

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Stále prší, tak sa hrabem v nahrávkach a zistil som, že na toto video som zabudol. Jedno z najdôležitejších :D

https://youtu.be/BDGCP8TqpcM

Napísať odpoveď