1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Letové dni 2019
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

V Budapešti sa stretáme na letisku, balíme posledné diely do batožiny. Okoloidúci zriadenec letiska pozerá na našu batožinu ako bager na tvrdú hlinu. Usmievavé dievca na na checkine nepripustili a nepripustili a s úsmevom lepí vysacky na rogala.
Na Fuerteventure vybuchlo nam auto, nemalo nosič, ani nafukovací. Po reklamacii máme auto s hrdzavou zahradkou, ujukame od radosti. Ubytovanie na telefon, Miro sa rozplýva od radosti. Ráno vraciame auto ale nie je kde. Zmeškali sme prvý trajekt. Na druhom sa ale zato zvrhla naviazaná zábava. V prístave čakáme na auto. Na hotely skladáme rogalka. Vonku do 20 st, ľudia v kraťasoch a plavkách.
Miro nám robí exkurziu po ostrove. Macher a frcime na Malú. Chlapci rozkladajú a štartujú do slabého 8 m vetrika. Lietaju a lietaju, všeličo nefunguje alebo treba doladiť. Na pláži káva, voda, piesok, rogala.
Včera ráno ideme pre rogalo ku Robertovi. Krásna ranná panorama na Famaru. Na kopci je to zboku ale všetci okolo budú čakať. Čakáme aj my, dole v meste.
Poobede vidíme rogala na štarte, už už rozkladame. Mne chýba záves, frcime dole ku Robertovi. Nakoniec je dlhý ale akosi to nakrúcam na karabinu a sedí to.
O štartovani bude samostatná diskusia. Rychlo nástupam a frcim za Mirom a Lacom. Popod radar prelietam a na hrane útesu ma to vystreluja do 1000 m. Miestami dotacam pod mrackami. Rádio ide Lacovi ani nie. Veľa rogal a padakov. Krásne výhľady. Letím nad more, krása.
Nie je tu wifi preto malo píšeme.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa juraj »

No konečne aspoň nejaká správa. Asi trochu závidím. Začnem si sporiť a možno svoju 70.ku oslávim na Lanzarote :D :(

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa miro »

Aktuálne spiatočná letenka 30,-€

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

Tereny sú tu krásne, ohromne rozdielne pohľady na krajinu. Okolite sopecne kopce a kratery nie sú Velka Stráž. A pohlad zhora, ... Tak ako ini klasici hovoria "Môže ľutovať ten ..."
Vcera boli chalani na konci útesu, ja som ich nestíhal dobehnúť. Skaly, more a cajky. Tie tiez tocia termiku a kde boli tak to šlo hore. Ja som sa pridal ked sa uz vracali. Na xc mam sice koniec na pláži ale nie je to pravda. Zase, telefon s XTrackom nedobehol čo mal.
Dnez vyrazame s predovedou dazda na ElCucilo. 55 m.n.m. Taký najmenší kopec na okolí. Ja som znacne rozladeny pri skladaní, fuka, kridlo sa presúva, spiry treba tlačiť jak kok..., aj laminát.
Chalani ma beru ako eleva prveho na hranu. Smrť v očiach, das 10 m, Miro "Chyť hrazdu a keruj!" Kus nechapem, robim a je to prekvapujuco dobré!!! Tak sa len špičkou odrazam od zeme a fuuuu. Po chvíli točím 1 až 2,5 m do 600 m. Letim dopredu ku moru, dotacam a stupam do 900. Vpredu v mori miznu ostrovy v tieni a kus zaostrujem, v dazdi. Nemam radio, zabudol som ho v nabíjačke, chalani štartujú a mne sa to prestava pacit. Stacam zo 600 m, okolo to stúpa. Pod kopec sa mi nechce, malo miesta. Pristavam vedla kopca do piesku s čiernymi skalami. Laco pod kopec a Miro nedaleko do mna uz do hulavy. Poprsalo len kus susim a balim aj s pieskom uz na slnku.
Kava, navsteva u Roberta, pozerame jeho príbytok, vecera, magnetky, vino ...
Zajtra vylet Famara a iná kultura.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

Tak som už doma. Cetsa cez Uentaventuru je predsa len zdlhavá kvôli trajektu. Ale je o krasny zážitok. Z 21 st. a slnka do -10 st. v Pešti. V lietadle veľa nenaspíš ale piloti pôvodné polhodinové meškanie dali za 4,5 hodinu. Po ceste domov sledujeme zatmenie mesiaca a asi aj kvôli tomu dosť autohavarii na maďarskej dialnici.
Teda ku výprave.
Dali sme aj turistiku na Famare. Krásne prekrásne. Podľa slov Laca je útes viac "polamaný" ako minule. Ale chodník sa dal prejsť. Nachýdzame plno kostí od miestných "kamzíkov", hrdzavý vrak auta, kopy "hnoja" ktoré sú vlastne čierna tvrdá láva. :shock: :shock: :shock:
Piesok, more, cesta chodníkom na vrch ... krásný 6 hodinový výlet.
Letíme zase El Cuchillo. Pri skladaní tu hodne fúka, krídla sa metajú, toto je snaď jediné čo sa mi nepáči. Štart s pomocou, paradzina, filmujeme, fotíme.
Z pohľad lietania je tu veľa možností. Ja to ale beriem ale ako rekreačne lietanie, veď som tu na dovolenke. Nech si tasky robí Fasinger. V príncípe dostupy do 1000 m kvoli TMA nie su moc ale na tento kraj pri mori je to ajajaj. AJ sme zmokli, aj sme točili termiku. Zo všetkého dačo. Pre úplného začiatočníka by som ale toto nebralal. Hlavne kvôli tomu že na štarte treba už čo to vedieť. A hlavne si vedieť pomôcť v tom vetre. Je tu ale aj dosť kadejakých svahov kde by sa dalo veľa vecí naučiť, treba ale čas.
Je škoda že si ja osobne neviem nájsť čas na dva týždne. Na ostrovoch je veľa atrakcii, je čo pozerať, kam chodiť. Ceny v podstate porovnateľné s nami. Ubytovanie 12 E. Pivo nemecké, víno domáce a dobré, ryby od výmyslu sveta.
Teda všetko ok len najsť čas a ísť. Včera som pozeral spiatočnú letenku na marec priamo na Lanzarote za 15 E. :)

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa miro »

Hangár slovenského teamu na Lanzarote aj s kultúrnym referentom.
A2CB4192-B0FA-4AA3-AD0C-5B1676B082AB.jpeg

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ale to je krasne. To zavesenie kridiel.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

Keď sa uteká pred dažďom
https://youtu.be/gUc9HiPV0iQ
Pozri rýchlosť voči zemi a tie kamiemky ktoré tam nejaký ... naskladal :shock:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa Laco »

Ako posledný člen lanzarotskej výpravy som už aj ja doma. Znovu vydarená lietacia akcia so všetkým čo k tomu patrí. Adenalínu sme mali až cez hlavu, ale najviac ho bolo na zemi nie počas lietania. :lol:
Napriek tomu od cesty z domu na letisko až po návrat všetko prebiehalo v 1. 3D
:shock:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

El Cuchillo for the first time:
https://youtu.be/cWW84qO8AYs
Znova som počase zažil posit len lietať a lietať a o nič sa nestarať.
A tiež vďaka Mirovi a Lacovi za pomoc a hlavne Mirovi za vodcovský entuziazmus :D, veľmi si to vážim. Bez neho by sme doma zametali sneh.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

Strihol som dva lety na El Cuchille, ešte doplním Mirkové sekvencie.
prvý let: https://youtu.be/67FjF0I_7Oc
druhý let: https://youtu.be/Plc-h1GoO9k
Na druhom mi došla baterka ale pridám potom pristatia chalanov.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa jaro »

Definitivny strih s Mirkovými sekvenciami.
https://www.youtube.com/watch?v=VjWM8AC9C8w

Musíme to nabudúce lepšie pripraviť, málo materiálu bolo.

Poznámka:
Mám v garáži funkčné krídlo Aeros KPL3 14 s uhlikovým priečnikom. Za 300 E, rozober a odvez na Kanáre. :-)

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa miro »


miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1/2019 Kanárske ostrovy Lanzarote

Príspevok od užívateľa miro »

Foto
Prílohy
!cid_936D7FAA79434B5A9EA5DA2C4E12B240@AdminPC.png
!cid_C3DA11668039475DB347478E62E35C1F@AdminPC.png
!cid_0202AD28AC544E3F813D2D74FAC840AB@AdminPC.png
!cid_981C3ABE199E41EAA2B28B88E4A0B4B0@AdminPC.png
!cid_2718CD5F0B0047F2BDB318DC37C30189@AdminPC.png
!cid_882D79FC6DF1426BB7B9D2883E07F1DB@AdminPC.png
!cid_E61FF94F8ABA46879840C180F744CB43@AdminPC.png

Napísať odpoveď