24.02.2019 Hosťovce

Letové dni 2019
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

24.02.2019 Hosťovce

Príspevok od užívateľa juraj »

Z Hosťoviec sa stáva populárne miesto na zimné a skoré jarné štarty. Prišiel Stano, Braňo a ja a dali sme si pekné zleťáčiky, dokonca aj napriek zamračenej oblohe a slabému vetríku mi variometer pár krát nesmelo pípol, smelo by som to nazval zleťák extended:-)
Ešte dôležitejšie je, že Stano má priateľku - Darinku, ktorá nielenže minulý týždeň usilovne pomáhala pri čistení severného štartu, ale vie jazdiť s autom v teréne! Len nech si ju Stano veľmi rýchlo nevezme, vieme, ako to končí :D
Tu je ich foto : https://photos.app.goo.gl/5TPJQZSGoPjoDZJy9

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.02.2019 Hosťovce

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Juraji, krásné foto. Nedávno jsem zveřejnil historické video ze závodů v Maďarsku. Na záběrech těsně před koncem myslím letíš Ty a zkoušíš si Quasara v aerovleku. Nevím, jestli si to dobře pamatuji. Tak zde vkládám odkaz: https://youtu.be/oDkLLIgahHY Třeba to bude zajímat i ostatní.....
Karel

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 24.02.2019 Hosťovce

Príspevok od užívateľa juraj »

Karle, máš pravdu, 27.15, ten štartujúci z nôh som ja (bol som vtedy príjemne prekvapený tým Quasarom, ktorý si mi dal vyskúšať, riadilo sa to veľmi príjemne) a úplne posledný na záberoch štartujúci z vozíka bol Jožko Kuník.
Na začiatku vidno Chrisa Araia z USA (vicemajster sveta z roku 1993), ktorý tam bol aj s Jimom Lee na špionáži. Práve pred pár dňami som sa niekde dočítal, že na základe ich reportu z Maďarska sa u Wills Winga rozhodli postaviť bezanténové krídlo, čím vznikol Fusion. Pár sekúnd na to sa na zábere mihne Ferenc Kutasi (žiaľ, už roky nie je medzi nami)pri bezanténovom krídle. Niekde okolo 13.00 je záber na Moniqu Werner (vtedy ešte peknú) a 24.30 pristáva Tomáš Suchánek, 24.40 pohľad na Tomášove prepočítacie tabuľky (teraz to majú všetci v prístrojoch).
Ty si tam trochu robil priemyselnú špionáž :-)
Ďakujem za pripomenutie. Už to bude 23 rokov...

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 24.02.2019 Hosťovce

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Taky děkuji Juraji za pamětnický komentář. Jména některých pilotů (a skvělé pilotky) si už nepamatuji. Bezstožáry mne zajímaly stejně jako Američany. Měl jsem to blíž a vzhledem k našim příjmům to bylo spravedlivé :-) .
Karel

Napísať odpoveď