23.03.2019 Magashegyi

Letové dni 2019
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa juraj »

Už druhá návšteva znovuobjaveného terénu. Tentoraz aj s tlmočníkom do maďarčiny Edom. Prvý raz sme mohli vyskúšať vývoz krídiel na štart lanovkou. Síce pešo by som to bol vyniesol skôr, ale bol to málokedy zažitý komfort. V podstate na miestne lietanie netreba vodiča. Ale vzhľadom na nakladaciu procedúru (minimálne dvaja musia nakladať krídla na základnej stanici a dvaja musia ísť vopred, aby ich hore vyložili) to vyzerá na minimálny počet členov výpravy 4 - my sme boli piati a preto sme logistiku bez problémov zvládli. Nuž a netreba zabudnúť na podložky pod rogalá, nákladná lanovka má síce podlahu z oceľového roštu, ale ohraničenú asi 5 cm vysokým profilom tvaru L. Inak cena za vývoz jedného človeka s krídlom je 880,-Ft, čo sú necelé tri € :)
Očakával som nízke dostupy do 1000 m/m, ale skutočnosť bola horšia, väčšinou som sa dostal len tesne pod 800 m/m a jeden stupák dorazil takmer k 1000 m/m. Pre mňa trochu trápenie, Edo ma vyrobil kedy a kde chcel. Teraz musím zistiť, či je to v krídle alebo vo mne :(
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/12:23
Obrazová dokumentácia tu: https://photos.app.goo.gl/Czx6UrRhAM9mH61d8, video spracujem a pridám
Veľmi podarený deň so záverečnou kávičkou v Tescu. Teším sa za Braňa, že si trochu pokrútil termiku (potom ho vyhnalo blízke stretnutie 3. druhu s PG - to zažil asi prvý raz) a za Laca, ktorý si vyskúšal svoj nový superbrus.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa Laco »

Su tereny, kde sa da ist po asfaltke az na start, tam rogalisti nejak prezivaju...
Toto vidim tiez ako jedno z rieseni. Nechcem dehonestovat "vyvozarov" na Stranik ci na Slubicu, ale toto je uplne iny level. Pred kazdym "standardnym" vyvozom sa psychicky pripravit na pretrpenie cesty na kopec... naopak, tu som si ten "vyvoz" uzival.

Rogalo je o.k., dufam ze to spolu dame. Ale nic sa nada robit, laska na prvy pohlad bol Talon. :shock:
S Litespeedom to uz bude z rozumu... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa Rebro »

Teren to vyzera byt pekny. Bude sa tam dat lietat pocas celej sezony?
Monotrike

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa eatngo »

Veľmi príjemný letový deň. Pekný výlet lanovkou a aj polietanie. Pri kopci bola trošku hustejšia letová premávka vďaka PG. Aj to je pre mňa cenná skúsenosť. Pristátie mi nevyšlo, zle som si pozrel smer vetra na rukáve a kým som si to uvedomil, bolo neskoro. Našťastie to dobre dopadlo:
https://youtu.be/S9URSi1hUgY

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa juraj »

Rebro napísal:
So Mar 23, 2019 11:08 pm
Teren to vyzera byt pekny. Bude sa tam dat lietat pocas celej sezony?
Neviem o ničom, čo by ho malo obmedzovať, teda okrem toho, že leží v TMA košického letiska. Ale tá TMA je tam absolútne nelogicky a asi aj v rádiovom tieni. Raz by chlapci s vysielačkami mali skúsiť spojenie s vežou.
Škoda tej informácie po Norovom páde, že terén je zakázaný, už sme mohli mať z neho niekoľko pekných preletov.
Podľa toho, čo hovorí Edo, by sa od budúceho roku mala podstatne rozšíriť TMA letiska Nyíregháza, čo by mohlo znamenať podstatné sťaženie až obmedzenie dlhých preletov na juh Maďarska. Ale pri slabších vetroch, ako bol napr. včera, a pri vyšších dostupoch, sa budú dať robiť trojuholníky na východoslovenskej nížine.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa eduardo »


peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Tiež sa mi na Tom kopci veľmi páčilo. Takto som ešte nelietal. Vyviesť sa hore s lanovkou, pristáť pri tescu. Všetko bolo viac než dokonalé, až NATO, že som nič-moc nepolietal😓. Keď vyrastiem bude zo mňa albatros. Možno 😉

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 23.03.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa jaro »

RLP sľubil zistiť info o meniacom sa TMA KE a Maďarsku.

Napísať odpoveď