2.4.2019 - Stranik

Letové dni 2019
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

2.4.2019 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Za vsetko moze Stando. V pondelok sa presviedcame, ze to podla Aladina (xcmeteo, meteoblue,...) bude namakane. Dostupy, slnko, utorok, dovolenka.
I stretavame sa u Mirka a nakladame kridla na Milankov klubovy wagen. Fajnove vozenicko. Na pristavacke je uz pristaveny vyvoz, prekladame a davame pozor hlavne na ten uhlik. Obloha je uplne zadekovana a vyzera to na dazd.
Rozkladam a vsetci ma vidia ako silneho optimistu. Prichadzaju lotniare z PLDR. Asi 30. Trosku sme posilili prichodom dalsich rogalistov z CZ a je tam 10 rogal.
Vsetci sa osivaju kedze stale je to zadekovane ale pomalicky sa to vpredu zacina trhat a okolo druhej uz par padakov brusi kopec. Postupne je tych padakov viac a viac a ist svahovat a hladat termiku pri tom pocte je na istu zrazku s padakom. Prichadzaju termicke vlny a padaky sa zacnu preriedovat a miznut. Zosiluje i vietor a zaciname do toho postupne startovat. Milaaanka je pocut az na startovacku :)
Mne sa dari celkom pohodlne vystupat nad start jednou otockou a svah teda drzi a uz len vyhladat stupacik. Rychlo naberiem nejakych 1100mnm a supem od kopca prec na Duben. Vidim tam jedno rogalo a padak. Maly Stranik bol uplne vypnuty, a stupak chytam na zaciatku Dubna a spolu so Zdenkom tocime. ja to v 1600mnm stracam on este 30m niekde vystrachal. Vyberam sa na rozhladnu a cestou naspat toho moc nenakupim, ale vysky mam dost tak obcas nieco poskusam. Vidim pod sebou i Mirka i Standa jak sa snazia ale nakoniec sa stretame zas na Straniku. Vyrazam este na jednu cestu vpred nad Nededzu, nakupim trosku vysky a idem pozriet KIA zavod. Uz sa len vykratit ale ejha, nejaky padak sa mi tam serie do cesty, este by to chcelo par metrov skratit no nakoniec pekne pristavam v strede oraciny/pristavacky.
Nakoniec to bol pekny den a uz chybal len poletovy rozbor pri pizzi.

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/13:20
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 2.4.2019 - Stranik

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Tak ako si to napísal sa veru lepšie ani nedalo. Môj sindróm škrečkovania výšky ma obral o lepšie polietanie a hlavne body. Sorry za ten poletový rozbor ale práca je práca :-) Kým ste vy prdeli fajnovo unavený do duchien ja som tahal kapitalistickú nočnú v práci.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2.4.2019 - Stranik

Príspevok od užívateľa Stano77 »

No však ale dobre som to vybavil aj počasie aj hojnú spoločnosť (PG) do vzduchu aby Minko mohol tlak uvoľniť a po nadávať, keď pri chlapcovi nemôže, aj ja som skoro hubu zabil na štarte, aj Mirka som vystrašil(skoro tasil), no a Pali, Martin a Rebro si fajne zalatali a aj ja skoro. :lol:
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2.4.2019 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

A spravil som i rychle videjko.

https://www.youtube.com/watch?v=m2oIMqMXnaw
Monotrike

Napísať odpoveď