Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Letové dni 2019
eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa eatngo »

Pôvodne som mal bežný pracovný deň, kým mi od Stana neprišla motivačná sms. Krátky telefonát s Peťom, okolo 15-tej nakladám doma krídlo. Na diaľnici fúka a mám pocit že si moje krídlo zalieta bezomňa. Stretávam sa Peťom na pristávačke, fúka cca 2-3m/s. Na kopec ideme mojim autom, trošku sme zaskočení miernym zhoršením stavu príjazdovej "cesty". Rozkladáme a čakáme na Stana, keď ho zrazu vidíme, ako nesie krídlo a postroj manuálne :D Sadám do auta a urýchľujem proces, aby sme to stihli ešte za vidna. Na štarte fúka okolo 10m/s. Nemám odvahu... Neskôr to slabne, Peťo ide do toho. Hneď za ním sa obliekam a štartujem so Stanovou pomocou. Celý čas debata cez vysielačku (prvý krát testujem vysielanie, nie len príjem). S Peťom sa motáme pri svahu, ktorý miestami drží, je to turbulentné a všelijaké, ale páči sa mi to. Po chvíľke nám to vypli a ideme priamo na pristátie, z tej výšky to na zachraňovanie nie je. Pristávačka luxusná, akurát sme riešili že ak by bol Peťo niečo dlhší, či by mu dali autá prednosť keďže by prichádzal do križovatky z pravej strany :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=1znMHW5hbdo

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/16:15

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Bolo fajn, len dosť turbulentné. Ale skúsenosti musíme zberať aj takéto 🙂. A naozaj, lieta sa lepšie, keď sme vo vzduchu aspoň dvaja. Stano sa obetoval, letel posledný. A keďže mu nemal kto podržať 😉, musel čakať, kým to bude preňho štartovateľné. Ináč v podstate, traja začiatočníci sme sa zišli na kopci.☺
Pohodička v závetrí
Pohodička v závetrí

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Teraz pozerám, že to vyzerá akoby sa Braňo s krídlom rozprával 🙂. To bude asi nejaký tajný rituál 😱

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Myslíte, žeby sa mohol k tomu krídlu modliť?????

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa jaro »

Naopak "Zase musím letieť" :shock: :) :D

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa eatngo »

Odhalili ste ma, pre nezasväteného by to mohlo vyzerať ako časť predletovej kontroly 😀

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa juraj »

No, ja teda neviem, Braňo mi volal a jediné, čo som rozumel, bolo, že chce ísť niekam k Ďurďošíku. Tak som ho poslal kade ľahšie :D (teda, chcel som povedať, že som ho slušne odmietol). Nijakovsky som si nevedel spojiť Ďurďošík s lietaním (ak si odmyslím Rada Ňulasiho, ale ten sa ani pri najlepšej vôli s lietaním spájať nedá).
Chlapci, som rád, že ste už vyrástli a nepotrebujete žiadneho dospelého, aby na Vás dozeral :D
Braňo, bojoval si statočne a záznam zreteľne ukázal, že Tvoje nohy majú najradšej pravú stranu. Vždy, keď si chcel zatočiť doľava, Tvoje nohy sa presunuli doprava :D . Už si sa teda o 50% zlepšil a musíš si kontrolovať len jednu stranu.
Pri pristávaní prechyť ruky na trapézkach ešte vyššie.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa eduardo »

AAAle rozpočet dobrýýýý. :wink:

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Dosť sa to asi mýli. Ďurďoš a Ďurďošík :) Ten náš kopec je Ďurďoš. ale asi bude lepšie keď to budeme volať, Hanušovce. Aj na Xconteste to vyhadzuje ako Hanušovce. Juraj, ale verím, že ťa tam niekedy dotiahneme, tak trošku polietať..... :)

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa eatngo »

Ďakujem za rady, budem pracovať na symetrii práce mozgových hemisfér 😀

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:
St Apr 10, 2019 9:38 pm
... a záznam zreteľne ukázal, že Tvoje nohy majú najradšej pravú stranu. Vždy, keď si chcel zatočiť doľava, Tvoje nohy sa presunuli doprava :D .
... ale pri lietani mozes pokojne prestat mysliet na svoje politicke nazory...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco napísal:
Št Apr 11, 2019 3:07 pm
juraj napísal:
St Apr 10, 2019 9:38 pm
... a záznam zreteľne ukázal, že Tvoje nohy majú najradšej pravú stranu. Vždy, keď si chcel zatočiť doľava, Tvoje nohy sa presunuli doprava :D .
... ale pri lietani mozes pokojne prestat mysliet na svoje politicke nazory...
Ale ako povedal klasik...či Juraj? Radšej 2x vpravo, ako raz vľavo. :D

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hanušovce nad Topľou 9.4.2019

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Dobře Vám to tam létá.. Nikdy mne nenapadlo, že by se dala udělat ze zatáčení na různé strany politická propaganda :-) . Jinak stoupáky častěji rotují vlevo a proto je dobré v nich kroužit vpravo. Není to tak ale vždy.... :-))))) A ty videa zezadu jsou docela dobré na to, aby se pilot viděl, jak řídí a někdy je taky poznat, když křídlo "táhne" na nějakou stranu - ale ne politickou :-)))) .
Zdravím.
Karel

Napísať odpoveď