20.04.2019 Magashegyi

Letové dni 2019
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

20.04.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes to bolo od rána plné zvratov. Najprv sa odhlásil Ivan, potom mi Vlado nahlásil (ktorý mal tiež pôvodne záujem), že je na ceste do Žiliny po Impulz 14 (ako má Braňo), takže nakoniec sme z KE vyrážali v zostave Braňo, Marián a ja. Pri Tescu (v Sátoraljaújhély) sme zobrali Peťa Pavlíka a plní optimizmu sme vyrazili k lanovke. Tam nás čakal prvý šok, nebolo kde zaparkovať, pred pokladňami stáli desiatky ľudí. Pre istotu volám Edovi, či nás nahlásil a či o nás vedia. Jasné, vedia. Odstál som si rad, "plynulou" maďarčinou som kúpil 4 lístky a išli sme sa naložiť. Sedačkový lanovkár nám povedal, že je dnes veľa ľudí a že nás neodvezie! Nedostal povolenie zastaviť lanovku na naloženie krídel (kvôli sviatkom a množstvu ľudí). Nepomohli ani Edove telefonické argumenty, nepovolil. Rýchlo náhradné riešenie, voláme Fusgimu kvôli Hosťovciam. Přijeďte, znela stručná odpoveď. Tak sme naložili a vyrazili. Pred odbočovaním na hlavnú cestu niekto z posádky (určite to nebol Braňo :-)) len tak skusmo nadhodil: nevynesieme to? Braňo síce nesúhlasil celým telom, ale keď mu Marián sľúbil, že mu krídlo vynesie, podľahol presile. Mňa po včerajšom floorbale a celkovo nedobrom telesnom pocite trochu prepadli obavy, ako si poradím s Combatom, ale nakoniec som to za 35 minút zvládol. Na štarte fúkali asi 3 metre, do ktorých chodili aj 10-metrové závany, obloha takmer bez mráčka, asi 20 maďarských paraglidistov/tiek, ktorí mali pri silnejších závanoch problémy prebiť sa dopredu. Začal som tušiť, že vzduch bude pomerne nepokojný a tak aj bolo. Počkali sme si na slabší vietor postupne odštartovali. Hneď po štarte sa mi to prestalo páčiť. Keďže som dal dolu vonkajšie podpierky, nemal som hrazde tie sily, na ktoré som bol roky zvyknutý. Takže keď som nad Kalandparkom narazil do 4-metrového vyvracáku, bolo rozhodnuté, ešte ho vytočím, ale potom budem hľadať čo najbezpečnejší postup na návrat na matičku zem. Čo sa aj s výnimočne podareným pristátím nakoniec aj podarilo:
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/11:53
Koniec dobrý, všetko dobré, bolo aj posedenie v Tescu a všetci sme zhodnotili, že to bolo fajn
https://photos.app.goo.gl/RnBsnahfGYJQuL348
A keď sa mi bude chcieť, spracujem aj video.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 20.04.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa eduardo »

Paráda chlapi, gratulujem k peknému dňu. P.S. Majo, to kde tam v húštine pred pristávačkou si pristál...??? Z lúky to je bližšie k Tescu :wink: Jedine, žeby si si chcel zajazdiť na motokárach. Potom si pristál dobre.

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: 20.04.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa eatngo »

Štartoval som ako prvý, podmienky na udržanie sa boli dobré, ale tie bubliny boli dosť nepríjemné. Nemal som z toho dobrý pocit a tak som od polovice času svojho letu riešil už len rozpočet popri tom čo som sa vozil pri pristávačke :D
https://youtu.be/xCBLVA7Y-5s

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 20.04.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edo, zalezi na uhle pohladu. Je to na kraji tej velkej luky.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 20.04.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa juraj »


peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: 20.04.2019 Magashegyi

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Ja len verím, že sa to nestane pravidlo, keď som bol vo vzduchu opäť iba chvíľu. Vyrastiem a raz to konečne dám 😉

Napísať odpoveď