Straník

Letové dni 2019
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dobrá predoveď neveští nič dobré.....hlavne keď prídeš na štart a nezostáva nič iné len letieť. Poskladáš pripravíš a všetok stach pominie keď si uvedomíš že vlastne ty sa báť už nemusíš lebo T2C. Skúšam nový postroj skúšam nový upgrade na hrazde... oblečiem odštartujem a zistujem že záves je privysoko ...nevadí....chvílu bojujem neviem to karovať ale ide to...začínam sa sústrediť na počasie a kým si uvedomím že treba lietať tak Stano je už na prelete ku chalupe :-) :-) :-) mraky ktoré sa tvorili už v rajeckej doline boli tak lahko čitatelné že pod každý ktorý si naletel tak ťa cucal. Napriek predpovedi že v 1500 bude duť 10 m/s to nebola pravda a proti vetru to šlo jedna báseň. Flígri ako Plučo a spol.. by toto určite využili na 150 KM do polska ale my pudingári sme šaleli aj z toho že nás tam vozilo po doline hore dole. Posadali sme v spokojnosti a zdravý. Nedokážem si odoprieť Netopierovu vetu čo mi už dávno prizvukoval ...Milan priprav sa na to že ako rogalista ostaneš sám!! Uvedomil som si to až vtedy ked som sedel pobalený pod straníkom úplne sám a nemal som sa ani s kým porozprávať ako vlastne bolo. Polovica zážitku v háji. Letu zdar a poďme spolu lietat ked aj na zleták. Bude veselšie ...
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník

Príspevok od užívateľa eduardo »

Depresívne lietanie. Presťahuj sa na východ, tu je nás ako múch. :lol:

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: Straník

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Ahojte,pridám aj ja pár informácií z môjho pohľadu.Po postavení krídel Stano dal otázku kam,,poletíme",ale ostala bez odozvy.Mraky sa tvorili od Rajca,a smerovali na Čadcu.Po nastúpaní výšky a upokojení smerom na Terchovú bola čistá obloha,nakoľko všetku termiku zobrala Kriváňska Fatra.Urobil som jeden pokus,samé klesanie.Stano medzitým hlásil polohu nad chalupou aj s šťastným pristátím.Ostal som v komunikácii s Jožkom S.,bývalým rogalistom,nakoľko Milan si nechal doma vysielačku.Po hodine lietania som zbadal,že sa vytvorila mraková cesta na hrad Strečno,ale chýbal tam povestný mráček na preskok do martinskej doliny.Poškuľoval som po ďaľšej vlne,a tá už neprišla.Samozrejme dalo sa letieť po vetre,ale s tou variantou som neuvažoval,pretože Jozef mal ísť večer na hudobnú skúšku.Ľahko unavený som sadol na pristávačku.Škoda,už neostal čas pokecať o lietaní v miestnom aeroklube u Antona.
https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2019/11:02
Prílohy
Smer Terchová-čistá obloha
Smer Terchová-čistá obloha
Smer Čadca-zbytky mrakov po Milanovom pristátí
Smer Čadca-zbytky mrakov po Milanovom pristátí

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Aeros Discus BC 14

Napísať odpoveď