8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Letové dni 2019
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa Rebro »

V stredu sa podarilo nieco neskutocne. Nad Stranikom sa zislo 21 rogalistov!!! a padaky ziadne :D
Predpoved slubovala 5-8ms a tak i bolo. Dostupy sa postupne dvihali a kto odstartoval neskor, dosiahol vacsiu vysku nez prvoletci. Vsetci sa snazili o trojuholniky okrem JEDNEHO, ktory sa nechal zafuknut do Oscadnice.
Miestami to bolo hodne zive, hlavne v okoli Stranika, kde sa mohol prejavit rotor od Martiniek. Co mali vsetci spolocne, tak hore bola skutocne zima a ludom omrzali prstiky :)
Prva varka zacala startovat o 12tej, kedze predpoved hovorila ze neni na co cakat, ze sa to rozfuka. Postupne sa nasunuta oblacnost zacala otvarat a i stupaky zacali robit divociny. Casto to stupalo len rovnym letom takze sa dalo polietat po sirokom okoli.
Mam starty nahrane, tak spracujem a zakvacim na web. Niektore boli vyzivne tak ako i pristatie. osobne som tak rozbity vzduch nad pristavackou este nezazil.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Trochu rozpisanejsia verzia:
Od pondelka sa zhavili linky kam ist kedy lietat. V utorok mi jaro povedal jednoznacne stranik. Obvolal som kosicanov. Laco pripomenul vela PG na straniku tak ma to tiez zneistilo. Tak som pozistoval co vymyslia PG na vychode a ci by nebola slubica. Nakoniec ostal stranik.
TaK SME V stredu rano 7:45 z polospiacim robom :mrgreen: vyrazili. v PP nabrali edmonda. po jedenastej sme dorazili na strani, velke cauky cauky.
skladanie rogal, debaty, pribehy. Hucanie stoziara na straniku sa zosilovalo. Cestou na start mi zacalo "tiect do topanok" . teda este nie do topanok ale este iba do postroja. Rychlo sa vypinam zhadzujem. vytiahla sa hadicka z camelbagu.. vyhadzujem ho von. Zapinam sa naspat a s mokrych postrojom a chrbtom startujem. Start pohoda, na svah a uz to ide hore. potrebola som cvicit hlavne riadenie lebo sa nato ani ja nemozem vo videach pozerat ako sa krizim a potom vychatat tahanie kridla do prava. Skusam tocit bubliky a tocit ich po vetre, to mi tiez nejde.
A postupne som sa dopracoval trochu do predu a skoro pod mrak. okolo mna 2x preletel vetron celkom blizko a pomaly, neviem ci gaspi!.
Po hodine som sa zacal nudit , bola mi zima.. tak som to tahal pomaly na pristavacku a po 1,5h sadol. Tesne nad zemou to bolo vydochnute takze trebalo bleskovo pobehnut ale zvladol som to.
Plno rogal, skoro ziadne padaky (asi 3 boli vo vzduchu) krasny den.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Keď Vás bolo toľko, to už ste mohli rovno urobiť súťaž 😉. Ticho Vám závidím😓. Ja som bol len na malom kopci, kamarátiť sa s magicom. Lenže zatiaľ, byť kamarát nechce. Ale to bude asi mnou.

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa Stano77 »

peterpavlik napísal:
Št Máj 09, 2019 10:56 am
Keď Vás bolo toľko, to už ste mohli rovno urobiť súťaž 😉.,.
Asi by som sa celkom dobre umiestnil. :lol: :lol:
Aeros Discus BC 14

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa juraj »

peterpavlik napísal:
Št Máj 09, 2019 10:56 am
Keď Vás bolo toľko, to už ste mohli rovno urobiť súťaž 😉. Ticho Vám závidím😓. Ja som bol len na malom kopci, kamarátiť sa s magicom. Lenže zatiaľ, byť kamarát nechce. Ale to bude asi mnou.
Peťo, a masáž si mu už urobil? Trapézy napravil? Kostru narovnal? :D

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Stupáková oblačná cesta fungovala po spojnici Rajec,Višňové,Straník,až do Čadce.Mraky sa tvorili aj smerom na Terchovú.Nad 1500m výšky bol smer vetra JZ.Podobná situácia bola pred necelými dvoma týždňami,keď vietor bol trochu silnejší,aj rotory za Martinkami bolo cítiť.Vtedy sme boli vo vzduchu len traja.Môj osobný pocit je,že minule to bolo turbulentnejšie.Teraz celkom príjemné....

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa sidewinder »

FOTO a VIDEO [102 MB]
Je tam aj edmondove pristatie a zlomenie trapezky.
Ked som ja sadal tak som to tahal proti vetru co slo a nad zemou ako by to uplne vypli na nulu. takze ked som podrovnal tak to trebalo okamzite odtlacat lebo by som drbol. zvlastne to bolo. 10m nad zemou fukot a na zemi nula, pocitovo nula.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Rogalosalón bol top. Krídla od výmyslu sveta :-) Nesklamali ani tradičný český vystavovatelia ba ani vychodňare nesklamali. Výstavu poznačila zima zachádzajúca nielen za nechty. No povím vám zážitek jak remeň ;-)
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Stano77
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne Jún 18, 2017 10:49 am
Bydlisko: Horný Vadičov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa Stano77 »

Takto som to prežil ja.Pre mňa to ani veterné nebolo,okrem Martiniek,tie posielali jeden prevracák za druhým a bolo ich viac čím som bol bližšie ,ale dalo sa to ustáť.Skôr bola kosa a ja som to trochu podcenil ,takže palčeky a noštek to pocítili.Aj v kamere trhá obraz od zimy :lol: .Mal som v pláne ,ako aj posledne sa z Vadičovskej doliny vrátiť ,ale opäť som tam vykrachoval. Teraz som sadol priamo na pole za domom,takže ja už som papal a pil kávičku kým chlapcom pod Straníkom sa len snívalo. :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=zoLALwl ... rbk0h00410

https://www.xcontest.org/slovakia/prele ... 2019/10:13
Aeros Discus BC 14

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Gratuluji ke krásnému létání. Jak to bylo u nás se můžete podívat zde: http://www.hanggliding.cz/aktuality/nad ... nym-juran/
Já bohužel tradičně v tomto období nestíhám.... Doufám, že se brzy uvidíme ve vzduchu. Straník je super.
Všechny zdravím.
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 8.5.2019 - Stranik - Vitazny boj nad vetrom

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja som este zostrihal starty. Niektore su tam ozaj vyzivne. Kazdy si tam najde favorita :)

https://youtu.be/1eXAv3yjXXY
Monotrike

Napísať odpoveď