Aerotowing camp May

Letové dni 2019
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Moja prvá skúsenosť z aerovlekom. Po dvoch či troch rokoch čo tu miro z jarom a milošom rozbehli vlekanie som sa aj ja dostal na rad. Celú dobu som sa učil robil pomocníka a snazil som sa nevinechat ani jeden mirov ci jarov vlek.
Den D.....
V piatok sa stretáme na letisku komplet družina . Staviame krídla debatujeme sledijeme počasie. Jaro z mirom si daju vleky polietajú a z blížiacou sa 16:00 hodinou to už začína bit vážne aj pre mna lebo počasie sa začalo skludnovat nejak rýchlo a ani som sa nenazdal a už som ležal na doline.(rozumej štartovací vozík) :) Štááárt :!: :!: uff a už to fičí. Rogalo sa rúti nízko nad zemou a nie a nie vystreliť....letím !!!konečne.... sústredím sa na bočné náklony no uplne zabúdam na horizont a ostávam nízko pod trojkolkou.....Bojujem dvíham sa karujem ostošesť....letíme smerom na juh skoro rovním letom nejak sa mi podarý dostúpať miloša no ked spraví prú miernu zatáčku tak to neodhadnem a v náklone sa trhá poistka a aj sa vypínam. Trielim nazad pristávam ešte pred milošom dávam rogalo na dolinu a za chvíločku to fičí zas. Po radách od inštruktora a Mira sa odliepam od zeme a šup ho nad miloša..... je to lepšie dá sa to karovať dá sa stúpať bombaaaa takto sa mi ro páči. Po 300 Metroch sa odpájam robím oblúk a sadám odkial som vyštartoval. Tretí vlek bol už brnkačka už som si ho užíval....
Druhý deň som skusil trocha termických štartov. To už bola iná káva. Vo všetkych troch som sa musel vypnúť kvôli bočním náklonom. Bola to dalšia velká skúsenosť ktorú sa nám dúfam podarý vyladiť.

Vleku zdar
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa Rebro »

Parada, nabuduce dojdem moralne opdporit ;)

Inac, v zahranici na niektorych letiskach je vyzadovana taka vertikalna plutvicka na stabilizovanie kridla. je jedno ci je zaciatocnik alebo skuseny. Mate nejake info i k tomuto?
Monotrike

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa juraj »

Rebro napísal:
Po Máj 20, 2019 9:22 pm
Parada, nabuduce dojdem moralne opdporit ;)

Inac, v zahranici na niektorych letiskach je vyzadovana taka vertikalna plutvicka na stabilizovanie kridla. je jedno ci je zaciatocnik alebo skuseny. Mate nejake info i k tomuto?
Máme, jeden čas som s takou lietal na Combate (selfmade). Úžasne to upokojí krídlo. Také pekné okrúhle zákruty sa mi nikdy predtým nedarili

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Ano Marťin
Máme takú fajnotku od Pánko z Hlohovca home made selfie stick production najvac .
A tá mi dosť pomohla v prvý deň ked som začínal
Wills Wing T2C 144

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa miro »


Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa jaro »

Júúj, dobre sa chváli s dobrými výsledkami.
Ale,
Edo, Ivan, dajte info keď budete mať výkendy možné pre vleky, aby sme urobili nejaké zaškolenie kvôli papierom.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa eduardo »

Potvrdzujem príjem a ostávam na spojení.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa miro »

25.5. - 26.5.2019 aerovleky Nitra letisko

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Aerotowing camp May

Príspevok od užívateľa eduardo »

Tajsa me džas the kerel andre buči.

Napísať odpoveď