Tokaj 26.5.2019

Letové dni 2019
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa Laco »

Dnes uplne perfektne rozhodnutie ist lietat na nasu dolnu zem. Podla predpovedi bolo omnoho vacsie riziko zrazok na hornej zemi, preto aj zastupcovia presovskeho deltaklubu merali cestu. A myslim ze nikto nelutuje. Logistika cvakla ako digitalky z "honkongu". Pri prichode sme sa na pristavacke nacasovali excelentne, ... po pristati, ked som polozil nohu na zem, Robo s Petom uz boli pripraveny vyrazit so spodnym autom po horne auto... Ked dosiel Robo pre nma, on zatahol rucnu brzdu a ja zips na obale...

K samotnemu lietaniu, je pravda ze s Robom sme velmi dlho a velmi nedostojne lietali okolo anteny, Robo to napokon nevydrzal s nervami, a ja som isiel pristat hned po nom... ale podobne ako nemecki hokejisti v poslednej minute som dostal sancu a vytocil (stupak, mozno aj Roba?)
Ked som nabral vysku, tak som pustil v hlave video : idzem-nejdzem, hej-ne...
Nakoniec som zostal na hnojisku, aby som nepohnojil pristatie. A pristal som ako pan, je aj video.
S "mojsom" uz zacinam byt kamarat...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa juraj »

A ešte si zabudol na tie dva vtipy (let na slnko a učiteľka nemčiny). Nakoniec sa z toho vykľul pekný deň. Škoda, že som to trochu pokafral
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/11:51

Užívateľov profilový obrázok
Števo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2009 9:53 am
Bydlisko: Furča

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa Števo »

Laco napísal:
Ne Máj 26, 2019 8:43 pm
Dnes uplne perfektne rozhodnutie ist lietat na nasu dolnu zem. Podla predpovedi bolo omnoho vacsie riziko zrazok na hornej zemi, preto aj zastupcovia presovskeho deltaklubu merali cestu. A myslim ze nikto nelutuje. Logistika cvakla ako digitalky z "honkongu". Pri prichode sme sa na pristavacke nacasovali excelentne, ... po pristati, ked som polozil nohu na zem, Robo s Petom uz boli pripraveny vyrazit so spodnym autom po horne auto... Ked dosiel Robo pre nma, on zatahol rucnu brzdu a ja zips na obale...

K samotnemu lietaniu, je pravda ze s Robom sme velmi dlho a velmi nedostojne lietali okolo anteny, Robo to napokon nevydrzal s nervami, a ja som isiel pristat hned po nom... ale podobne ako nemecki hokejisti v poslednej minute som dostal sancu a vytocil (stupak, mozno aj Roba?)
Ked som nabral vysku, tak som pustil v hlave video : idzem-nejdzem, hej-ne...
Nakoniec som zostal na hnojisku, aby som nepohnojil pristatie. A pristal som ako pan, je aj video.
S "mojsom" uz zacinam byt kamarat...
A kde je video ?

Užívateľov profilový obrázok
Števo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2009 9:53 am
Bydlisko: Furča

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa Števo »

A ešte som sa zabudol opýtať, už si použil aj napinák ? :wink:

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Aj keď je moje auto u klampiara, zúčastnil som sa výletu vďaka Jarovi. Prišiel po mňa a ja som sa dostal do vzduchu aj keď som to už pokladal za vedecko fantastické. Štartoval som ako prvý, svah celkom držal, motala sa do toho aj sem-tam termika, ale až keď odštartoval Juraj a na východ od štartu hneď začal točiť a stúpať, tak som sa hneď zo západnej strany štartu sťahoval k nemu, moje rozpačite esička, veľmi nefungovali, ale potom som predsa našiel vlastný stúpak a dostal som sa asi 50 metrov nad vysielač, šlo by to aj ďalej, ale keď som si všimol to zatopené územie na sever za štartom, pochopil som, že ak zo stúpaku vypadnem a neprebijem sa s deltou naspäť proti vetru, budú ma hľadať s člnom :) Takže som to radšej dobrovoľne opustil, po polhodinke prišiel náhly výpadok vetra a pre mňa to bola konečna.
Ináč najviac sa mi páčilo keď, mi Jaro zavol a hovorí: "Pamätáš na tú fľašku?" "Áno." vravím. "Tak, sadol som pri nej." :) :) :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa jaro »

Tokajská oblasť preslávená ... množstvom bazových plantáží :-o , kto pije toľko tých sladkých ochutených drístov? Asi všetci.
Vo vzduchu každý mrak dával aj keĎ som aj ja veľakrát hľadal. Ale fungovali to, chviľku počkať v bublinkách chvíľku pohľadať a davaj. Ako "D" v mojom aute.
Ja som sa poradoval a pokochal rovinami MR. Chcel som to tak. Ale upustil som od ranného záfuku na SV a smer SR. Bola to chyba, ale len preto lebo v zaplavenom území som nepochopil zvozové možnosti. Treba prečítať mapu.
Smer SV bol aj po mojom pristáti exceentný. Krásne guľaté mraky.
Ale inak krásne, očiň fasa.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

juraj napísal:
Ne Máj 26, 2019 9:44 pm
A ešte si zabudol na tie dva vtipy (let na slnko a učiteľka nemčiny). Nakoniec sa z toho vykľul pekný deň. Škoda, že som to trochu pokafral
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/11:51
Zaujímavé vnímanie reality☺ Ty vravíš, že škoda, lebo si to trocha pokafral a pre mňa by to bol splnený sen.😉

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlapci tak dobre sa to číta, že sa teším spolu s vami, aj keď som tam nebol.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa juraj »

A ešte video, síce bez hudby ale s popisom (teda len pre znalcov :D )
https://youtu.be/bW7Hma3prE4

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Tokaj 26.5.2019

Príspevok od užívateľa raf3 »

Nie som síce znalec Juraj, ale pekne!
Ako dobre sa na to pozerá zo stoličky ... :)

Napísať odpoveď