Kapušiansky hrad 2019

Letové dni 2019
Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Stanik »

Po dlhsom case par osmiciek a zlet z hradneho kopca.

https://www.youtube.com/watch?v=a8zuRECXcUs

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, ten rozpočet....

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Rozpočet bude příště lepší :-) . Ale záběry hradu z rogala krásné...
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Na hrad si vyšiel autom?

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Stanik »

Ano autom, je vsak potrebne povolenie, ktore mame vybavené na konkretne auta, tj moje, Branove a Jarove, a let. radio.

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Stanik »

Zajtra kolo poludnia sa chystam na hradny kopec. Kto sa prida? Hore vykosene, dolu anglicky travnik aj obilie zozate. Predpoved slubuje 3m vietor JZ.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Keďže včera sme so Stanom na Háj s chalanmi z časových dôvodov nijako nemohli stíhať, rozhodli sme sa, že skúsime Kapušanský hrad. Stano to tam celkom dobre znova rozbehol. Ja som tam nikdy neletel, tak som tam radšej vzal ešte deltu aj keď minule na Háji to s magicom celkom šlo. Okolo štvrtej sa stretávame pri kaplnke pod hradom a Stano má pre mňa zlú správu. Nemôže letieť. lebo mu dali v práci pohotovosť, takže musí byť na telefóne. Pýtam sa, že čo teraz? A on: "Poletíš sám." Nevedel som ako to pôjde s vežou, lebo ja ešte čakám na letecké rádio.Mal som aj zdravotný problem - herpes na očnom viečku už od soboty. Mávam to 2x do roka. Asi by bolo lepšie pre mňa neletieť, ale veľmi som chcel do vzduchu. Teraz za to musím platiť. Dnes by som už do vzduchu nemohol :(
Dávame rukáv na pristávačke. Stano mi dáva inštrukcie, že čo a ako....Dole to fúka celkom dosť, tak sa obávam, ako bude hore. Stano len mávne rukou, že to zoslabne...Keď sme dorazili k hradu stale to fúkalo až moc, ale staviam krídlo, nasúkam sa do postroja, pospájam káble aby som bol v spojení so Stanom. Počkáme 5 minút a vietor sa znormalizoval. Závolám na vežu telefónom a púšťajú ma do vzduchu aj bez leteckej vysielačky. Stano drží lanka, ideme na hranu a bez väčšieho váhania skočím z kopca. Asi 3 minútky je moje stúpanie pekne rozpačité - letím viac rýchlo a ďalej od svahu. No potom sa znormalizujem aj ja a letí to hore.....Lietanie je krásne pokojne, turbulencia skôr ojedinele, užívam si to a vozím sa jak na kyvadlovke. Asi po polhodinke ma Stano vyháňa aj do priestoru. Na moje veľké prekvapenie celý priestor ďaleko pred hranou stale nosí a stúpa, lietam krížom-krážom a stále to drží. Po ďalšej polhodinke mi docvaklo, že bude problem asi klesať. Zatiaľ to hádžem za hlavu a užívam si ten nádherný západ slnka a to skrývanie sa a vykúkanie slnka z poza mojej pravej trapézky. Neodpustím si opísať to aj do vysielačky a dráždiť Stana... :) Slnko zašlo, je 19:30 a mňa to nechce pustiť dole. Hľadať miesto kde to klesá, nemá cenu, tak len to poriadne narýchliť a prebojovať sa dole. Napriek tomu klesám aj ďalej od svahu asi 0,2 - 0,5 dole. Mám pocit, že magic by sa mi tu asi rozkráčal. Asi 200metrov nad pristavačkou už to šlo aj miestami 1 meter dole. No a ešte nižšie už to malo rýchly spad robím rozpočet za asistencie Stana a pristávam smerom k hradu do svahu. Už tu dole fúkalo slabo od hradu. Čas pristátia 19:48. Hlásim sa na vežu, že som bezpečne dole, poďakujem sa, ale dispečerka mi aj nezabudla pripomenúť, že bez leteckej vysielačky ma už nabudúce nepustia. Poďakujem sa ešte raz, zavolám domov a rýchlo skladám. Napriek rýchlemu tempu dokončujem pri svetle mobilu, lebo už nevidím kde mám popruhy...atď. Bol to pekný deň :) Škoda, že nemohol letieť Stano.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Michal »

Prešovčatá , penkne od Vas ze sa vam podarilo znova rozbehat Kapusanak. Je to najlepsi svahovaci kopec co poznam. Pokial fuka ,pristavanie pod kaplnkou medzi droty je naprd. Ja som chodil na istotu za trat , da sa tam prist autom. Ked som bol sam , kridlo som odlozil do uschovne na stanici :)
Pristavacka za tratou: https://www.google.com/maps/dir/49.0426 ... m2!4m1!3e0

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Vďaka za typ. Presne nad tým miestom som uvažoval tiež, keď som sa pozeral od hradu, že to vyzerá zaujímavo 😉

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa jaro »

Chlapi, ja mám dve rádia, dajte vedieť nejako by sme to vyriešili.
Už aj mňa volajte som free.
Ak bude počasie na víkend skúsme Kráľovku, mal by som mať šoferku alebo šoféra.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

jaro napísal:
Ut Aug 20, 2019 11:04 am
Chlapi, ja mám dve rádia, dajte vedieť nejako by sme to vyriešili.
Už aj mňa volajte som free.
Ak bude počasie na víkend skúsme Kráľovku, mal by som mať šoferku alebo šoféra.
OK. to rádio by bolo fajn. Dík. mám rádio objednane, len to konkrétne nemajú na sklade, ale vraveli, že do 2 mesiacov by malo byť. Takže skôr s ním túto sezónu radšej nerátam. cez víkend točím, ale uvidíme :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa juraj »

Peťo, blahoželám k peknému polietaniu. Len lietajte, nech si na nás na veži znovu zvyknú a možno si aj ja zaobstarám vysielačku :-)

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Ešte sú tu dve fotky čo mi teraz poslal Stano. Vyzerá to tam fajn. Tráva je udržiavaná, aj za hranou nám už vykosili na štartovanie. Stano to zariadil u správcu hradu.
Prílohy
received_368529520481227.jpeg
received_728169064273966.jpeg

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Stanik »

Kratko z nedele.
Po precitani shmu sluboval vietor bez narazov. Poobede silnejsi. S Martinom sme prisli na to, ze nema radio, tak som siel bez partaka.
Rano nefukalo takmer nic. Po prijazde na kopec kolo 10:45 uz to bol sviezi JZ ca 5-6m/s, bez narazov. Shmu neklamal.

Poskladal som, nachystal a kratko po 12tej odstartoval.
Nad kopcom uz to nebolo tak divoke a aj ked som odletel do priestoru, svah ma vyniesol pekne nad hrad. Tiez sa miesal s termikou, ktoru pri svahovani nemusim. Neboli to vsak konske kopance ako posledne na Haji. Vzduch je asi v jeseni trosku kludnejsi.

Vyborne polietanie a spokojnost.
Pristatie ako do periny pri stalych 2-3m pod kopcom na overenom priestranstve pred drotmi.
Pekna nedela.

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Kapušiansky hrad 2019

Príspevok od užívateľa Stanik »

Zabudol som cez tyzden zrecenzovat minulu nedelu 22.9.

Po svadbovej noci a dobrom oddychu som sa predsa poobede rozhodol, ze pojdem na vzduch a vychutnam pekne jesenne pocasie. Skoda presediet doma.
Prisiel som pod kopec, zapichol fanglu aj rukav. Na luke deti pustali sarkana a nad kopcom sa s predstihom nehlucne smykal vetron.
Potom som sa autom vyskriabal nad zavoru. Odstavil som a hybaj zatvorit. Popri mne siel pan a ze ci idem lietat. Ano, hovorim. Ze, kto mi zvezie auto... Ale ja sofera mam, hovorim, sedi v aute. :) V pritmi popoludnajsich stromov ho cez odrazene celne sklo nemohol zazriet.
Tak som hore poskladal. Kameru som nebral, lebo sa mi uplne pokazila. Ta letela do par dni predtym, ale do kosa.
Za pomoci asistencie som mohol odstartovat na pohodovy vetrik a sup, kridlo sa pekne po jemnej pravej rozbehlo po svahu hore.
Zakyval som turistom, potom detom s malym sarkanom z velkeho sarkana.
Osmicky hore dolu. Aj som si odletel od hradu a v polke kopca pekne s turistami vybrusil nazad hore.
Klasicke vozenicko. Pri pokuse preletiet na Lysu Straz ma zbrzdila dyza medzi kopcami. Predsa len to chce lepsiu vysku a miernejsi vietor, alebo rychlejsie plachty.
Tak hybaj nazad po vetre s moznostou, ze ked sa nechytim, pristavam. Chytil som sa.
Ked uz slnko bolo az takmer na zemi, ja v poho brazdil nehlucne nebo.
Rozhodol som sa predsa pristat. Nechcel som balit uplne potme.
Dolu stale pofukoval JZ a cakalo ma auto-dobry bonus.
Po zahlaseni na vezu a rozpocte sa podarilo pristat takmer k autu.
Fajny letovy podvecer. Uz len dakeho partaka nad kopec.

Napísať odpoveď