Háj 12.08.2019

Letové dni 2019
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 12.08.2019

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes nám to počasie vyšlo fantasticky. Háj sa predviedol v štýle našich najkrajších spomienok. Odštartoval som 10 minút pred 16.00 a takmer som dvakrát otočil Sorošku. https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/13:51
Prvý raz to bolo o zbieraní šišiek, druhý raz s prstom v nose bez jediného zatočenia, ale keďže slnko na svah už nesvietilo, radšej som to pri Jablonove otočil a vrátil sa.
Skúsim zbúchať aj video.
Braňo sa konečne našiel v postroji aj v krídle a keďže zabudol pripevňovaciu skrutku na kameru a domotal si káble na vysielačku, lietal bez spojenia a bez svedkov, ale o to viac si tú svoju hodinku vychutnal. Peťo Pavlík sa azda už skamarátil s Magicom 6. Predpokladám, že chlapci tiež napíšu svoje dojmy.

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Háj 12.08.2019

Príspevok od užívateľa Stanik »

Paradzina, blahozelam :)

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Háj 12.08.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Jak to povedať jednou vetou? Bolo skvele 🙂. Ja som tam šiel s magicom a super malou dušičkou, jednoducho, ani zastrúhaný vlas by mi.......Ide o to, že toho magica som neovládal ja, ale on mňa. Nebolo mi všetko jedno. No a ešte keď do toho skočil po Branovi aj Juraj a zostal som na kopci so svojím strachom sám......len som prehltol hrču v krku a neostávalo mi nič iné len sa so svojím strachom pobiť sám. A to som práve potreboval, rozdať si to so sebou sám. Skočil som do toho, bezpečne vzdialený od svahu, ale tak aby ma to stále udržalo. Úmyselne som preletel možno 5 stúpakov a potom som už zatočil. Na moje prekvapenie bolo krídlo v stúpaku, doslova geniálne 🙂. Vytočil som, sebadôvera stúpla až do červených čísel a že idem na preskok za Jurajom. Pri poslednej možnosti kedy sa rozhodnúť, či letím ďalej, alebo to otočím, som sa dostal do peknej turbulencie. Okamžite som si to preložil, ako varovný prst a s pokorou som odpovedal:"Dobre, dobré áno máš pravdu, dnes mám za úlohu kamarátiť sa s Magicom, preskočím si inokedy"😉. Tak som sa vrátil a kamarátil som sa s ním ako sa dalo. Magic je fajn, len sa musím zbaviť tých návykov silných impulzov do riadenia, krídlo je oveľa citlivejšie ako delta. V turbulencii to bolo presne vidieť, keď som dával až príliš silné kontry...Suma sumárum, bol to skvelý deň a tú skoro zlomenú palicu nad Magicom som "zlepil." Vyzerá, že chyba je vo mne😉

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Háj 12.08.2019

Príspevok od užívateľa eatngo »

Dlhsia pauza v lietani sa mi prejavila uz cestou na start podlamovanim kolien. Kamarat adrenalin. Ked som zistil, ze mi chyba skrutka na drziak kamery, konstatoval som len, ze istotne polietam. Doteraz nemam ani jedno dlhsie video zo svojho lietania. Drzim sa tradicie. Pri kridle sa mi doplietli zasuvky na vysielacke, stres pracuje. Zdviham kridlo a neviem ho udrzat. Druhy pokus. Zase nic. Fuka na komoru a neviem kde je chyba. Treti pokus a popri tom co uvazujem nad tym co robim zle, uz utekam po rampe a krasne to pri svahu drzi, miestami stupa. Tocim si to, vozim sa a neviem co od radosti. Nikdy som v novom postroji neletel dlhsie a tak ho prvykrat zapinam. Ovladanie kridla sa vazne meni, spickovy komfort. Skusam letiet k hradu, no Impuls leti viac vo vertikalnom, nez v horizontalnom smere 😀 tak sa motam pri kopci a skusam riadit jednou rukou, druhou rukou a hlavou ktorou sustavne narazam do hrazdy. Musim si upravit nastavenie postroja. Pristavam, po mne Peto a nakoniec Juraj, ktory vytvoril zaroven rukolapny dokaz o tom, ze prave vyhral presnost pristatia 😀 krasny letovy den.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 12.08.2019

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlapci super, gratulujem. Dúfam, že sa aj mne tento rok, aspoň raz podarí letieť z Hája. Inak Braňo, skúšal si riadiť ľavou, potom pravou rukou a ...
bez rúk si neskúšal? Až to by bol komfort .... :)

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Háj 12.08.2019

Príspevok od užívateľa eatngo »

Bez ruk to neslo, ako som napisal, na starte som nevedel sprevadzkovat svoju Hands Free sadu 😂

Napísať odpoveď