Kralova hola 24.-25.8.2019

Letové dni 2019
bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Kralova hola 24.-25.8.2019

Príspevok od užívateľa bohus »

Super pocasie, o15:30 zacali burky po celych NT aj v rudohori. Stihol som to zbalit pred dazdom. Prvy let na HG Moyes Litespeed RX 3,5 Pro. Take dobre kridlo som este nelietal.

https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2019/11:22
Naposledy upravil/-a bohus v Ne Aug 25, 2019 5:05 pm, upravené celkom 1 krát.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kralova hola 24.8.2019

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Gratulujem. Muselo to byť úžasné🙂.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kralova hola 24.8.2019

Príspevok od užívateľa Laco »

Bohus, tymto si uzavrel moju nazorovu linku na Aeros (combat) :roll:

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kralova hola 24.-25.8.2019

Príspevok od užívateľa bohus »

25.8. neskorý štart pred búrkou. Jaro S. štartoval skôr keď ešte išlo Zachytiť sa a odletieť.
https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2019/10:25

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kralova hola 24.-25.8.2019

Príspevok od užívateľa jaro »

Predpoveď bola v princípe lepšia ako v sobotu ale asi množstvo tepla to zmenilo. Podľa Meteoblue nemala v podstate ani termika fungovať a to teda nechápem ako sa potom robia tie kongesťaky.
Už o 11.00 sme rozložení a obdivujem nového Bohušovho Eleriksa, s vizitkou austrálskych orlov. Perfektne opravené, vlastne tie ďobky boli len také drobnosti. Perfektný stav.
Bohuš ide pomáhať Janke hore, nevie sa rozhodnúť pre štart, pre PG fúka strašných do 4 m. Hore je to asi vplyvom hrany pri konzole lana stožiaru rozbitejšie. Tu dole je to na našej štartovačke do 2 m krásne hladké a rovné, terén robí svoje a potvrdzuje sa staré osvedčené miesto. Prvý krát som tu bežal tak ... 1991. Počkám kým sa to z JV zrovná na J a štartujem.
Smerom na Kráľovú skalu je slnko a aj stupaky do 2 m. A veľa, veľa krkavcov a dravcov. Vlastne včerajší deň bol v znamení vtákov. Boli všade a radovali sa z teplého dňa ako ja.
Dva tri razy nastúpam. čakém čo Janka a Bohuš. Mrak ale zhustol a ja odlietam preč. Na prvom rebre už na plachtu kropí tak pridávam. Na Bartkovej je už kľud a začína slniečko. Rovným letom až pod Vápenicu kus hore, a zase na Kolesárovú, je tam veľa slnka. Tak ako pred týždňom na hrane rebra sa dvíham a frčím ďalej na Babinú. Beňuška sa mi akosi zaťahuje. Letí so mnou aj jeden dravec, najprv točil podo mnou a potom letí so mnou na mojej 10 hodine kus vpredu kus podo mnou. Pozerám cca 55-65 km/hod, je dobrý, darmo fták.
Na Vrchbánskom grúni je tieň, odlietam do doliny ale nič. Od Beňušky na západ sú krásne mraky aj a nemám výšku. Pristávam v "cieli" Bacúch pre hlavnej ceste do mekého a skoro mokrého poľa. Ani nie je kde položiť krídlo ani postroj, oplotok, burina, hlina.
Kráľovka už hrmí a prší.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kralova hola 24.-25.8.2019

Príspevok od užívateľa Chefo »

Jardo z toho blata ta tahali hasici na bacuchu? :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kralova hola 24.-25.8.2019

Príspevok od užívateľa jaro »

To nie, to bolo blato deň pred tým, len nepoteší taký terén na pristávačke ciela keď vedľa cez cestu je zelené trávička.
Neviem sa dostať do pohody a dobrého rozpočtu, hľadám veľké lúky.

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kralova hola 24.8.2019

Príspevok od užívateľa bohus »

Laco napísal:
So Aug 24, 2019 10:52 pm
Bohus, tymto si uzavrel moju nazorovu linku na Aeros (combat) :roll:
Milo som bol prekvapeny ako je dobre to kridlo vyladene, dobre toci, dobre stupa aj dobre klze a hlavne lepsie pristava aj startuje. Tak dokonale prepracovane detajly, a jednoduchost rozkladania nema ziadny iny HG. Dva obaly hruby a lahucky preletovy, jednoducho konstrukter myslel na vsetko. Jednu vec som ale hned vymenil. Speedbar som dal s kolieskami, usetri to vacsinu poskodeni trapezok.

Napísať odpoveď