31.8.2019 Turnau

Letové dni 2019
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

31.8.2019 Turnau

Príspevok od užívateľa jaro »

Po rozhodovaní čo s horúčavami a búrkami na SK a konkrétne v Nitre, nahováram chalanov na výlet do AUT Turnau. V máji tu mala byť súťaž a relatívna malá vzdialenosť do miesta konania rozhoduje. V piatok ráno po naštartovaní auta od Mira, sa konečne dovoláme Milanovi a on sa za pol hodky vychystá a berie nás do "klubového" auta. Po ceste, teda rozumej vinnej ceste, dali sme Muškát od Golgusa, plánujeme ešte obzrieť Hohe Wand za Viedňou, ale chyba v dvoch navigáciách nás posiela ku jadranu a teda východný cieľ vynechávame. V Turnau sme o 15tej ale 3 hodiny hľadáme nejaké bývanie. Ani miestny Gerald nevie pomôcť. Rakúsky dôchodcovia a miestna hudobná akcia na letisku nás asi nechcela pustiť do zeme zasľúbenej ( o nej pozdejšie). Našli sme ale bývanie v Aflenz, mestečko vedľa, v miestnej cukrárni. Krásne, čisté, pekné, útulné, aj Milana dali namiesto ku mne na poschodový gauč, na samostatnú izbu, a bez príplatku.
Večer, chvalabohu pred "8.00", dávame wieneršniceľ a iné pochutiny v miestnej reštike. Príjemné a dobré, krásny deň.
Ráno rožok, šumka, syr, vajce, kava, čaj, ... ako sa patrí na hotelových hostí. Vyrážame na letisko a pred 10 sme tam. Plocha ako vyšitá, cca 800 m, vedľa letiska, drevené búda s pokladmi v podobe chladničky v podlahe a elektriky a grilu. Júúj tu musí byť rogalistický život. Okolo bežiaci turisti nás zdravia. Kone, okoloidúce ... tiež.
Prichádza Gerald a frčíme za ním. Zapínam XC aby som zapísal cestu na štart. Zastavujeme na ceste pod usadlosťou a vynášame asi 200 m krídla a postroje. Majú tu urobené na pauzu perfektné "regále", 3x po ceste. Na štarte fučí na komoru do 4-6 m. Kým poskladáme prichádzajú ďalší traja ale zvrchu. To nám Gerald neprezradil. Krátky brífing kde nám Gerald prezrádza tajomstvo. V údolí nie sú el. drôty a vedenia. Všetko je v zemi kvôli telekomunikačným satelitom rovno pod štartom. Najväčšia komunikačná stanica v AUT. To je neskutočné a naozaj, zvrchu som si to dobre pozeral.
Štart ako po masle, chalani sú raz dva hore. Letíme na západ, výšky kolo 2 tis., vzadu na severe veľa skalavých kopcov, na západ veľa kopcov tiež. Kde lietajú tie stovky? S Mirom bojujeme v 1000 m na kopčeku. Nejde to. Vraciame sa, Milan nad nami sa len uchechtava. AKosi mi to zabralo, rozpačito ale postupne na 3 metre, Miro sa pohol Ďlaj a po dvoch km nad anténami sa dvíha tiež. Potom to už ide všade a akokoľvek nechceš tak to ide aj tak. Letím dopredu, fúka ale vietor tak ma to pol km pred južným hrebeňom zhadzuje. V dosť hroznej turbulencii stúpam a nechávam sa odviať späť. Mam akési motýle v bruchu. Asi voda spred dvoch dní z Kraľovky v camelbacku. Tak nemám výdrž a po dvoch hodinách pristávam za Mirom. Vo vetre na zemi a to dá aj keď sme si všetci trocha klopítli. Ale to zato lebo Gerald porazil bič nábežky. Sme boli solidárny. Vraj mu to robilo trochu radosti na lavičke pod strieškou.
No, kraj krásny, terén prekrásny, pristávačky výborné aj keď by som dobre volil či pristávať mimo letiska. Bolo málo rovných lúk. Na uletenie stoviek to asi chce guráž a trocha tréningu.
Večer šniceľ, víno a hlavne žiadne komáre a muchy.
V nedeľu rušíme lietanie lebo je predpoklad búrok, frčíme konečne na Hohe Wand. Krásny no malý terén. Plno padákov a vzadu rastúce karfioly. Domov, do NR a HO sa dostávame normálne. Ja ešte 4 hodiny, viac ako do Turnau.
Ale dojem z krásneho lietania to nepokazilo.
Priatelia a priateľky ďakujem za spoločnosť.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 31.8.2019 Turnau

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

pošli gps cestu na štart nech to tu je pokope

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.8.2019 Turnau

Príspevok od užívateľa jaro »

IGC mam, dam pozdejšie
Prílohy
mapa prístup.JPG

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 31.8.2019 Turnau

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Normálne ked si pozeram tie fotky a jak to tam šlo hore dole wiener šnitzel .... páčilo sa mi tam.
Wills Wing T2C 144

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 31.8.2019 Turnau

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Konečne sa mi podarilo zbuchat nejake zabery .... Takto to tam vyzerá.

https://youtu.be/qa8fPQtW5eo
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 31.8.2019 Turnau

Príspevok od užívateľa Chefo »

Hezke mino :)

Napísať odpoveď