Háj 22.09.2019

Letové dni 2019
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 22.09.2019

Príspevok od užívateľa juraj »

Mohol to byť super deň. Síce nás nebolo veľa, len Vlado Vronka, Martin Greš a ja, ale z predpovede mi vychádzalo, že preskok na Sorošku by mal byť reálny. Už skladanie krídla nešlo v takej pohode, ako obvykle. Síce som hneď na začiatku našiel jednu stratenú podušku z obalu, ale stále som sa okolo krídla motkal a niektoré úkony robil na viackrát. Potom som išiel pomôcť odštartovať Vladovi (toho to po štarte hneď zdrapilo dohora), následne Martinovi, s ktorým sme najprv riešili umiestnenie obalu z krídla a postroja, potom na štarte si nevedel spustiť Gopro a keď som s tým stratil trpezlivosť, vyhnal som ho do vzduchu aj bez pustenej kamery. Konenčne som sa mohol ponáhľať k svojmu krídlu, trochu riadiť Martina cez vysielačku (aj tak sa neuchytil) a presunúť sa na štart. Čakal som možno 30 sekúnd na správny závan a skočil som priamo do dobrého stupáka. Už dávno som tak rýchlo nenabral výšku, keď som si uvedomil, že tu niečo nehrá. Nebolo to nič určité, len sa mi zdalo, že krídlo sa správa trochu odlišne. Pozriem dozadu na kýlovku a tam nič nie je. Pozriem dole na štartovisko a tam to je - ešte stále zabalená plutva v sivom obale. Následne sa mi v mysli premietli zábery z ME v Chorvátsku 2006 a z výšky 2000 m padajúci Combat so svojím francúzskym pilotom, našťastie už na záložáku. Došlo mi, že v krásnej bezoblačnej termike pri dosiahnutí inverznej vrstvy môžem stretnúť aj pomerne nepokojný vzduch, súčasne mi došlo, že som minule už celkom slušne spustil vonkajšie podperky a z túžby letieť na Sorošku sa stala túžba byť bezpečne na zemi. Vyhovel som tej druhej túžbe, poctivo som preletel cez všetky stupáky, ktoré do mňa cestou triafali a šiel som pristáť.
A taký super deň to mohol byť :?
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/11:11
Aspoňže rozpočet vyšiel
https://photos.app.goo.gl/wZaTdQh7WPeAG7dp8

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 22.09.2019

Príspevok od užívateľa Laco »

Ta pekne. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 22.09.2019

Príspevok od užívateľa jaro »

Na hrade zTurna bolo pekne. Plno, plno padakov po hrebeni. Len rogala chybali. Ja som mal sviatky, co uz.

Napísať odpoveď