Háj 13.10.2019

Letové dni 2019
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 13.10.2019

Príspevok od užívateľa juraj »

Už nepamätám, kedy som od narodenia syna išiel na Háj dva dni za sebou. Nuž dnes bol ten druhý deň. A to som ráno nevedel, či vôbec budem môcť ísť. Ale podarilo sa mi angažovať suseda Jana ako šoféra a jeho syna ako parťáka pre môjho syna. Nakoniec sa im popoludnie celkom páčilo.
A druhou špecialitou bolo zloženie dnešného lietajúceho teamu. Včera nás na pristávačke navštívil Mišo Gala (na elektrobicykli) a možno sme ho trochu inšpirovali vytiahnuť jeho zaprášené rogalo (fakt bol ten obal hnusne zaprášený). Potom Števo Kiš, ktorý si vybavil dovolenku a nakoniec, len pol hodiny pred odchodom zobudený posvadbový Laco Géci.
Tajne som dúfal, že to bude termicky lepšie ako včera, ale nebolo, po štarte som sa asi polhodinu trápil, kým som nastúpal preskokovú výšku (a to ma riadne zlostil Števo Kiš, ktorý ma na Atlase s prstom v nose prestúpal). Veril som, že za Zádielom to bude lepšie, ale až tak veľmi nebolo. Strop termiky (ak som do takej dobrej vôbec narazil) bol okolo 900 m/m, zo svahu chodili pre mňa netočiteľné bublinky, ktoré kazili svahové prúdenie a tak som svoj pokus o dolet na Sorošku musel znovu prerušiť pri Hrhove. Vrátil som sa k Háju do veľkej muldy, otočil kameňolom, pofotil Laca Géciho a šiel pristáť. Celkove pár minút cez dve hodiny, zlyhal však XC track v mobile, ktorý sa z nejakého dôvodu vypol nad Zádielom. :(
Pekný deň za nami
Nechcelo sa mi strihať videá, tu sú plné verzie: https://photos.app.goo.gl/oto8yNCjHtP6dRrR9

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 13.10.2019

Príspevok od užívateľa Laco »

Ani ja si toho veľa nepamätám... :lol:
Celý weekend som mal pekne rozplánovaný, sobota svadobná hostina, nedeľa bez pokušní, keďže lietať nebude mať kto, a Robo odchádza na zlet do Tatier už v piatok...
Do postele som sa dostal okolo 5.00..., ráno (pred 11.00) ma slnko (alebo prostata??) vyhnalo z postele. Tak som jedným rozlepeným okom pozrel fórum... A provokačná Jurajová hláška. Telefón... Juraj ma odmietol, už som sa aj tešil, že mám výhovorku, len mi ešte dal tip, že aj Mišo ide po dlhom čase s rogallom... Mišo ma neodmietol... :lol:
4 rogalá na štarte, 4 piloti bez ujmy, všetci sme čo-to polietali, každý z nás šiel na pristátie dobrovoľne. Števo si spomenul, v čom je zmysel lietania. Mne sa po dlhom čase nepodarilo preskočiť na Zádiel, napriek tomu xcontest mi dal aspoň trochu dôstojné body.

A v Čečejovciach je veľmi pekná kaviareň s dobrým strojom na espresso... (tuším aj niečo varia.)

Užívateľov profilový obrázok
Števo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2009 9:53 am
Bydlisko: Furča

Re: Háj 13.10.2019

Príspevok od užívateľa Števo »

Ani ja si nepamätám kedy som naposledy letel ( zleťák nerátam ) a že to bude túto nedeľu tak to sa mi ani nesnívalo, lebo deň predtým Juraj zahlasil že nejde, tak som obvolal skoro každého rogalistu na okolí ktorý má aj auto schopné vyniesť rogalo na kopec. Všetci mali iné plány a tak ked som rano čítal forum že Juraj zohnal šoféra a ide tak som sa pridal. Po určitých peripetiách som sa dostal do auta k Mišovi a čuduj sa svete pridal sa aj Laco G.. A tak to aj potom vyzeralo najprv som nevedel najsť okuliare na lietanie a na kopci som zistil po namontovani kamerky že mám vybitú baterku a aj vysielačku, ale bez toho sa letiet dá :D . Po štarte Juraja som sa nasačkoval do rady ako druhy a ako tak sledujem Juraja tak to vôbec nevyzeralo že to bude zadarmo. Keď konečne prišiel spravny interval, tak som to rozbehol a jupííí letím, zatočím doľava tam som videl Juraja točiť sice pred piatimy desiatimy minutami ale snáď kurenie nevipli a aj tak bolo fungovalo to tam. Najprv jemne trhnutie hrazdou, potom zareagovalo aj vario tak som to zatočil vpravo po zistení že to drží celú zátačku a pohladom na vario som uvidel vytúženú jednotku, no konečne je to tu, tak som sa zakusol a držal som sa zubami nechtami až do cca 300m nad štart. Ten deň to bolo maximum čo som dal ale at tak to bola paráda, len som nechápal ked odštartovali Laco aj Mišo prečo su stále podomnou ved som im svojim letom ukazoval kde sú stupaky a aj Juraj ma dostupal len tak tak, potom na pristavačke som sa ho pýtal či aj mne spravil fotku a iba mi odvrkol že nie že som ho poriadne štval , až potom mi došlo že ani nemohol :D .

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 13.10.2019

Príspevok od užívateľa eduardo »

Števo nečuduj sa, veď Juraj už má na to svoj vek. :lol:

Napísať odpoveď